Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korig nem szabad...

Hány éves korig nem szabad otthon hagyni a gyereket egyedül? Éjszaka, illetve nappal egyformán számít meg fél óra, illetve több nap is? Mi erre a szabály/törvény?

Figyelt kérdés
Nem tudom, igazából szabályozza-e ezt bármi. Állítólag igen, mégsem találom (család-,gyermekvédelem, gyámügy?). Valahol, egy fórumon olvastam egy hozzászólást, hogy 16 évesen dolgozhat nyolc órában, ahhoz elég nagy, de otthon nem lehet hagyni, mert az tilos és büntetendő, érdekes. Vagy pl. fiúval, fiúnál alhat, de otthon egyedül nem?
2017. jún. 12. 06:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2017. jún. 14. 05:36
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Törvényt én sem tudok. Engem 5-es koromban, azaz 10 évesen hagytak egyedül délutánonként (délig volt órám, és kb. hat-hétre értek haza a szüleim). Nagy probléma nem volt, nem engedtem be senkit, azt mondták inkább jöjjön ki még egyszer a vízszerelő, meg a postás, ne foglalkozzak ezzel. Gyakorlatilag úgy kezeltük a helyzetet, mintha otthon se lennék, magamtól pedig nem csináltam veszélyes dolgokat. Ha csináltam volna, teszem azt felgyújtok valamit, megsérülök stb., annyira el tudtam volna látni, amennyire muszáj.

Egyedül azzal volt bajom, hogy a nagy házban egyedül, ilyen idősen, főleg télen, amikor hamar sötétedett féltem egy kicsit, és hiányoztak a szüleim.

Teljes éjszakára vagy több napra szerintem így belegondolva sosem hagytak egyedül, még testvéremmel együtt is ritkán, és inkább fél éjszakára csak. (Most 20 éves vagyok, gyakorlatilag nem velük élek, szóval már nem számít sajnos...:) ).

2017. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%

Nincs rá törvény,azért több napra,meg éjszakára általános iskolást ne hagyjunk otthon,de ha éjszaka el kell ugrani akkor is legyen valaki ott a gyerekkel.16 éves ha sajnos másképp nem oldható meg akkor otthon néha egyedül lehet éjszaka is,de nem a legjobb megoldás.


Általános iskolás gyerek meg attól függően mennyire érett otthon maradhat iskola után pár órát,hisz a legtöbb szülő nem tud pontosan akkor haza érni mire a gyerek is otthon lesz.Meg sok helyen 8-9 éves gyerek is egyedül jár iskolába.De egy 9 évesnek is ki kellene bírnia egyedül otthon 1 órát is.Felsős gyerek meg már legyen el egyedül pár órácskát.


Ja és nem mindegy hogy reggel,vagy délután folyamán van a gyerek pár órát otthon,vagy éjszaka,ami ijjesztő lehet a gyereknek akkor hagyják rövidebb időre otthon.



Gondoljatok bele mi elsős korunkba már egyedül jártunk iskolába,csomó mindenbe önállónak kellett lennünk,még se voltunk agyon sajnálva és nem haltunk semmibe se bele.


Ez a túlkényeztetés,megkímélés,ami manapság van az sem jó!

2018. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!