Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire nehéz úgy kisgyerekne...

Mennyire nehéz úgy kisgyereknek, kamasznak lenni, hogy ahol laksz, nincs a környéken egyetlen gyerek sem?

Figyelt kérdés
A suliban van,csak a ház környékén nincs.
2017. júl. 25. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A mai világban, amikor a világ túlfelén élő barátoddal is élő chatben beszélhetsz?

Semennyire.

2017. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Eléggé elképzelhetetlen, hogy nincs gyerek a környéken, macska nem nyugdíjas otthonban laksz.... Amúgy meg valóban, ott az internet meg az iskola és létezik telefon is, amin szinten még lehet beszélni még iskola szünetre is talalkozokat
2017. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincsen sajnos.

Budapesten lakunk.

2017. júl. 25. 08:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált gyerek voltam, sosem zavart.

S valóban, interneten megtaláltam a magam társaságát. Pedig akkor még okostelefon se volt. :)

2017. júl. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tragédia.


Ne viccelj már! Budapesten? Nincs esetleg lába a gyereknek, hogy kis séta, pár megálló távolság?


Még ha valami zsákfaluról lenne szó, ahol még se vonat, se távolsági buszközlekedés nincs.

2017. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A pár megálló távolság nem a környék.
2017. júl. 25. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Én elképzelhetetlennek tartom...azt is, hogy Budapesten ne legyen gyerek legalább egy buszútvonalnyi távolságra, meg azt is, hogy nem káros az egykorú gyermektársaság hiánya.

De tényleg, hol éltek? Ne írj utcát, csak legalább kerületet vagy segíts betájolni!

Egyébként mennyi idős a gyermeked? Közösségbe (pl. oviba) hová fogod vinni? Órákat fogsz utazni vele az első óvodáig? Picit olyan hihetetlennek tűnik ez a sztori.

Ha pedig tényleg semmi gyermektársaság nincs a környéken, ülj fel vele egy buszra, és menjetek el a legközelebbi játszótérig! Az én szívem megszakadna, ha a nagyon barátkozó, nyílt szívű gyermekeim nem találkozhatnának a kisbarátaikkal. Már a 2,5 éves kislányomnak is van egy kisbarátnője, akivel kézenfogva sétálgatnak, és ha nem találkozik a kislánnyal, nagyon hiányolja. Egy gyermeknek igenis kell a társaság!

Aki itt azt írta, hogy nem hiányzott neki egy barát, megtalálta a neten, az nem járt oviba sem, és az iskolában sem vele egykorúakkal tanult meg olvasni, írni?

Olyan nincs, hogy egy gyermek életéből kimarad a gyermektársaság. Ja, bocsi, van! Töltsd le a netről a Szoba című filmet, és meglátod, milyen beteg sztori!

Keress gyermektársaságot a gyermekednek, ha már annyi idős (nyilván egy csecsemőnek még nincs rá szüksége).

2017. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Ja, látom, hogy sulis. És igénye sincs barátkozni? Csináljatok sok-sok közös programot, amikor kimozdultok otthonról. Budapest hatalmas tele lehetőséggel, menjetek, hadd nyíljon ki a világ a gyermeked számára!
2017. júl. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kelenföld.


Az utcánkban és a környező utcákban nincs gyerek.

Amikor és ahol én gyerek voltam, ott sok volt a gyerek,egész nap az utcán és egymásnál voltunk...itt meg senki.


Járunk játszótérre.:)


Nekem az hiányzik, hogy úgy jön át a szomszád gyerek meg ő a szomszédba, mintha haza menne....kis túlzással.

2017. júl. 25. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:

#7 Én írtam, hogy nem volt környéken nálunk gyerektársaság. :) Se játszótér, se gyerekmegőrző, de tényleg semmi. :D

Természetesen iskolai barátaim voltak (sőt, azok így felnőtt fejjel is megmaradtak), törzsgyökeres pestiként a busznyi távolság nekem semmi, de mivel a kérdező úgy kezdte a kérdését, hogy "suliban van, de...", ezért az iskolai barátokat nem számítottam ide. :) Feltételeztem, hogy még olyan kicsi gyerekről van szó, akinél az iskolai barátság nem alakult iskolán kívülivé. :)

Egyébiránt egyetértek veled. :)

2017. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!