Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha már nem tudok semmit...

Ha már nem tudok semmit máshogy csinálni, akkor feladhatom? Teljesen elrontottam mindkettőnk életét?

Figyelt kérdés

12 éves a fiam és úgy érzem, ha megfeszülök se tudok már vele jóban lenni. Folyton bunkózik velem, lusta, szemtelen, nem szereti a testvérét, állandóan veszekszünk. Mindent igyekszem úgy csinálni, hogy megmaradjon az a törékeny béke, de ha én Á-t mondok, ő B-t.

Annyiféleképp próbáltam javítani a kapcsolatunkon, de azt érzem sokszor, hogy már legszívesebben semmit se csinálnék. Elegem van belőle. Esténként sírok, mert azt gondolom, hogy nem is szeretem eléggé. Halálba idegesít, ha meglátom, már elindul a gyomorideg. Komoly erőfeszítésembe kerül, hogy ne pofozzam fel.

Pszichológusnál is jártunk tavaly, de nem sok sikerrel jártak a tanácsok.



2017. aug. 10. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Szervezz közös programokat, beszélgessetek, de ha nem akar, ne erőltesd. Légyszi,ne add fel. Ő a te fiad
2017. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Kamasz. Ki fogja nőni, addig ki kell tartanod! :)
2017. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
apja, nagyapja, keresztapja, bárki férfi, akire felnéz?
2017. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem pont azért ilyen szemtelen, mert tudja, hogy te igyekszel megtartani a békét...

Sajnos van, akinél a szép szavak, a szeretet, a lelkizés meg a próbálkozás nem elég, nem hatásos. Őket szigorúan kell kezelni és kész.

Nyilván fáj, hogy nem vagytok jóban, de ez majd megváltozik, ha elkezd felnőni. Majd benő a feje lágya. Addig nem tudsz ezen javítani, neki kell rájönnie, hogy mi a helyzet.

Te viszont ne hagyd magad, ne engedd, hogy kihasználja a szereteted.

Ha felesel, ha bunkó, ha csúnyán beszél, ha nem csinálja a dolgát, akkor nyugodtan büntesd meg. Ne állj le vele veszekedni egy pillanatra sem, csak közöld vele higgadtan és határozottan, hogy mostantól nincs zsebpénz, nincs okostelefon, nincs számítógép, nincs tévé, nincs internet, amíg nem viselkedik normálisan. És ezeket tartsd is be. Majd megtanulja hol a helye, ha nem kap meg mindent, amit akar.

2017. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
4-esnek teljesen igaza van. A sok barom meg lepontozza.
2017. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pont ezeket alkalmazom, de néha úgy tűnik, csak jobban elvadítom.

Apukája belefullad a melóba, rengeteget dolgozik, semmi közös program együtt. Nem csak a gyerekkel, de velem sem. Ha szóvá teszem, csak ingerült lesz, összeveszünk rajta. Tudja, hogy nem jól van így, de nem tud változtatni.

A nyári szünetben egy napot sikerült közösen eltölteniük horgászással, sokkal több kellene.

Persze...kitartok, szeretem őt, csak felemészt, hogy annyira szeretném, hogy változzanak a dolgok és mégsem megy.

2017. aug. 11. 19:35
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm .
2017. aug. 11. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!