Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért játssza az anyát?

Miért játssza az anyát?

Figyelt kérdés
Barátnőm folyton arra panaszkodik, hogy kamasz lánya(17) úgy viselkedik a kis testvérével (5) mintha az anyja lenne. Rászól, utasítja, sokszor vannak olyan megjegyzései hogy szerinte mit hogy kellene csinálni az anyjának. Ezen persze állandó a konfliktus náluk, hogy nem ő az anyja, ne szóljon bele, meg ne utasítgassa a testvérét. Szerintetek mi lenne a megoldás? Barátnőm az aki rosszul kezeli a helyzetet, vagy a lány?

2017. ápr. 26. 12:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezelhetetlen a gyerek, az anyja meg leszarja, valakinek muszáj csinálnia valamit.
2017. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem baj, hogyha az idősebb testvér "neveli" a gyereket, különösen, ha 12 év a korkülönbség.

inkább örülne az anyja, hogy enni terhet is levesz a válláról.

Miért ne utasíthatna valamire egy 17 éves nagylány egy 5 éves gyereket?

2017. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg semmi baj nincs azzal ha egy 17 éves eligazgatja a testvérét. Gondolom nem 1x előfordult hogy kellett vele jatszania. Akkor az miért nagy baj ha a játékon kívül is foglalkozik vele?

Ha meg le**rná a kistesót akkor meg az lenne a probléma hogy sosem foglalkozik vele.

2017. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nagylánnyal az a baj, hogy egyébként sokszor visszabeszél az anyjának, sokszor civakodnak. Egyébként viszont megkap mindent. A kicsivel jól bánik barátnőm, eleve nem rossz gyerek, de ha kell akkor rászól. Tehát azzal nincs gond, hogy el lenne engedve a kicsinél a gyeplő. Talán pont ezért érzi azt, hogy elég ha az ő rászól amikor kell, nem kell még a tinilánynak is anyáskodni.
2017. ápr. 28. 12:20
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
pedig ez a normális.. ÉS neked ezzel mi bajod is van?
2017. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én nem értelek...

eddig bármilyen válasz érkezett , mindig találtál benne valami kivetnivalót.


Most akkor mi is akarsz hallani pontosan?

2017. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A 17 éves már majdnem felnőtt, nálunk a dédi ennyi idősen ment férjhez. Nem játssza az anyát, nagy tesóként igenis joga van rászólni a kicsire, főleg akkor ha őt zavarja, vagy a kicsi érdekében teszi.

Nálunk 4-5 év korkülönbséggel is volt a nagyoknak véleményük az öcsiről, vagy a mi hozzáállásunkról, és be kell vallanom, nem alaptalanul. Csak köszönet járt a segítségükért.

A hiba itt az anya-kánya viszonyban van. Mert amihez a nagylánynak tényleg nincs köze, az nem a kistesó viselkedése, hanem a szülők közti konfliktusok. Arról hiba a gyerek előtt beszélni, vagy őt belevonni. Ez játszmázás, egyike legsötétebb dolgoknak, amit egy szülő tehet a gyerekével.

2017. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

kánya= lánya,

na vigye el a kánya

2017. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom ki hogy van vele, de én már ott lemaradtam, hogy miért baj az, hogyha az idősebb gyerek szól a kisebbnek, hogy vegyen fel pulóvert?
2017. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire játssza, nekem 10 évvel fiatalabb az öcsém de én is szoktam utasítgatni, anyát nem zavarja mert szerinte jobban berögzül ha több ember kéri tőle ugyanazt, persze nem én akarom nevelni, de az se tenne jót a gyereknek ha a nővérének mindent meg kellene engednie neki csak mert nem az anyja, a gyerek hamar megtanulja kihasználni ezt és mindent a tesótól kér mert ő nem tilthatja meg, tőle vesz el mert a jó testvérnek osztoznia kell, stb.
2017. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!