Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rossz dolog hogy ennyire...

Rossz dolog hogy ennyire önálló? Elrontottam volna?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű 15 éves kamasz lányom. Amikor ő 3 éves volt akkor váltunk el az exférjemmel. Utána rengeteget kellett dolgoznom mert eléggé pénz híján voltunk és az exférjem sem adott túl sok gyerektartást. Ilyenkor az anyukám vigyázott a lányomra. Aztán amikor 8 éves volt akkor anyukám elhunyt. Onnantól kezdve amikor dolgoztam egyedül volt otthon. Néha - néha ránézett a szomszéd néni vagy az apukája hogy jól van e, mit csinál.

2 éve újra férjhez mentem. Akkor megbeszéltem a férjemmel hogy keresek magamnak egy új munkát kevesebb órabérrel. Így sokkal több időt tölthettem a lányommal. De sajnos mostanában rá kellett döbbennem hogy a kincsem már szinte teljesen önálló lett. Saját pénzéből megy kozmetikushoz, nem is szól hogy mikor csak felhívja és kér egy időpontot. Ugyan ez van a fodrásszal és a manikűrössel is. A ruháit is a saját pénzéből veszi. Soha nem kéri ki a véleményem semmiről. Néha csak úgy gondol egyet és elkezd sütit sütni teljesen egyedül. Semmibe nem szokott magától belevonni. Ha odamegyek hozzá segíteni vagy csak egyszerűen beszélgetni akkor nem küld el sőt nagyon is sok mindent elmond de magától soha semmit. Pl. már 2 éve van neki barátja de nem is említette amíg nem kérdeztem rá hogy nem e tetszik neki valaki. Ezek a dolgok engem nagyon bántanak mert úgy érzem nem nagyon akar magától bevonni az életébe. Tudom hogy ez az én hibám mert amikor kicsi volt keveset voltam vele de ez engem nagyon bánt. Viszont nem szeretném rákényszeríteni arra hogy avasson be mindenbe magától hisz már annak is örülnöm kéne hogy elmondja ha rákérdezek valamire. Szerintetek mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel? Történt már valakivel ilyesmi?


2011. aug. 4. 20:54
1 2
 1/13 ava87 ***** válasza:
100%
Az, hogy önálló, egyáltalán nem rossz, sőt, nagyon is jó dolog. A baj inkább az, hogy nem érzi úgy, hogy az érzéseit, meg az őt foglalkoztató dolgokat meg kéne osztania veled. De azért szerintem még nem késő, beszélgessetek sokat, te is mondj el neki dolgokat, lássa azt, hogy egyenrangú beszélgetőpartnernek tekinted, akkor talán ő is kedvet kap hozzá, hogy megosszon veled számára fontos dolgokat.
2011. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
96%

Mintha engem írtál volna le. Anyámat is bántotta a dolog annak idején, soha nem is heverte ki a kapcsolatunk.

Csúnyán hangzik, de kimaradtál az életéből és oda nehéz lesz visszakapaszkodni, főleg ilyen tinikorba.

Csak 1 tanács: ne akarj hirtelen visszakerülni az élete körforgásába, mert azzal egy életre el lehet szúrni a dolgot

2011. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A kamaszgyerekek a kortársaikkal szeretik megbeszélni a problémáikat, ilyenkor túl felnőttnek érzik magukat ahhoz, hogy anyucival osszák meg a gondolataikat. Később ez magától elmúlik, és majd közelebb kerültök egymáshoz. Tulajdonképpen még az is ritka, hogy kérdésekre azért elmondja, mi van vele, és nem titkolózik.
2011. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Elsősorban.Az nagyon is jó dolog, hogy a lányod önálló!!Jó, mert könnyebben meg áll a lábán.

Értem a problémádat, igaz csak 23 vagyok és még 14 és fél év kell, hogy a lányom annyi legyen mint a tied.Mivel ennyire érett leülhetnél vele, megbeszélni a dolgot, elmondani az érzéseidet, és azt, hogy mennyire fontos neked ő!

Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy mivel nem voltál vele annyit ezért hibáztat, és ha bele gondolsz, akkor teljesen jogosan.Hiába dolgoztál, a kicsi lányokat a pénz nem érdekli!

Megbeszélhetnétek, hogy közösen mennyetek fodrászhoz, meg ilyenek.Egy szülő gyerek kapcsolatot is építeni kell!

Ahogy írtad, nem elutasító veled, így bátran próbálkozhatsz! :)

2011. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát elárulom, nálunk hasonló volt a helyzet, anyukám elvált és míg dolgozott régebben sokat voltam egyedül (vagy kisebb koromban a babysitterrel), és én is elég önálló voltam már fiatalabb koromban is, magamtól csináltam mindent, bár én így állandó zsebpénzt nem mindig kaptam régebben csak ha kellett valamire akkor mindig, szóval az ilyesmi dolgaimról tudott anyukám, meg sokszor együtt mentünk, mert egyedül nem szeretem pl. fodrászhoz járni, de itt sem az volt a lényeg igazából hogy anyámmal mentem, hanem csak hogy valaki legyen ott még... Lehet ez nem nyugtat meg egyáltalán, de csak az igazat írom, én speciel utálom mikor anyám folyton kérdezget, hogy mit csinálok, hol vagyok, vagy ha komolyabb témákról akar velem beszélgetni (pl. suli, jövőm, ilyenek), egyszerűen mert nem szeretek ilyenekről beszélgetni, hanem inkább csak csinálnám, aztán maximum ha segítség kell akkor kérdezek. Sőt, anyukám sokszor mondja, hogy szerinte úgy kezelem őt mint valami szolgát, mert időt nem töltök vele, csak ha kell valami akkor "ugráltatom". Nem tudom, nekem nem így tűnik, főleg mivel nem is nagyon értem meg mi a rossz neki, mivel én sem igénylek tőle semmi olyat hogy együtt töltött idő, beszélgetések meg ilyenek (de mástól se). Röviden, anyukám semmivel sem jelent számomra többet, mint bárki más a világon, ezért is nem érzem úgy hogy sokkal több köze lenne hozzám, mint akárki másnak. Pedig sosem tett semmi rosszat, nem vagyunk haragban, nem szoktunk veszekedni, stb. Nem tudom emiatt van-e hogy kevés időt töltött velünk egyébként, azt mondta én már kicsiként is (ilyen 3-4 évesen...) önállóbb voltam. Van egy húgom is (16) de ő meg egyáltalán nem ilyen mint én, szóval...

Csak azért írtam, hogy lehet a lányod is így érez, ez esetben azt tudom javasolni, hogy próbáld kicsit kevesebbet "zaklatni", mert nálam már ott tart a dolog, hogy úgy gondolom ha elköltöztem innen végleg és a saját lábamra állok, nem fogom tartani a kapcsolatot a szüleimmel, mert annyira meguntam és dühít hogy folyton kérdezősködnek minden hülyeségről (bár nem szoktam kimutatni), de egyáltalán nem BIZTOS hogy emiatt alakult így, úgyhogy természetesen lehet hogy más az oka nálatok. 20N

2011. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

15évesen honnan van saját pénze???Ö kapja meg a családit,vagy valami más???

Az,hogy önnálló jó..Az már a rosszabb,hogy nem von be az életébe.....

2011. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

előttem nagyon sok jó tanácsot leírtak már, én azt mondom, h legyél Rá nagyon büszke! :)

stramm gyerek :)

2011. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az,hogy süt,eljár kozmetikushoz nem gond.ebben én sem kértem/kérem ki anyukám véleményét. Szerintem szervezz közös programokat,menjetek el sütizni,sétálni esetleg moziba.azt ne várd,hogy a titkait elmondja,egy kamasz se teszi.de azért még jóba lehettek.sok sikert :)
2011. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A múltat már nem változtathatod meg,viszont tök jó dolog,hogy sütit süt.Kevés ilyen rendes lány van és ráadásul 2 éve van barátja?:) mondjuk az utóbbit nem annyira támogatom,bár nem is ellenzem,míg nincs nemi érintkezés.

15/L

2011. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Biztos rosszul esik,hogy semmit nem mond el,de örülj annak,hogy ha kérdezed,őszinte. :) Szerintem minden kamasz elzárkózik valamennyire,én se sok mindent mondok el itthon.

Az meg nagyin is jó,hogy önálló,ismerek olyat,aki 19 évesen se mer telefonálni idegeneknek,ez a másik véglet.

2011. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!