Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a lányotokat?

Ti elengednétek a lányotokat?

Figyelt kérdés
Lányom 17 éves, és szeretne a barájával találkozni. Ezzel önmagában semmi probléma nincs, abszolút nem vagyok ellene a kapcsolatuknak, látom a lányomon hogy szerelmes. A gondok ott kezdődnek, hogy a fiú Kanadában lakik és a lányom ősziszünetben szeretne kimenni hozzá. Már találkoztam vele, kétszer meglepte a lányomat amikor Európában járt (sokat kell utaznia munka miatt). Szimpatikus számomra a fiú, de azért mégiscsak egyedül Kanadába...nem tudom mit tegyek. Sosem szerettem volna az az anyuka lenni aki eltiltja a gyerekét az aktuális szerelmétől de azért ez már más helyzet. Szerintetek elengedjem? Mit tegyek?
2017. aug. 31. 09:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem hagynám, hogy menjen, Kanada nem veszélyes hely. Persze számítanak a körülmények, egyedül lakik a fiú, vagy szülőkkel, stb. Nekem nem az lenne a gond, hogy Kanadában van, hanem az, hogy egy szinte idegen fiú lakásán lakik.
2017. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
El, amennyiben nem a fiunal lakik, hanem szállodában, a fiú hajlandó megadni a lakcimét és küld egy másolatot az utlevelerol, a lanyomnal van minimum 2 bankkartya nem együtt tárolva, az útlevelét erkezestol távozás a hotel szefjeben tartja és tudja a helyi magyar nagykövetség/konzulátus címét, telefonszamat.
2017. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
39%

Igen, az első válaszolóval egyet tudok érteni. Engem is ez frusztrálna inkább, hogy van-e családja, mennyi idős a srác, mit "akar" a lányomtól- mik a szándékai...

Lehet, hogy parázós vagyok, de ha van skype-juk és a családjával él leülnék egy nagy családi beszélgetésre, mielőtt útnak indítanám a lányomat.

2017. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Van saját lakása, igaz még nem költözött be teljesen de azt mondta hogyha ez zavar minket akkor a szüleinél is lehetnek, és ha ez sem lenne megfelelő akkor a szállodát is fizetné. 19 éves, a lakása Torontóban van, a szülei egy Torontó melletti városban élnek. Skype-olás mindenképpen lesz.
2017. aug. 31. 09:41
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

Csak úgy, hogy a szüleinél lennének. Az egyik válaszoló írta, Kanada biztonságos hely, erre nem lehet alapozni az egész világ veszélyes. Mellesleg az exem kanadai, éveket éltem vele, és hát a saját gyerekemet nem engedném oda hozzá… Tehát ebből nem lehet kiindulni mert mindig mindenhol van veszély.


Akárhogy is nézzük a 17 éves még egy gyerek, a férfi pedig egy felnőtt, nem engedném őket egyedül egy lakásba. Csak úgy , hogy lebeszélem a szülőkkel. Sosem tudhatod mi fog történni!

2017. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
Amíg nem találkoztam a sráccal, nem szívesen. De a lányomtól is függ. Ha azt látom rajta, hogy éretten, felelősségteljesen gondolkodik, akkor könnyebben engedném, mintha hisztis, idegesítő kamasz-állapotban lenne épp.
2017. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Honnan ismeri a lányod, ha kint él? Hányszor találkoztak egyáltalán?
2017. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Tavaly nyáron egy kanadai angol táborban vett részt a lányom és ott ismerkedtek meg. Azóta kétszer találkoztak, mind a kétszer én is találkoztam a fiúval tehát nem idegen számomra sem.
2017. aug. 31. 13:49
 9/23 anonim ***** válasza:
19%
Tehát 3szor találkoztak. Magyarul idegen. Így nem engedném el.
2017. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó te nem tudsz olvasni? Írta, hogy nem idegen.
2017. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!