Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi gondolsz a mai tinikről?...

Mi gondolsz a mai tinikről? Szerinted baj ha el vannak kényeztetve?

Figyelt kérdés
Mai divatról, külsőségekről?

2017. máj. 11. 12:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Kevesebbet ér a tini, ha fodrászhoz jár és kozmetikushoz?

Elítélendő, ha jó telefonra vágyik és elvárja a szüleitől, hogy adjanak neki?

Érdekes ezen is elgondolkodni. Mi is elvártunk sokmindent a szüleinktől, csak talán nem mondtuk így ki. Aztán magunkba fojtottuk, megszóltuk fejben, ma is azt hazudjuk, hogy nem gondoltunk ilyeneket, és fojtogatjuk magunkat a megjátszott tisztelettel.

Ez is benne van. Ők szabadabbak, minden értelemben.

És ennek nem csak hátránya, de előnye is van. Akár reálisan tudjuk nézni magunkat, akár nem.

Remélem, hogy kevesebb feszültséggel élik le az életüket, és rugalmasabbak lesznek, mint mi voltunk tiniként.

2017. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

A mai tinik pont olyanok,mint az összes előző generáció tinédzserei: mind azt hiszik,hogy körülöttük forog a világ,mindent tudnak, és nekik minden jár. Valamint igyekeznek a legdivatosabbak lenni a korszaknak megfelelően. Ez dolguk, ez egy életkori sajátosság.


Elmúlik,és éppen olyan felnőttek lesznek, mint bári más, te vagy én :)

2017. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
27%
11es, igen elítélendő...hiszen ha nem kapják meg undorító módon nyilatkoznak a szüleikről, és hisztiznek mint egy óvodás. 16 évesen már pasinál/csajnál akarnak aludni, de önállóságuk egyenlő a nullával.
2017. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%
Semmit. Elkényeztetni csak olyan családokban lehet a gyerekeket ahol van miből...
2017. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
35%

Elég fiatal vagyok én is, 26 éves. Tehát nem rég én is kamasz voltam.

De soha nem barátkoztam azokkal a mai fiatalokkal.

És most is szörnyülködök csak...

14 évesen mint egy útszéli majdnem mind. Műköröm,tetovált szemöldök,hátsója kinn,a null melle kinn. A fodrásszal semmi gondom spec. De aha többi már sok. A gyerekbe azt kell nevelni,hogy szép ahogy van,okos,jó társaság. De a szüleik,a mai szülők rohannak,pénz hajhásznak,a gyerek meg nő,mint a gaz.

Hát a fiúk öltözete is vicces,melegláda mind ,az a vézna láb,a seprű haj...

Na a divat egy dolog,de mindigis azok követték,akik nem egyéniségek,akik tucat emberek.


A másik baj,hogy ezek már 10 évesen azt hiszik,hogy felnőttek. 12-13 évesen buli,szex,cigi,pia.

Na azért ez még mikor én voltam annyi,nem volt szokás,csak ahogy fentebb is írták,pár kirívó esetben.


Összességben a baj azzal van,hogy nem nevelnek. Adnak,de a gyerek nem tudja mi a kötelessége. Pl öcsém rocker,mindent,de mindent megkap,külön órák stb. Most 8-os. De emellé ő teljesít is. Kitűnő tanuló,van már nyelvvizsgája,tanul még két másik nyelvet,sportol 12 éve,mellé gitározni tanul. Járt 3 felvételi előkészítő órára is még ezek mellé. És meg is lett az eredménye,felvették az ország legerősebb gimijébe olyan szakra,ahová összesen 14 ember juthatott be a 210 jelentkezőből.


Tehát nagyon sokat számít a nevelés.

2017. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
Ez sem új. 100 éve is mentek a bokorba a tinilányok. Rossz szülők akkor is voltak. Ahogy hálátlan gyerekek is. Ebből semmi nem új.
2017. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem különböznek a régiektől.
2017. máj. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
34%

Korábban volt egy ilyen kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

Én adtam rá a 12. választ. (13.-at, csak közben egyet letöröltek a korábbiak közül.) Aztán a kérdező, mint láthatjátok, helyeselte is a válaszomat. Ő is tavaly akkor még kamasz volt, de láthatóan érett gondolkodású.

Ugyanakkor valóban ezen mobilok, tabok meg más kütyük, sminkelés miatt a mai tinik sokkal jobban el vannak kényeztetve, mint egy generációval korábban. Ezért van az, hogy sok diák az órákon manapság nem a tananyaggal, hanem a mobiljával foglalkozik. Tisztelet természetesen azoknak, akik valóban azt csinálják, amit kell.

2017. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
A 18. vagyok. Miért kellett így lepontozni? Nagyon rossz választ adtam???
2017. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen egyetértek a 15. válaszolóval. 20L
2017. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!