Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az anyukakat kérdeznem vagy...

Az anyukakat kérdeznem vagy olyan gyereket aki 13-14 éves h mit engednek ilyenkor? Pl: korom festés, smink, pasi, telefon, net?

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 16:53
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
6%
Egy szóval se írtam, hogy tiltanék bármit is. De ha az ember kicsit kinyitja a szemét, látja sajnos, hogy a túlzásba vitt közösségi média miatt a mostani 10-14 éveseknek nincs gyerekkora. Ami nagyon szomorú, mert csomó szociális kompetenciájuk csökevényes marad a korábbi generációkhoz képest, ami hatalmas hátrány. Ezért kell a netezést korlátozni (nem tiltani!). Egy jól nevelt gyereket pedig valóban nem kell tiltani, eszébe sem jut pasizni ennyi idősen, max az ő szintjén.
2017. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim válasza:
71%

Igazából 20 éves fejjel belegondolva a fentebb leírtakba szerencsésnek érzem magam, hogy olyan családom van, amilyen.

A szülők sajnos nincsenek tisztában a korral (nem életkorra gondolok). Már annak idején nekünk is szinte elengedhetetlen volt az internet a házifeladatokhoz, akinek nem volt, furcsán néztek rá. Ezzel szemben telefonon semmi sorja nincsen egy 13 éves gyereknek, hogy internet legyen, de a telefon kell, hiszen bármi történhet. Nálunk a tanárok már 7.-ben is saját telefonunkkal hívatták fel a szülőket, ha gáz volt. 13 évesen már alap smink nem árt, mert sajnos olyan világot élünk, hogy aki nem él ilyen dolgokkal, hátrányos helyzetbe kerülhet a társai között.Én a körmömet kb 10 éves korom körül már festettem, de azért csak mértékkel, sötét színek ki voltak zárva. Pasizás pedig még ráér.

Én megértem a szülőket is, de olyan dolgokat nem tiltanék, ami igazából nem káros a jövőt illetően, mert egy kamaszból csak dacot vált ki, és nem tesz jót a szülő-gyerek kapcsolatnak, ha elmérgesedik a viszony ilyen aprógások miatt egy kamasszal, akinek amúgy is támogatásra van szüksége. Van elég harc anélkül is, hogy ilyen dolgokkal kellene foglalkozni.

2017. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
63%

Nem igazán értem, hogy a 42-est miért pontoztátok le, 20 évesen érettebb gondolkodása van, mint a szülők többségének.

Tiltsatok nyugodtan bármit a gyereknek, ha az a cél, hogy biztosan kipróbálja, csinálja, amit nem akartok. Vagy a másik opció, hogy mire nagykorú lesz, teljesen elveszítitek a gyereketeket.

2017. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
10%
Körömfestés szünetben, pasi nem rajtam múlik, telefon oké, net is, de csak miután megvan a lecke és 10-kor már kilövöm.
2017. nov. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
9%
Most a 44-es miért lett lepontozva? Tök korrekt
2017. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a lepontozást! :D

Nem értem mi a baj volt a válaszommal.

31-es voltam.

2017. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos manapság még mindig ott tartanak sokan, hogy a köröm festés, hajfestés, vagy a smink miatt lesz valaki ribi..

Pedig pont a teljes tiltás, a szülők részéről érkező őszinte kommunikáció hiánya, és hasonlók miatt kezdenek el belázadni a lányok, és pasizni őrült módon, stb

Nekem ezek a dolgok mind engedve voltak, sőt, körmöt már 11-12 évesen festhettem, smink pedig nálam több volt mint a szempillaspirál.

Mégsem pasiztam egyáltalán, 16 évesen lett először párom.

Pont azért, mert velem kommunikáltak a szüleim, ahelyett, hogy mindenre rávágták volna, hogy "Nem! Mert azt mondtam!"

Az a baj, hogy amíg a körömlakkon pörögtök, átsiklotok csomó részleten, és eléritek, hogy a gyereketek ne bízzon bennetek, titkolózzon.

Hiszen ha egy ilyen ártalmatlan dolgot nem engedtek, csak úgy, indok nélkül, hogy is lehetne veletek értékes, őszinte kommunikációt lefolytatni?

Mondjátok csak nyugodtan, hogy nem vagyok szülő, nem érthetem, de láttam nem egy csajt, aki a teljes tiltás miatz behazudta, hogy a barátnőjénél tanul, és ehelyett úgy leitta magát, hogy vontatni kellett, esetleg olyat, akivel nem kommunikáltak a szexről, és rohanhatott 72 órásért, stb.

Jobban belelát egy fiatal ebbe, hogy kire milyen hatással van ez az értelmetlen szigor, mint egy szülő.

23L

2017. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Szülőként is teljesen egyet értek az utolsóval!
2017. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%
Netezni otthon netezhettem kb 9 éves korom óta, körmömet festhettem nude színekre, smink nem igazán érdekelt, talán 8. osztály végén volt alőször a kezemben szemceruza, pasim nem volt egyáltalán, nem azért mert nem engedték hanem mert nem kellettem a fiúknak, telefont meg 9 évesen kaptam egy tégle sony-t mert barátnőmmel sokat csatangoltunk a környéken ezért jó volt ha el tudnak érni, suliban ha vészhelyzet van szintén.
2017. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%

Nálam tiniként 10-15 évvel ezelőtt így nézett ki a dolog:

- körömfestést 15-16 éves koromtól engedték

- sminket nem, kiv. korrektor és színezett ajakápoló

- telefonom 12 éves korom óta volt (de meg volt adva, mennyit használhatom, a legolcsóbb kártyának elégnek kellett lennie 1 hónapra..

- net: 1-1 óra volt engedve öcsémnek és nekem per nap egészen 16-17 éves korunkig


Engem amúgy ebből ami zavart, a sminkelés volt, de az is olyan 15 éves koromtól, előtte nem éreztem rá késztetést. Ill. a napi max. 1 óra net, mert volt, amikor nagyobb szükség lett volna rá.

2017. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!