Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van sok szülő, akinek...

Miért van sok szülő, akinek az az élet célja, hogy 0 órát hiányozzona gyerek?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaimnál ez sose volt gond. De engem meg is öltek volna, ha itthon maradok betegen. Amikor 40 fokos lázzal akartam itthon maradni, akkor inkább behordott minden nap autóval, de azt nem engedte meg. Kikészítenek meg, mintha megállna a világ. Apám meg is ölne, komolyan, képes megverni is érte.

Mire jó ez?


2017. okt. 27. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Talán ők többet lógtak a suliból, amit utólag már bánnak és a gyereknél akarják kompenzálni. Vagy épp hogy náluk is így ment és kérdés nélkül viszik tovább a családi mintát.
2017. okt. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát nézd, az én gyerekem ha ott van az órán, megerti az anyagot itthoni tanulás nélkül is és nagyon jó eredményeket ér el. Ha nincs suliban, hiába próbálja a könyvből megtanulni, nem megy neki. Így aztán ha nincs nagyon rosszul, megy suliba - ezt ő dönti el, én nem vonom kétségbe, ha azt mondja, rosszul van és ehhez nem kell hogy lázas legyen.
2017. okt. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Ennyire nem vagyok szélsőséges, de ha nem fertőző és nem nagy dolog, akkor igenis megy suliba!

Kínszenvedés pótolnia a tananyagot, a következő dolgozatoknál 3-nál jobb nem jön össze. Most is azért lett egyes a fizika, mert rosszul írt le egy képletet.

Egy kis orrfolyás miatt nem marad otthon. De lázzal, hányással, hasmenéssel, fájdalommal, vagy fertőző betegen igen.

2017. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nekem meg az ilyen szülőkkel van tele a...

Szeptember óta folyamatosan hozta haza az iskolás gyerekek a fertőző betegségeket, amivel itthon megfertőzi az egész családot. Most 26 gyerekből 10 jár, a többi otthon.

Jellemzően ugyanaz a 2-3 gyerek szokta terjeszteni. Mivel mindent lábon hord ki, nem tud kigyógyulni rendesen. A legyengült immunrendszere semmit se küzd le, mindent elkapnak. Aztán viszik be az osztályba, és adják tovább.

2017. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem. Hát nekem ilyen gondom nem volt soha, mert be tudtam pótolni, pedig nem is szoktuk egymásnak küldeni az anyagot. De persze ez is érthető.

De azt csinálni, hogy akármilyen beteg is megy, mert milyen jó, hogy ott vagy. Aztán ki nézi, hogy 0 órát hiányoztál? Mintha valami érdem lenne.

2017. okt. 27. 10:45
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

De gondolom az itt válaszolók gyerekei nem kamaszok már, hanem kicsik? Ha már nem tudják otthon egyedül megtanulni az anyagot.

Középiskolásként már kb. pont mindegy tanulás szempontjából, hogy bemegy-e suliba vagy nem. Én őrült sokat hiányoztam, mégis kitűnő voltam végig.


Egyébként nem tudom a kérdésedre a választ, a szüleidet kellene megkérdezni.

2017. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Az enyém kozepiskolas, utolsó. Mindig ilyen volt. Amúgy én is, nekem se ragadt meg csak hallom alapján az anyag.
2017. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Hát pont ez az! Nekünk nagyon házit sem adtak. Meg mindig egyedül tanultam.

Teljesen megzavarodik, hogyha egy nap se mész. Nekem is egy csomót hiányoztak az osztálytársaim, nem lett volna tragédia. Képes lett volna otthagyatni a sulit is, mert biztos azért nemakarok menni... Ki fognak rúgni, mit mondunk a szomszédoknak miért nem vagy iskolában...

Már mondta, hogy beszél az igazgatóval is stb.

Meg neki a láz, ilyesmi nem is betegség...

Úgy csinált, mintha összedőlt volna a világ.

Mellesleg én is kitűnő voltam, sosem akartam lógni, mindig tényleg rosszul éreztem magam, ha benyögtem neki, h szeretnék dokihoz menni (évi 2-3 alkalom). Ha igazolást adott, akkor is menni kellett, mert biztos átb.sztam őt is...

A másik, hogy Pestre járok fogszabira. Nem engedi meg, hogy aznap hiányozzak, mert mit mond ofő, ezért tanítás végére odajön értem kocsival és a Tescoban kell fogat mosnom... Meg autózik pluszban 120 km-ert pluszban a sulihoz, de nem fogadhatom el az igazolást.

Régen tényleg ennyire komolyan vették az évi 1-2 heti hiányzást, mikor ő járt suliba?

2017. okt. 28. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A legöbb szülő azt hiszi, hogy:

- a gyerek nem képes megtanulni az adott anyagot sehogy se, ha nincs benn órán, mert ott olyan kincsek hangoznak el

- azt hiszi, az a világ vége, ha a gyerek vmiből nem 5öst hoz haza, mert akkor már buta (még ha humán szakra menő gyerek kémiából is, és fordítva...)

2017. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk pont az ellenkezője dívik. Az osztályunk két csoportra van bontva,a miénk 20 fős. Nagyjából 5-en,6-an vagyunk azok,akik mindig bejárnak. A többiek már egy legkisebb fejfájással is otthon fekszenek egy hétig. Ez a véglet sem egészséges.

Az egyik osztálytársam egész gimiben nem írt még velünk egy bizonyos tantárgyból tzt(11.osztály). Nem akarok konkrétumokat kiírni,de rettenetes,ami itt megy. Pedig ez a rangsorok szerint egy elit gimnázium.

Olyan furcsa számomra,hogy sok szülő mennyire végletesen gondolkodik. Vagy lázasan is jár a gyereke suliba,vagy pedig egyet tüsszent,és kiíratja egész hétre.

2017. nov. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!