Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szoktathatom le a...

Hogyan szoktathatom le a lányom a dohányzásról?

Figyelt kérdés
15 évesen merült fel nála ez a probléma először. Az osztályán belül rossz társaságba keveredett így hát rászokott a dohányzásra. Sokszor próbáltam már vele erről beszélni, de nm tűntem túl hitelesnek 30 év dohányzással a hátam mögött. 3 hónapja úgy döntöttem leszokok, de ez sem volt elég ahhoz, hogy meggyőzzem. Mostanra már 18 éves így sokkal könnyebben hozzá is jut a cigarettához, illetve egy beszélgetés során hozzám vágta, hogy bár tudja hogy nem egészséges ez az ő élete és majd akkor szokik le róla, mikor ő akarja, vagy már van biztos terve az életével kapcsolatban. Ennek ellenére szeretném leszoktatni róla... hogyan tehetném?

2017. ápr. 18. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem adsz rá pénzt. Ha van saját bevétele akkor sehogy.
2017. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy sem dolgozik, így van saját bevétele.
2017. ápr. 18. 15:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Meg mindig kamasz korban van, lazad, majd elmulik es leszokik rola. (vagy nem)
2017. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy példával (is) tanít azember, persze akkor is simán rászokhat bárki, ha otthon sosem látta. Ha nem akar és tudja finanszírozni, nem tudod úgysem leszoktatni. Az egyetlen amit tilthatsz, hogy otthon nem engeded, sem ablakban, sem erkélyen (feltéve, hogy más sem dohányzik a lakásban, mert úgy kapufa a dolog). Aztán később vagy megjön az esze, vagy nem. Esetleg lehet majd neki is csak akkor, amikor lesz egy tini gyereke, akinke jó példát akar, jobb esetben már akkor, amikor teherbe esik az unokáddal. 18 évesen sok eszközöd nincsen, ha magának veszi és nem zsebpénzből.
2017. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Mond meg neki, hogy a legtöbb koraszülést a dohányzásra is vissza lehet vezetni.
2017. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem te sehogyan sem tudod leszoktatni róla és én úgy gondolom, hogy bár az anyja vagy, de ez nem a te dolgod. Nagyon sok ember küszköd a leszokással, akár éveken keresztül, de rengetegen nem tudják letenni és ennek szerintem az áll a hátterében, hogy valójában ők nem is szeretnék igazán, hanem csak valamilyen külső kényszer miatt próbálkoznak. Ne támogasd, hogy dohányozzon, ne adj rá pénzt és esetleg azt megtilthatod neki, hogy nálad ne gyújtson rá, de ennél többet szerintem nem tudsz tenni. 18 éves, valóban az ő élete, az ő egészsége. Elmondhatod a véleményedet, tanácsodat, de majd akkor fog róla leszokni, ha ő valami oknál fogva úgy dönt, hogy leteszi a cigit. Ha tiltod vagy nagyon erősködsz, akkor lehet, hogy csak ellenkező hatást fogsz elérni vele.
2017. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
Így nem fog kelleni az igényes fiúknak.
2017. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

leszoktatni nem tudod szerintem, meg ha te is dohányoztál egészen 3 hónappal előttig, akkor elég komolytalanul hallatszana a szádból.


két dolgot tehetsz:

1. te is komolyan leszoksz, és így legalább példát tudsz mutatni neki.

2. nem engeded, hogy a te házadban dohányozzon, ehhez jogod van.


sok sikert, és kitartást a saját végleges leszokásodhoz!

2017. ápr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Tiltassal sehogy. Elmeselem, nalam mi valt be. Engem hasonlo korban, 14 vagy 15 lehettem, a versenysport es az edzom "szoktatott le". Soha senki sem mondta, hogy "ne cigizz, ne maradj fenn sokaig, stb." es semmi hasonlo hegyibeszedet nem kellett vegighallgatnom. VISZONT.... Az meg lett mondva, hogy reggeli edzesen az edzonk meg ne hallja, hogy "nem kapok levegot" vagy "faradt vagyok". Nehany probalkozas utan rajottunk magunktol, hogy nem jo dolog :)
2017. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a lepontozást.
2017. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!