Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez elítélendő?

Szerintetek ez elítélendő?

Figyelt kérdés

Barátnőm 15 és 13 éves lányaival augusztus végén érkezett Magyarországra Angliából. 11 éve élnek kint, legutóbb talán 2 éve voltak Mo-on. Amikor kicsik voltak, és még idehaza éltek, a nagyobbikat hallottam talán 1-2x magyarul annyit mondani, hogy rendben, oké, miért, stb. Most hogy itthon voltam, mintha tősgyökeres angolokat hallottam volna. Az a tipikus angol akcentus. Kérdeztem tőlük, hogy hány évesek, nyilván magyarul, de csak lestek mint a birka. Anyjuk megszólal, hogy how old are you *egyik neve*, erre mondja hogy I'm 15 years old, aztán ugyanígy a másik. Akármit mondtam magyarul, az anyjuk azt mondta angolul. Kérdőre vontam, otthon csak angolul beszélnek, és barátnőm félve bevallotta, hogy a lányai nem tudnak magyarul, csak pár szót (pl. szia, boldog szülinapot, stb.)


Szerintetek elítélendő, ha magyar kislányok alig tudnak 'makogni' magyarul?



2017. szept. 14. 18:31
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Ja és köszike ezt az élményt, hogy röhöghettem egy kiadósat rajtatok :DDDDDDD
2017. szept. 15. 17:23
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám nemet apukám magyar. En beszélek mindketto nyelven anyanyelvi szinten. A szüleim németül veszekedtek allandoan meg ugy beszélték meg amit nem akartak hogy a tesómmal ertsunk, igy megtanultunk.


Egyébként beszélek franciául is es angolul is kozepfokon. De amugy ha a szükség nem vitt vna ra (kulkerben dolgozom) akkor lehet nem érdekelt vna csak a magyar.


A férjem es en is magyarok vagyunk. A lanyunk magyar anyanyelvű, ovis es jar angolra. Neha anyu próbálkozik nala a nemetel, de (akermilyen elitelendo is) a gyerek is karomkodast érti meg először ahogy anno mi is öcsémmel. Hat nem tudom akarom-e hogy németül egyszer nekialljon szitkozodni. :)

2017. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élek már 10 éve családommal. Annak idején férjemmel jöttünk ki ketten és 3 évre rá született első gyerekünk - most 7 éves -, és majd 3 éve a második gyerekünk.

Első gyerekünk 4 éves koráig inkább magyar környezetben volt, illetve valahogy óvodában se kapkodta fel a nyelvet. Később kezdett el beszélni, így inkább a magyarra koncentráltunk 100%-osan. 4 évesen kezdte a sulit, és mára már szinte teljesen egyenlő szinten kommunikál angolul osztálytársaival. Mára már az angolt jobban beszéli és érti. A magyart nem hanyagoljuk el, beszélünk magyarul, de óhatatlanul bekúszott az otthonunkba is az angol. Gyerekekkel 40%-ban angolul beszélek. Ez csak úgy jön, tervezés nélkül. Néha már nekem is könnyebb angolul megszólalnom.

2. gyermekem nyelvi képességei fejlettebbek. Könnyebb vele a kommunikáció, jobb az odafigyelő képessége és a memóriája, így előnyben van. Ő még korábban kezdte az angolt, 9 hónapos korában kezdte. Ő úgy veszem észre, hogy egyenlő szinten beszéli mind a két nyelvet.

De ezt az egyensúlyt nagyon nehéz betartani. Könnyű vagdalózni, hogy miért nem tanítja meg az anyja - apja a magyarra, erre menetközben jöttem rá.

11 év nagyon hosszú idő.

Az én első lányom is csak makog magyarul. Elég értelmesen el tud beszélgetni, de hallható, hogy sokkal folyékonyabban megy neki az angol. Emellett ő eleve nem jó komunikátor.

Nem tudom, hogy jösz te ahhoz, hogy leszólj bárkit is, meg lenézz, de inkább a te tudatlanságot ütközik ki ebből a kérdésből. Elítélsz, anélkül, hogy értenéd a helyzetet.

Sajnos én sem tudom, mit hoz a jövő. Próbálom fenntartani a magyart, mert nem szeretnék semmilyen lehetőséget elzárni előlük, már ha csak azt nézzük, hogy egy plusz nyelvvel- tűnjön az bármilyen haszontalannak is - legalább az agyát használja, bővíti. Ezen kívűl az ő döntésük lesz, hogy akarják e majd a nyelvet használni.

Ismerek itt olyan családot, ahol a gyerekek 10-14 évesen jöttek ki. Egymással angolul beszélnek, ha csak lehet kerülik a magyar megszólalást.

2017. szept. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Mirino válasza:

Azt még megérteném, ha angolul nem tudtak volna, na de magyar? :'D

Magyarországon és Románián kívül hol fog még magyarul beszélni? Ráadásul ez a magyar nyelv hihetetlenül nehéz. Ha külföldön éltek, akkor miért tanította volna meg a gyerekeinek a magyar nyelvet? Mi hasznát vették volna Angliában? De most komolyan.

2018. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!