Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok szülei: mi az, ami...

Kamaszok szülei: mi az, ami megbántatok, hogy nem másképp csináltatok a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Kicsi korától kezdve, pl: miért nem voltam szigorúbb az önállóságra/önellátásra nevelésben, tanulásban, miért nem járattam zenélni, miért nem engedtem x sportra, miért engedtem xy-nal barátkozni, miért nem beszélgettem vele mindennap, miért nem olvastam mesét, miért nem engedtem több önálló döntést, miért nem hittem neki x helyzetben, miért nem írattam ki abból a suliból/oviból, nem tudom, effélék.

2017. szept. 10. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Nem engednék neki ennyi mindent, de sajnos nem akartam lemaradni a többi engedékeny szülő mellett.
2017. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mi a fene ***** válasza:
100%
Sokmindent másképp csinálnék. Mindig a családom lenne az első, és sokkal többet foglalkoznék a gyerekeimmel.Sajna erre mindig későn jön rá az enber. Unokáknál próbálom pótolni a hiányt, de ez sem megy mindig megy, mert most meg a szülők szorulnak segitségre.Örök lelkiismeretfurdalás az élet, de azért remek gyerekeket neveltünk.
2017. szept. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Lazább lennék, nem annyira maximalista és -időnként- túlságosan szigorú. A második gyerekemnél már "javítottam", de sajnos az első gyerekemen ez már keveset segít.
2017. szept. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Túl engedékeny voltam a számítógépezéssel/internetezéssel.

Digitális zombit csinál egy teljesen normális, korábban sokat olvasó, rengeteg minden iránt érdeklődő gyerekből. Most küzdök, hogy normális keretek közé szorítsam a gépezést. (Tiltani nem akarom, szerintem nem is lehet)

2017. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!