Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a 15 éves lányotoknak, hogy kávézzon?

Figyelt kérdés

2017. júl. 30. 21:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Nekem megengedte anyukam. Iskola bufeben meg tudja venni a lanyod (ha van) es ugy meg csak nem is tudsz rola. Egyezz meg velle, hogy napi 1x ihat egy tejeskavet. Aztan ha mar elmulik az ujdonsag varazsa el is fogja hagyni.
2017. júl. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
Rendszeresen nem, néha egyet-egyet igen.
2017. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

Én csak valami nagyon lightos capuccinot ittam csak :) ezt ajánlanám én is.de olyat amit otthon kikavar, mert ezek a gépiek nagyon sz#rok :/

Azóta kávé függő lettem,imádom az ízét! :)

Amúgy még 15 éves korom előtt anyukám fogott egy kockacukrot és egy pillanatra belemartotta a kiskanállal a kávéba és azt ehettem meg.azt hiszem tudat alatt ott indult el a kávé iránti szenvedélyem,amit napi szinte max 2 enyhe finom kávéval elégítek ki :)

2017. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Én ennyi idősen szoktam rá... nagyon sokat tanultam, sportoltam is mellette, reggel nem bírtam volna másként magamhoz térni.

A lányom 15 lesz, nem is merült fel nála ilyen, a 16 évesem pedig néha iszik kávét. Nem tiltom direktben, értelme sem lenne, hiszen a férjemmel mindketten iszzuk, de igyekszem elérni, hogy ne legyen rendszeres, mindennapos.

Amúgy megnézném, miért kéri: ha tanult sokáig és azért álmos, alkalomszerűen megengedném, de ha csak elhúzta az időt a gép előtt és emiatt nem tud felkelni, akkor kevésbé, inkább az elegendő alvásra ösztönözném.

2017. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
Én sem engedném rendszeresen, max néha-néha igyon meg egyet, de csak ha tényleg szükség van rá vagy barátokkal elmegy kávézgatni.
2017. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, hogy jó-e. Én magamon azt nézem, hogy most tényleg rá vagyok-e szokva vagy nem? Megkérdeztem egy idősebb nénit hogy ők vidéken mennyire itták, azt mondta egyáltalán nem, legfeljebb pótkávé.
2017. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
16 évesen kezdtem inni, reggelente egy gyenge tejeskávét, pont elég hogy mire beértem suliba már felébredjek, ennyit én is engednék :)
2017. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
Az én 14 éves fiam mindennap iszik eggyet engedéllyel annak ellenére hogy koffeinmentes,én is azt iszom vérnyomás problémàk miatt.
2017. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%
Megengedném. Az ovisaim gabonakávét szoktak inni, az íze végett, az oviban is szokott lenni a reggelihez. Nyilván nem olyan koffeinbombát, amiben megáll a kanál... mi is kávézunk, de csak minőségit és leginkább sok tejjel. A rossz kávét meg sem tudom inni. Nekem is adtak egész kiskoromban kockacukorra cseppentve, ahogy már más is írta. A mamám a főzött kávéjából is adott sok-sok tejjel. Jobb mint ha pl kólát vagy energiaitalt inna. Azt nem engedném.
2017. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne engedném? A legtöbb ember nem lesz koffein függő, csak mert kávézik. Napi 1-2 csésze abszolút rendben van.

Tiltani pedig semmit nem érdemes, ezt minden szülő tudja... ha valamitől eltiltod, annál jobban fog kelleni neki.

2017. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!