Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi gondolsz a mai tinikről?...

Mi gondolsz a mai tinikről? Szerinted baj ha el vannak kényeztetve?

Figyelt kérdés
Mai divatról, külsőségekről?

2017. máj. 11. 12:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
72%

Amit én látok a környezetemben: alapvetően nem rosszabbak, mint mi, ugyanúgy lázadoznak, max. annyi a különbség, hogy mivel most még szabadabb kort élünk, mint amikor én voltam tini, ezért olyan dolgokkal próbálkoznak, ami tényleg extrémnek tűnik ahhoz képest, amilyen én voltam mondjuk 13-15 éves koromban... pedig egyszerűen csa lázadoznak, ez a tinédzserkor sajátja. Az én gimimben 15 évvel ezelőtt az is lázadás volt, ha vki befestette a körmét. Ma meg újra divatba jöttek tiniknek is a csicsás műkörmök ugyanazon a környéken, és kb. ugyanaz a hatása a műkörömnek, mint anno annak, ha vki befestette rózsaszínre a körmét. Ilyenekre gondolok.


Viselkedésre: tök sok értelmes, okos fiatalt látok, sztem nem nagyságrenddel hülyébbek, mint az én koromban. Sokan tök udvariasak is (az öregekről tudnék viszont mesélni, sztem közöttük több neveletlen van). A legalja típusú tini még nálunk elitgimiben is volt, sztem annyival nincsenek többen, max. nagyobb a szájuk meg a közösségi média miatt jobban előtérben vannak (pár évvel ezelőtt mondta egy tanárunk, hogy '80-as években, amikor ment gyakorlatra tanítani, akkor is volt gimiben olyan lány, aki felajánlkozott neki, nehogy azt higgyük, hogy 20-30 évvel ezelőtt annyival rendesebb, kedvesebb fiatalok voltak).


Divat: csomó divat van, amitől hányni tudnék, pl. swag meg nagyon fiús cuccok lányokon, 72-es betűméretes GEEK meg BITCH feliratok sapkákon, szerszámmutogatósan szűk skinny farmerek fiúkon, kipakolt has és mell egyszerre. Viszont a divatnak megint más vonulata nagyon tetszik, tetszik, hogy elegánsabban is tudnak öltözni. Lehet, másnak ez túl felnőttes, de én inkább ezt választanám, mint ami nálunk volt. Bazi színes cuccok, műanyag ékszerek, csípő trapézfarmer, edzőcipő mindenhez, márkajelzések meg hülye feliratok a póló közepén, flitterek, kínais bazári stílus... max. akkor nézek nagyot, amikor ilyen 10centis tűsarkakon tipeg pár alig 12-13 éves lányka.

2017. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
71%

21. vagyok


Elkényeztetésről meg: a teljes elkényeztetés sosem jó. Akkor nem fogja megtanulni a pénz és a munka értékét vki, ha bármit megkap, amit kiböfög a szájacskáján. Nyilván nem arról beszélek, ha vki életében 1x kér vmit, hanem arról, ha ezen a héten iPhone van neki, de aztán következőn tabletért, aztán márkás óráért, több tízezres ruhákért stb.-ért nyavalyog, aztán bőg, mert kijött az új iPhone és csak fél évre rá kapja meg, meg 18 évesen vekend, hogy miért nem kap BMW-t ballagására.


De azon is megdöbbenek, ki mit tart elkényeztetettségnek. Sokaknak már az is az, ha egy jól élő család nem zavarja el kukoricát címerezni a 16 éves gyerekét nyáron, meg kap zsebpénzt... szóval azért egyes dolgokban nem hiszem, hogy "baj".

2017. máj. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 klopusz ***** válasza:
85%

Lányaim 20 és 17 évesek.

Van okostelefonjuk? Igen. Az egyik az apja régi telefonját kapta meg, a másiknak harmincezerért vettünk. Van ezzel bármi problémájuk? Nincs.

Szeretik a divatos holmikat? Naná, ki nem? Viszont nem követelőznek ez ügyben, ugyanúgy megfelel nekik a H&M, mint a Háda.

Ha valami extrát szeretnének, gyűjtik rá a pénzt, eszükbe sem jut követelőzni.

Buliba nem járnak (nem bírják a részegeket), nem isznak, nem dohányoznak. Lehet, maradi erkölcsök szerint neveltük őket, de én még mindig nem bánom :)


El vannak kényeztetve? Egy bizonyos fokig igen, mert én nem dolgozom, így sok minden olyan dolgot megcsinálok azalatt az idő alatt, míg ők iskolába vannak, ami más családoknál a gyerekek dolga.

2017. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A 18.-19. vagyok.

Utolsó, 20 éves már nem kamasz.

Nem általánosítottam, csak azt mondtam, hogy általában több velük a gond, mint régen.

2017. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mindenen röhögnek
2018. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
20 éves is lehet kamasz még ha életkorilag már nem is az , de sokan azon aszinten vannak.
2018. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ha el vannak kényeztetve, úgy érzik mindent megtehetnek. Majd a szülő kimenti. Neki semmi felelőssége nem lesz. Szerintem az összes mai tinédzser nagyon el van rontva...
2018. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!