Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom (13 éves) egy idegennel...

Lányom (13 éves) egy idegennel levelezett! Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Mikor az idegen rákérdeztem hol lakik, nagyon megijedt. Most mondta el nekem. A beszélgetés állítása szerint tegnap volt.

2017. júl. 26. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a beszélgetést és meglàtod tartalmaz e olyat amiből baj lehet. Telefonszàmot, címet, fotót stb kiadott e magàról.

Kérd meg hogy azonnal jelezze, ha újra keresi. És végül de nem utolsó sorban ülj le vele elbeszélgetni az internet veszélyeiről, a biztonsàgos nethasznàlatról!

2017. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A szövegedben van egy kis zavar. Te kérdezted az idegent, hol lakik? Az idegen kérdezte a lányodat? És ki ijedt meg a kettő közül?


Mindenesetre türelmesen, szépen, megfontoltan beszélgess el lányoddal. Ne büntesd, ne erőszakoskodj, csak tud meg, mi is történt pontosan. S nem halálra rémítve beszélj arról is neki, hogy mire vigyázzon, miért nem szabad nagyon kitárulkozni, főleg nem idegenek elöl.

Számítógépen, telefonon történt a levelezés? Léteznek korlátozó eszközök, amit a lányod nem tud megkerülni, ha telepíted. Kérj segítséget ehhez, ha kell.

A megtörtént dolgokon már változtatni nem tudsz, azzal már nem foglalkozzon.

Ha zaklató volt az idegen, akkor feljelentést tehetsz esetleg.

2017. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem azt mondom, hogy az internet nem rejt veszélyeket, de én 11 éves koromban más gyerekekkel beszélgettem neten. Fura módon nem raboltak el azóta sem, pedig azóta jó sok év eltelt. A lányod meg tudhatná, hogy nem az utca, házszámot kell megadni amikor ezt kérdezik. Kommunikáljon okosan, ne pedig ijedezzen, vagy akkor inkább ne is beszéljen a neten egyáltalán.
2017. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az idegen kérdezte meg a lányomtol hogy hol lakik, és a lányom ijedt meg. Semmit sem mondott neki, nem küldött fotót....
2017. júl. 26. 12:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azt mondta letiltotta az illetőt.
2017. júl. 26. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy bármi foganatja lesz a dolognak. Ha pedig ennyire megijedt, ahogy írod, akkor nem is fog megismétlődni a dolog. Aggodalomra semmi ok.
2017. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon okos lányod van, jól kezelte a helyzetet szerintem, a lényeg hogy ne adjon meg semmi elérhetőséget magáról, akkor nem lesz baj, sajnos az interneten vannak ilyenek.
2017. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :)
2017. júl. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!