Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti meddig engeditek hétköznapo...

Ti meddig engeditek hétköznapon vagy hétvégén/szünetben este fent maradni éjjel a 13 éves lányotokat? Meddig, mikor engeditek el otthonról? Mikor kel reggel?

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én bánom majd hétfő reggel**
2017. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hat en 14 eves vagyok, es mindig 11kor kell lefekudnom, 6-6:15korul kelek. En ugy csinalnam, hogy hetkoznap kelljen csak 11-kor lefekudnom, a tobbi napon meg akkor amikor akarok. Mert igazsbol szzsl hogy nem engedik meg hogy tovabb fent legyek hetvegen nem ernek el semmit, hiszen annyi hogy ugy maradok fent hogy nem tudnak rola. Hetkoznsp elott meg ugyis lefekszek 11kor, mert nem vagyok hlye hogy kiszurjak magammal.
2017. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12 éves koráig egy szobában aludt a kicsivel (4 év van köztük), akkor 9 volt a nagyon maximum. Amióta saját szobája van, már nem szabályozom, akkor fekszik le, amikor akar, de tudja, hogy ha keveset alszik, akkor rosszul lesz másnap és hosszú távon se tesz jót az egészségének, úgyhogy le szokott feküdni időben (kb. 9-10 között).
2017. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
0%
Hétköznap 9-10kozott szokott lefekudni magától és mi.nem is mondjuk hogy feküdj le hétvégén 10ora a maximum a lányomnak pasija van és ő vele szoktam inkább elengedni ő hozzájuk és minden 2orabam beszélünk telon es megbeszelhzk minor jön haza
2017. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

1. fennmaradást nem szabályozom, mert én bár fél 10 felé elmentem a szobámba, sokszor még 11-kor is olvastam.

Annyi, hogy a netet lelövöm 10-kor, de ő is könyvmoly, akárcsak én voltam


2. szünetben maradhat, ameddig akar, akár hajnalig is (néha csapunk "csajos estét", társasozunk, beszélgetünk, olyan filmeket nézünk, amitől apja falnak menne, stb.), kivéve, ha másnap program van


3. suliidőben hatkor szól a vekker, de fél hétig még lustálkodik (eddig a sok év alatt kb. 3 aludt el), aztán indul a nap

- szünetben legkésőbb kilenc felé kel ő is velem, mert szeret kuktáskodni, ilyesmi



4. nyáron elmehet a barátaival nyugodtan. Délelőtt segíteni szokott (szeret főzni), délután "bandázik". Az a szabály, hogy szóljon kb. hová mennek (cukrászda, park, valamelyikükhöz).

Legkésőbb naplementére haza kell jönnie és a folyóban nem úszhat szülői felügyelet nélkül, bármennyire is vízbiztos.

- télen nem nagyon mászkálnak, mert korán sötétedik, és sokszor kb. addigra ér haza a suliból

2017. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14-es, a központozás ismeretlen fogalom?!
2017. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de most úgy gondolom, az alábbi lenne:


Hétköznap 13 évesen még legyen a max. a 10 óra, ill. sulis nap előtt is. Nagy ritkán 11. Hétvégén lehet picit tovább, évi párszor meg lehet éjfélig is.

Kelni hétköznap akkor, hogy legyen rendesen ideje elkészülni és ideje elmenni suliba határidő előtt. Nálunk ez 7 órai kelés volt anno. Hétvégén meg keljen, amikor szeretne, 12 óra előtt, hogy együtt tudjon ebédelni a család úgy, hogy összeszedte magát. Jan. 1-jén kelhet később is :D.


Otthonról elengedés: hétköznap 5-6-ra legyen otthon. Hétvégén elmaradhat akár 8-10 között is, ha érte mehetünk, amennyiben későig marad, és amíg relatíve biztonságos helyen van. Bulizni nem engedném el hajnali mittudoménhányig.

2017. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Mansour ***** válasza:

Nyári szünetben teljes szabadságot kapott, akkor feküdt, akkor kelt, amikor akart. Ezt ki is használta, néha éjfélig is fent maradt, és másnap 10-ig aludt. Hétköznap viszont 6-kor kelünk, és így este 10 után már nem is nagyon van kedve fennmaradni. Hétvégén kicsit tovább, de nem sokkal (11-ig, nagy ritkán éjfélig).

Az elengedés nem igen jön szóba, mert nem is akar menni sehova. Lehet, túl jó dolga van otthon...

Ha lenne ilyen igény, megbízható helyre este 8-ig elengednénk. (Nem megbízhatóra meg egyáltalán nem.)

2017. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem nincs megmondta, mikor feküdjek le, illetve mikor kelljek.

16 vagyok, gimibe járok, egyedül (vonattal + gyalok). Ebből következően egyedül indulok el reggel, és én osztom be a saját időm. Általába 11-12 fele alszok el, és (mivel a gimi messze van) 5kor kelek.

Az elején nagyon megviselt, hogy csak 5 órát alszok, de mára teljesen hozzávagyok szokva, nem is tudok többet aludni. Hétvégén is akaratom ellenére felkelek 5 fele, és éjfélig nem bírok aludni.

Az "elengedéssel" nem szoktak bajok lenni, nagyon nem szoktam sulin kívül járogatni. Legfeljebb néhány osztálytársammal elmegyek fagyizni, és 2 órával később megyek haza, de még ez is ritka. Talán az eddigi leghosszab kiruccanásom suli után 4 órás volt (6-ra értem haza), amikor a régi osztálytársaimmal találkoztam a parkba, és körbesétáltuk a várost. Annak ellenére, hogy szinte sose szoktam később hazajönni, a szüleim bíznak bennem. És ha esetleg nem is megyek haza akkor, amikor általába, nem kezdenek el hívogatni, hogy hol vagyok. (Tudják, hogy írok nekik ha baj van, illetve van késem; megtudom védeni magam.), és ha előre szólok, szerintem simán elengednek akár délután 10-11 is, ha tudják, hogy biztonságba vagyok

2017. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!