Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy kamasz lányt megbánthatja...

Egy kamasz lányt megbánthatja az, ha csitrinek nevezik?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

Egy kamasz lányt bármi megbánthat. Csomó tini úgy gondolja, hogy csak neki vannak érzései, a világ pedig összefogott ellene.

Egyébként meg nem nagyon kéne, hogy bántsa. Ha más a huszas évei közepén túl tud lépni rajta, csak sikerül egy tininek is.

2017. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Persze, megbánthatja.

De nem mindegy, hogy milyen környezetben és ki mondta rá. Mert attól, hogy megbántódik, még nem biztos, hogy nem volt jogos a jelző.

2017. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A lányra egyáltalán nem igaz ez a szó és egy ismeretlen mondta rá.
2017. aug. 7. 19:31
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem mindegy, hogy minden ok nélkül mondta, vagy volt alapja, esetleg bármi történés, ami következtében mondta az idegen. Illetve a hangsúly sem mindegy, hogy milyen hangsúlyban mondta.

Természetesen akinek nem inge, az ne vegye magára.

2017. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Minket a nagymamám csitrinek hívott. Nála ez a szó kb annyit jelentett, hogy cserfes kislány. Nem mindegy, hogy másnál milyen értelemben szerepel ez a szó, illetve hogy aki mondja, annál mit jelent.
2017. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Kamaszlányra abszolút illik ez a kifejezés, ugyanis egyik jelentése konkrétan az, hogy kamasz, serdülő lány. ;-)
2017. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor van, hogy egy lány nem tudja mit jelent ez a szó pontosan. Sokuk azt hiszik, hogy ez egy csúnya szó és megsértődnek.
2017. aug. 8. 00:07
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

1-es: a kamaszkor ilyen. Biztos te is voltál kamasz, amikor mindenen felkaptad a vizet :) Most már én sem értem, és húzom a szám a tiniken, de visszagondolva én is kikértem volna magamnak :D


Amúgy kérdező: a csitri szónak negatív színezete van a köznyelvi használatban, nekem egyáltalán nem meglepő, hogy bánthatja őket. Általában akkor használják (legalábbis felénk), amikor a kora és gyermeteg viselkedése miatt degradálunk valakit, szinte szinonímája a pisis szónak.

2017. aug. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 tomika36 ***** válasza:
26%
Nem kéne, hogy megbántódjon, mert tényleg az. Járjon utána, hogy mit jelent ez a szó. Sajnos sok régi szavunkat kiszorítják a like-ok meg hasonlók! Szerintem sokkal szebb mint a "sákok", és nem is idegesítő annyira, mint a fanta reklámban az a kis köcsög!
2017. aug. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Engem huszonpár éves anyukaként is csitrizett le anno egy idősebb anyuka. Burkoltan, de rám utalt. Igen, sértő és nem csak egy tininek. Ez abszolút pejoratív értelemben használatos.
2017. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!