Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » "Felnőtt gyereket" megverni a...

"Felnőtt gyereket" megverni a rossz jegyért?

Figyelt kérdés
Ezzel pont az ellenkezőjét érik el.
2017. jún. 12. 16:11
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
22%
Feltételezem nem a rossz jegyért, hanem a hozzáállásért kapott. Kicsi gyereknél sem ért célt.
2017. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Se felnőtt gyereket se kicsi gyereket nem verünk meg rossz jegyért. Ha valamelyik tantárgy nem megy neki akkor segíteni kell. Ha a szülő nem tud akkor magántanárt fogadni.Bármikor becsúszhat rossz jegy még a kitűnő tanulóval is megeshet.
2017. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
A lustaság büntetése maga a rossz jegy. Ha felnőtt létére ez neki nem elég büntetés, hiába vered. Gyereket se verek meg rossz jegyért, de jóért sem kap ötszázast. A teljesítményért a jutalom maga az érdemjegy.
2017. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Alávaló, suttyó, proli, ártó"""""""""pedagógia"""""""""
2017. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 apababa ***** válasza:
25%
4-es Ezek a jelzők szintén azok
2017. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Jaj Istenem... Nyilván a szóhasználatom tesz azzá az emberré, aki vagyok. Nyilván ugyanannyira igazságtalan egy ilyen valakit suttyónak nevezni, mint egy k***a jegyért megverni egy végzőst. De akkor mesélj... Milyen jelzőt érdemel az ilyen szülő?
2017. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de hogy a lópikulába lehet megverni egy majdnem felnőttet? Egy pofon talán még az elfogadható kategóriába tartozik, de el nem tudom képzelni, hogy egy felnőttkor k.üszöbén álló ember hagyja, hogy ütlegeljék. Csak kireszi maga elé a kezét védekezésképpen vagy lefogja a drágalátos szülő kezét, esetleg simán elhúzza a csíkot. Teljesen abszurd, hogy anyuka azt mondja a végzős Petikének, hogy jól van kisfiam, ezért bünti jár, most kapsz a fenekedre.

Aki meg a kisgyerekét veri, ha az nem a szülő kedve szerint viselkedik, azt szívesen elvinném egy olyan munkahelyre dolgozni, ahol egy kétajtós ruhásszekrény méretű ember kicsit elnáspángolja, ha nem az ottani elvárások szerint cselekszik. Kíváncsi vagyok, meddig bírnák az ilyenek.

Attól, mert a gyerek kicsi és ki van szolgáltatva a szülőnek, még ugyanúgy ember, aki megérdemli a minimális tiszteletet, akkor is, ha hibázott. Mondom, a munkahelyen se jár fizikai fenyítés, ha az ember elszúr valamit, és nyilvánvalóan elazabadulna a pokol, ha ezt bevezetnénk. És amit a felnőttek a velük szemben történő alkalmazás esetén tűrhetetlennek és brutálisnak tartanának, azt a gyerekeknek miért kéne elviselniük, ráadásul pont otthon, ahol a legnagyobb biztonságban, mindig támogatva kéne érezniük magukat, pont attól az embertől, akire a legjobban kéne számítaniuk?

Úgy kell bánnunk az emberekkel, ahogy szeretnénk, hogy velünk is bánjanak. És ezalól a saját gyerekünk se kivétel, még akkor se, ha hatalmunk van felette

2017. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 apababa ***** válasza:
4-es Aki feltette a kérdést bizonytalan maga is . Valószínüleg nem akarja megverni csak valami "jó tanácsot" kapott a szomszédtól , kollégától, valakitől. Ezt szerette volna itt megvitatni. Csak válaszolj a legjobb képességed szerint vagy mond el mit gondolsz róla. Minősíteni szerintem nem kell. Már a kérdés feltevése bizonyítja, hogy nem olyan rossz emberről van szó.
2017. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem hinném, hogy megverném, ha rossz jegyet kap. Sajnos a én gyerekeim mind rossz tanulók, olyanok a képességeik. Én mondom nekik, hogy képesek rá, csak nekik többet kellene tanulni, mint az átlagnak, de persze teljesen motiválatlanok. Én ezzel nem tudok mit kezdeni, majd felnőttkorában rájön. Létezik felnőttképzés is.

Az a baj, hogy ezek a dolgok már egészen alsó tagozatban el lettek rontva. A gyerekeknek elveszik a kedvét a tanárok, ha valami nem megy, nem segítenek nekik, hanem alázzák őket. Középiskolára már annyira elment a kedvük a tanulástól, hogy szerintem teljesen hiába is csinálsz bármit. Ha nincs meg a belső motiváció, azt pofonokkal nem lehet helyettesíteni. Amúgy a férjem is levelezőn érettségizett le, mára elég jó állása van, szóval szerintem emiatt teljesen felesleges terrorizálni a gyereket. Majd beérik. Mindenki jó valamiben, azt kell megtalálni, hogy miben, a többi tantárgyból meg elég a minimum követelmény.

2017. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Csak azt akarod, hogy mindenki helyeseljen a válaszokban?
2018. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!