Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljek neki erről?

Hogyan beszéljek neki erről?

Figyelt kérdés
Egyedülálló apaként nevelem lányomat. Elérkezett a menstruációs korszak, erről kellene felvilágosítanom, megmutatnom, mit hogyan. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert úgy gondolom, nem pont férfinak való feladat ez. Egyáltalán hogyan kezdjek hozzá?

2017. okt. 10. 19:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, gyerekorvos is jó lehet, de azon gondolkoztam, hogy ez biztosan jó megoldás lehet-e? Ha nem te beszéled át vele ezeket a kérdéseket, nem azt sugallod neki, hogy apával ilyesmit nem lehet megbeszélni? esetleg később nem mer majd hozzád fordulni más kérdésekkel sem (pl. párkapcsolat, fogamzásgátlás). A kérdés csak elméleti, nincs ennyi idős lányom, és nő vagyok. Készülök viszont arra az időre amikor fiús dolgokról esetleg nekem is beszélnem kell majd a kisfiammal, hogy azt erősítsem, hogy anyával is bármit meg lehet beszélni.
2017. okt. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A mit hogyanra lehet jó ötlet ha egy nő segít, de szerintem mindenképpen beszélj vele ilyen témákról is. Utolsó.
2017. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is először őt kellene megkérdezni, hogy neki hogyan lenne a legjobb, szeretne-e veled beszélgetni, mással szeretné-e ezt megbeszélni vagy esetleg inkább egy könyv jobb lenne.


Abban egyetértek, hogy borzasztóan gázak és ízléstelenek, gusztustalanok ezek az felvilágosítókönyvek, nem értem, hogy miért nem lehet ezt valahogyan másképpen, normálisan összehozni. Ugyanakkor szerintem ez a legjobb megoldás. Én például biztosan nem lettem volna hajlandó a saját anyukámmal sem beszélni ezekről a dolgokról, nemhogy egy másik női rokonnal vagy egy kvázi idegennel pl. védőnő, orvos. Annyi idősen ez egyszerűen ciki, úgy érzed, hogy "minek?", hiszen még nem jött meg, nem érdekel és már különben is biztos hallott már róla innen-onnan pl. barátnőktől, internetről. Egyébként a sulikban is szoktak lenni ilyen felvilágosító órák, nálunk is voltak védőnők, bár ezzel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy sokszor már későn kezdik és előbb kellene erről beszélni a gyerekeknek. Esetleg ott is jelezheted, hogy mi lenne, ha szerveznének egy ilyet a gyerekeknek és akkor ott ők is tudnak kérdezni és olyanoktól hallanák, akik tényleg értenek hozzá, lehetséges, hogy más szülőknek is tetszene az ötlet.

2017. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anyámmal élek, mégis könyveket kaptam. :D Nem éreztem cikinek, elolvastam benne mindent.

De még ezelőtt nagybátyám barátnője mondta el, hogy egyáltalán létezik olyan, hogy menstruáció, mert épp úgy jött egy helyzet. Szerintem viszont borzasztóan kényelmetlen lett volna, ha erről védőnő beszél.

Egyébként a könyv nem azt jelenti, hogy soha nem beszéltünk anyával ilyenekről.

2017. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Van szerintem a ?libress? nek és az ob-nak youtube csatornája segíthet . Vagy a keresztanyuja vagy ha van esetleg növéred
2017. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!