Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti mit szólnátok, ha a...

Szülők ti mit szólnátok, ha a fiatok a középsulit nem végezné el?

Figyelt kérdés

nem érdekli a tanulás

lóg órákról

haverokkal mennek minden fele isznak, cigiznek

már a 3dik sulit kezdi el de ezt is ott hagyja


mit lehet tenni?



2017. okt. 3. 20:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10, hát ha csak a harmadik iskolánál kap a fejéhez a szülő, akkor lehet drasztikusabb lépés kell,

de az anyja-apja pénzén tivornyázó kölyköt általában meg lehet fogni a pénzcsap elzárásával és ha addig jól volt tartva, nem a lopás lesz az első lépése.

Persze ha már odáig jutott, hogy a tablettás bor is jó az alkeszok által látogatott késdobálóban, és az ihb az életcélja, akkor a környezetből való kiemelés nélkül (nem csak iskola, hanem költözés), nem fog menni.

2017. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Leültetném és megmutatnám neki az álláshirdetéseket.


Mindnél ottvan a legalább középfokú végzettség. Még az utolsó bolti eladónál is.


Nem adnék neki zsebpénzt, ha nem jár be ide, akkor elküldeném esti iskolába, nappalra meg dolgozni.


Amúgy szerintem is a szülők hibája.


Öcsém is ilyen volt, én láttam, hol csúsztak el a dolgok, de mindenki tett a véleményemre. Nem rossz társaságba került, ő alapította őket minden suliban. Ki kellett volna venni, elvenni a gépet és korlátozni a telefont, akkor lekopnak a régiek, és beiratni egy olyan osztályba, ahol szinte csak lányok vannak.


Egésznap csendben maradt volna, mert egy lányhoz sem mert hozzászólni.

2017. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nagyon egyszerű szokott lenni a megoldás: fogja a szülő és elküldi dolgozni a gyereket és onnantól fogva mindenben önállósítja. Külön koszt, nincs többet az, hogy kimossák a ruháit, takarítanak utána, beszállni a rezsibe, stb. Mivel az ilyenek addig anyuci kedvencei voltak, elvoltak tartva hamar észbekapnak, hogy ez már így nem buli.
2017. okt. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Addig kell cselekedned, amíg nem lesz 18 éves, mert onnantól kezdve nem tudsz mit tenni. Szerintem el kellene vinned pszichológus, mert rád nem hinném, hogy hallgat, ha már ilyen helyzetbe került, meg egyáltalán meg meri tenni, hogy nem megy be a suliba. Egy szakember talán tud rá hatással lenni. Valószínűleg a társaság is az oka, akikkel lóg. A körükben biztos ez a menő. Ahogy előttem is írták, a középiskola elvégzés ma már minimum, ez mindenképp kell, már csak azért is, hogy valamennyit művelődjön az ember. Szóval én mindenképp a szakembert ajánlom, talán kiderül, mi miatt csinálj ezt. Ettől függetlenül neked is beszélned kellene vele, egy jó érzelmes beszélgetés talán hatna rá, akár sírhatsz is. Még annyi, hogy talán az esti gimi jobb ötlet lenne, mellette dolgozhat és lehet rájön, hogy 8 osztállyal milyen munkákat tud csak elvállalni. Mindenképp segíteni kell neki, mert később biztosan megbánja majd.
2017. okt. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Lajos1964 válasza:
33%
Megvernem, feldarabolnam, felgyujtanam es megetetnem egy kecskevel!
2017. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

a lényeg, hogy ne kallódjon el.

amúgy egy jó szakember manapság jobban keres, mint sok irodakukac értelmiségi.

adminisztrátor, managger, tanár, stb. keres 100-200-500 nettót (már a menők keresnek 500 és felette de görnyednek az irodában, és valaki parancsolgat nekik, és passzívan aktívak.

de ha valaki egy szakmát kitanul, és abban remekel, a maga ura is lehet akár, és tevékenyen alkot - autószerelő, fűtésszerelő, klímaszerelő, villanyszerelő. és ha ügyes, jobban keres mint a manager, a tanár, az adminisztrátor.

nem mindenki szeret aggyal dolgozni, de ez nem jelent rosszat. kellenek a kétkezi munkások is.


csak ne kallódjon el a gyerek, baja nem lesz, ha nem tanulja szét magát, legyen valamiben jó.

meg kell tudni, mi érdekli.

ösztönözni kell annak a tanulására, elsajátítására.


ha linkelni akar, azt nem szabad engedni. adni kell neki ultimátumot, nem szabad hogy tróger legyen. akárhány éves, lennie kell dolgának, és neki tennie kell a boldogulásáért!


légy erős! :)

2017. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha lóg, nem érdekli a tanulás, akkor szerinted majd pont szakmát fog menni kitanulni?
2017. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én felkeresném a családsegítő szolgálatot.Minden nap bekisérném az iskolába.Nyilván dolgozol,érte menni nem biztos,hogy tudsz,de ha már bent van nem engedik csak úgy ki az iskolából.Beszélnék az igazgatónővel is,mit tanácsol,nyilván több száz fiatalt lát,csak tud mondani valami hasznosat.
2017. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Tímea1225 válasza:
De könnyű a szülőt hibáztatni! Én is ugyan ebbe a cipőbe járok a lányommal (15 éves). Vittem-hoztam a suliból amikor épp szabadnapos voltam, de volt olyan, hogy bement és az utolsó 3 óráról ellógott. Ki tehet róla?! A szülő?! Netán maradjon ott vele egész nap a suliba? Nehéz időszak! Mi most a családsegítőhöz járunk, de nem sok eredménnyel. Egyesek azt mondják majd kinövi és megjön az esze, de addigra sírba tesz vagy tönkre teszi az egész családot. Együtt érzek veled! Kitartás.
2018. márc. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!