Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a bulizást?

Figyelt kérdés
És az alkoholt engedném 18alatt?
2017. márc. 31. 13:28
 1/10 anonim válasza:
100%

Ez a gyerektől is függ. Milyen a személyisége. Mennyire befolyásolható stb.

Ha ezekre azt mondod hogy egyedül elengednéd,mert valóban olyan,akkor 17.

2017. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

18.

Nem.

2017. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
17-18. Azalatt biztos hogy nem engedném a bulit, feleslegesnek tartom. Maximum 16 évesen a születésnapján vagy szilveszterkor elmehet egyre, de mennék érte kettő felé.
2017. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ mit értünk bulizás alatt. A kocsmában / diszkóban hányásig ivás az nem kultúrált, értelmes szórakozás. 18 alatt nem engedném.
2017. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen a gyerektől függ. Mennyire megbízható, milyenek a jegyei. Ha megbízható a gyerek, olyan 16 éves kora körül már simán engedném, ha NEM diszkóba akar menni (hanem pl egy koncertre, ahova többen mennek és tudod, hogy x órakor vége van, x+2 óra múlva otthon van a gyerek). Én ennél hamarabb jártam a PeCsába rendszeresen koncertekre, de az azért még más világ volt.

Ha már elengeded bulizni tök felesleges tiltani az alkoholt, inkább meg kell beszélni a határokat vele. Normális kamasz ha tudja, hogy nem kap ki pár sör/fröccs/cider miatt, nem fogja magát egy olyan buliban hullarészegre inni, ahova el sem engedted... És ha ne adj' Isten rosszul van fel mer hívni telefonon, hogy menj érte.

Inkább házibuliba, koncertre engedném eleinte, mint szórakozóhelyre. Utóbbi még egy felnőttnek is lehet necces.

És mielőtt elengeded bulizni a gyereket, érdemes még egyszer a védekezés témakört is átfutni, illetve adni neki egy csomag gumit. Ettől nem fog azonnal elmenni és matt részegen az első idegennel szexelni. De érzi, hogy nem kell titkolóznia, ha bármi baj van fel fog hívni vagy elmondja otthon. Az én szüleim annak idején így csinálták velünk és bár még jó pár évig nem aktuális de én is így fogom a lányommal.

2017. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
5-ös válaszoló minden egyes szavával egyetértek, ugyanezeket írtam volna!:)
2017. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
18. normális szórakozóhelyekre be se engednek fiatalabbakat. persze, annó amikor tini voltam én is állandóan mentem volna bulizni, de hidd el, később te is rá fogsz jönni, hogy semmi keresnivalója ilyen helyeken egy kiskorúnak
2017. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Engem 15 éves koromtól engedtek el,de csak házibuliba,ott ahol laktunk. Vittek-hoztak és tudták,hogy kikkel vagyok. Elmondták a szabályokat. Amikor látták ,hogy normálisan hazatudok menni,nem seggrészegen,akkor idővel bővült a kör. 16 éves korom körül már elmehettem másik városba diszkóba,de akkor is olyanokkal akiket ismertek,meg olyan felnőtt hozott haza,akit ők is ismertek. Az alkoholt is engedték,mértékkel,de inkább úgy voltak vele,hogy otthon igyak meg velük néhány pohárral,alkalomadtán,hogy nagyjából tudjam meg hogy hogy hat rám az alkohol és ne egy buliban jöjjek rá. A tiltással csak rosszabb. Egyszer ,életembe először mentem volna diszkóba,nem engedtek,de mknden barátom ment,engem is hajtott a kíváncsiság,na meg nehogy már pont én maradjak ki belőle,aztán hazudtam nekik és elmentem. Nem történt semmi baj,de rájöttek,mérgesek voltak,büntetést is kaptam,de idővel megenyhültek és elengedtek. Az emgedélyükkel voltam még utána pár alkalommal,de elég hamar rájöttem,hogy nem is olyan nagy cucc az a diszkó. Úgyhogy olyan 18 éves koromban voltam utoljára és nem is vágyok rá.
2017. ápr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Amikor menni akar.

En 14 evesen mar jartam. Nem lettem se alkesz, se lezüllött.

Apával már 13-14 évesen megittunk 1-1 pálinkát családi összejövetelekkor.

Ellenben akitől tiltották, azok sokkal jobban lezüllöttek nálam.

19/F

2017. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb 15 évesen kezdtünk Dunapartra járni sörözgetni, vizipipázni suli után. Persze még titokban :D Aztán amikor átkerültünk középiskolába már a szülők is engedékenyebbek voltak, akkor már engedéllyel csináltuk ugyan ezt, plusz több időre elengedtek házibuliba meg kocsmába. a disco nem az én világom, egy jó kocsmában mindenki sokkal közvetlenebb, jobb arc, és mindenki törődik mindenkivel. Szerintem fölösleges bármit is tiltani, főleg az alkoholt. Inkább a határt kell megtalálni, hogy mi az amit még bír. Nekem ez személy szerint egy estémbe és egy jó adag vodkába került, de azóta tudom mi az a pont amikor haza kell menni, vagy az este hátralevő részét inkább biliárdozassal meg csocsózással tölteni annak érdekében, hogy még az értelmesség határát súroló állapotban tudjak hazatérni.
2017. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!