Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Megengednétek az...

Anyukák! Megengednétek az alábbiakat a 13 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Hogy:

-szőrtelenítse a lábát,hónalját,bikinivonalát(és lent a többit rövidre vágja)

-melltartót hordjon


Ezeken kívül mit engednétek meg nekik?



2017. jún. 16. 19:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván, ha szüksége van melltartóra, hordjon. Ha szőrös, szőrtelenítsen. Te nem szoktál, melltartót sem hordasz, anyuka?
2017. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
41%

- ne ő tegye, elvinném gyantáztatni, a borotva nem jó (én ráadásul mindig megvágom magam, mikor fényévente azt veszek a kezembe)

- melltartó, ha igányli, persze


Ezek mellett:

- valami lightos körömlakk nyárra

- hajszínező, nyárra (nekem volt rózsaszín, apa nem szólt érte, csak kuncogott)

dezodor - golyós, a fújós az nem okés


Többre úgysincs szüksége, gondolok itt,pl. alapozóra.

2017. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Én is ahogy elkeztem volna szőrörödni máris borotváltam mindenemet. Szerencsére a lábam nem nagyon szőrösödik. Kb csak a puncimat szoktam. 23L
2017. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
87%
24 vagyok. 5.es koromban kezdtem el mindenhonnan szőrteleníteni, igazából nem kértem engedélyt a szó szoros értelmében. Mondtam Anyukámnak, hogy szeretnék egy borotvát. És adott egyet (mindig tasakost vettek maguknak így jutott nekem is belőle). Tél volt, nem is igazából a látvány miatt hanem hiába használtam akkor már izzadásgátló sprayt, éreztem a szagot. Levágtam így megoldódott a probléma. Azt soha nem osztottam meg senkivel, hogy mikor hol szőrtelenítek. Ez azért intim dolog. Körömlakkot, szemhéjpúdert, pattanás kezelésére kozmetikumokat pedig már kaptam karácsonyra. Persze ezek finomabb, szinte láthatatlan színek voltak. Ezt is szerintem csak azért, mert a 7 évvel idősebb unokatesóm királykék lakkjával kifestettettem a kisujjamon a körmöt. Mindez otthoni használatra és csak ritkán, próbaszerűen. Amúgy is az iskolában is volt házirend ami tiltotta, de Apukámtól tuti kaptam volna egy nyaklevest ha kikenve megyek suliba. A szemöldökömet szintén az unokatesóm kezdte el szedni, szőke volt, de már szinte összenőtt. Persze két alkalom után megunta és megbeszélte a szüleimmel, hogy a szülinapomra ajándékként elvisz kozmetikushoz, azóta járok. Topot negyedik osztálytól hordtam, akkor már azért nőtt és tesiórán fájt futáskor. Melltartóra hetedik osztályban váltottunk. A körmömet látható színűre 15 évesen festettem először. 16 évesen viszont már zselés műkörmöm volt, de csak a saját körmömre, nem volt hosszabbítva. A hajamat 21 évesen festettettem be egy árnyalattal sötétebbre, ekkor már menyasszony voltam, a párom véleményét kértem ki és nem a szüleimét. Bocsánat, hogy ennyire részletes voltam, de nem csak esztétikai szempontból lényeges az ilyesmi, hanem az igényesség és egészségügyi állapot miatt.
2017. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
100%

Persze, megengedném, hiszen sajnos ez ma már alap elvárás az emberek között. Sajnos tabu dolog lett lányok között a szőrösség. Aki nem szőrtelenít, azt megszégyenítik az osztálytársai, gusztustalannak, igénytelennek csúfolják, és semmiképpen sem szeretném ennek kitenni a gyermekem. Melltartóval is hasonló a helyzet.

Ugyanakkor én azért elmondanám neki, hogy amellett, hogy szőrtelenít, tanulja meg elfogadni a saját testét akár szőrösen is, hiszen úgy született meg, és nincsen ezzel semmi baj, és ha nem szőrtelenítene, akkor sem lenne semmivel sem kevesebb, vagy csúnyább az osztálytársainál. Tanulja meg, hogy a szépség nem attól függ, hogy mennyire sima a lábunk, és ne próbálja meg minden áron minden idejét és pénzét a jövőben mindenféle szépészeti beavatkozásokba ölni, mert teljesen fölösleges.

2017. jún. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

18-19 éves voltam amikor az akkori barátom huga 13 volt. Velem beszélte meg ezeket a dolgokat, én elmondtam az édesannyának, felajánlottam, hogy elmegyek vele. Aztán legközelebb már egyutt mentek, szépen megbeszélve mindent. Szerettem azt a családot, mert a gyerekek megbeszélhettek mindent az annyukkal. Nekem is anyám helyett anyám volt. :)

Kérdésedre válaszolva, ezek már alapok egy 13 évesnek. :)

2017. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló korosztályban mozgok. Nekem anyukám simán megengedte, mert elég korán érő típus vagyok. ( megjött már). Szerintem 13 éves lány esetében nem is kérdés!
2017. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez alap.
2017. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
16%
Igen, kivéve a láb borotválást. Attól csak megerősödik a szőr, szoktasd rá a gyantára
2017. aug. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
55%
Meg hát, simán!!! Te elég rossz anya lehetsz hogyha ilyen alapvető dolgokat nem engedsz meg... De miért nem???
2017. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!