Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az anyukakat kérdeznem vagy...

Az anyukakat kérdeznem vagy olyan gyereket aki 13-14 éves h mit engednek ilyenkor? Pl: korom festés, smink, pasi, telefon, net?

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 16:53
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
70%
Katolikus suliba jarok. Sminkelni csak a felsosok(9-tol felfele) sminkelhetnek. Kormot is csak ok festhetnek(ok is csak vilagos szineket) de az alsosoknak sem szolnak. Telefonom is van,net is van itthon. Pasim nincs,de en csak 7.es vagyok. Tavaly volt egy amolyan "kapcsolatom" de nem volt csok,csak puszi,oleles.
2017. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
39%

Jézusom, ledöbbentem😳

Most töltöttem a 13-at, és ezek közül nálunk mindegyík természetes (bár nem pasizok, nem a fiúkra bukom).

Körmömet mostanában nem, de szeptember előtt folyamatosan lakkoztam (legtöbbször feketére mert az megy mindenhez, de néha világoskékre vagy fehérre)

Azt a mennyiséget amit magamra rakok nem is hívnám sminknek (szempillaspirál és szemöldökceruza)

De a telefonon meg a neten nagyon meglepődtem. Nekem annyira természetes, hogy itt a telefon, akkor használom amikor akarom, net úgyszintén. Nem értem, hogy egy 13-14 évestől minek kell megvonni a netet, szinte mindenkinek alap.

2017. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
38%

*mindegyik

Jézusom, miért írtam hosszú Í-vel?😂😂😂

2017. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó majd ha anya leszel megtudod
2017. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
56%

Miért, gondolod nekem nincs anyám? :D

Ha nem lenne tiszta: van anyum, de szerinte és szerintem is nonszensz egy 14 évestől ilyen alap dolgokat megvenni. Mondjuk ha tudja az anya, hogy a lánya simán ,,összejönne" egy 30 x éves pasival, akkor nyilván legyen korlátozva, de az már más téma.

2017. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
40%
*megvonni
2017. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
6%
13-14 éves még gyerek. Azért kell korlátozni. Megérted, ha felnőtt leszel. Anyukád valószínűleg nem az.
2017. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
75%

Bocs hogy nem anyukaként válaszolok.

Ennyi idősen még néha beszólt a körömfestésért (mindenféle színűre festettem) , de 14 évesen mentem gimibe így hamarabb megenyhült.

Nem sok sminket használtam , azt is inkább csak már gimiben, még az elején amikor ura volt neki szintén piszkált érte , szülői rosszallással , de mivel rájött hogy semmi köze a tanuláshoz abbahagyta.

telefonom 10 évesen lett , okostelefonom kb. 13.

net sose volt úgy korlátozva hogy mikor mennyit.

pasim még nem volt és 14 évesen valószínűleg kikadtak volna kicsit , de úgyse mentem volna bele semmi hülyeségbe.


És mielőtt még valaki rettentően rám támadna hogy milyen engedékeny , felelőtlen szüleim vannak:

mindez azért van , hogy sose tiltottak el nettől vagy telefontól vagy kezelték vasszigorral a sminket, körömfestést ,mert normális nevelést kaptam.

Sose volt rá szükség hogy eltiltsanak egyiktől vagy másiktól. mert arra neveltek hogy be tudjam osztani az időmet , hogy tudjam mire mennyi időt kell szánnom és mikor mire lehet.

Nem is emlékszem mikor mondtak olyat hogy pl menjek el lefeküdni ,mert túl késő van. Arra neveltek hogy saját magamnak ki tudjam alakítani hogy mikor szükséges.

Sose voltam telefonfüggő , netfüggő. Ha úgy érzem hogy már kezd bezavarni a tanulásba , arrébb teszem.

Sminket , körömfestést ésszel , ízlésesen csinálom. Annak a tanuláshoz semmi köze.

És azt is tudom ha lenne barátom nem hagynám hogy a tanulás rovására menjen.

Sose kellett ilyeneket megtiltani.

17/L

2017. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
38%

46 évesen, 2 gyerekkel (pontosabban egy már felnőtt) elég nehéz nem felnőttnek lenni, de te tudod...

Egyébként nem felelőtlen, csak ismeri annyira a saját lányát, hogy tudja, hogy nem fog 13-14 évesen felnőtt fszikkal randizgatni. De nem is értem, mit keres egy 14 éves egy 32 évessel.

2017. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2017. nov. 6. 21:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!