Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az anyukakat kérdeznem vagy...

Az anyukakat kérdeznem vagy olyan gyereket aki 13-14 éves h mit engednek ilyenkor? Pl: korom festés, smink, pasi, telefon, net?

Figyelt kérdés
2017. nov. 6. 16:53
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
41%

Nekem így van:

-Mindig van géllakom,szünetbe műkörmöm

-Smink csak szolidan,bb krém,ajakápoló,szempillaspirál

-Pasim nincs,egyenlőre

-10 éves korom óta van telefonom és netem.

13/L

2017. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
67%

Igaz,hogy nincs ekkora gyerekem,de az unokahúgom (akivel nagyon jó a kapcsolatunk) 14 éves.


Körmöt festhet,bármilyen színnel,iskolába is.


Sminket használhat,de mivel szerencsés és jó a bőrtípusa,korrektorra nincs szüksége így csak szempillaspirált és szájfényt használ.


Pasizás annyi,hogy beszélget fiúkkal,elmennek pizzázni,fagyizni.


Telefon és net nincs korlátozva,mobilnete is van,a szülei nem ellenőrzik,hogy milyen oldalakon jár,megbizható,felelsősségteljes lány.:)


Én ezekkel mind egyetértek!

28/N

2017. nov. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
70%

A #32-ről maradt le:


Okostelefonja 10 éves kora óta van,

notebookja 8 éves kora óta.


Bulizni nem jár,mindössze péntekenként elmegy a barátaival kajálni,illetve 2-3 hetente járnak a barátnőivel vásárolni.

2017. nov. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim válasza:
0%
A körömfestésbe nincs semmi rossz, azt a suliban nem nagyon engedik meg. A smink dettó. Telefon? Ezzel az a baj, hogy te hiába akarnál előrelátó szülő lenni, hogy nem veszel a gyerekednek telefont hogy tanuljon meg stb., ( mondjuk 14 évesen már szerintem nem baj, ha van) de azt se akarod hogy kiközösítsék emiatt a többiek, ezért megveszed neki. Igazából a net itt a húzós kérdés, mert azért az eltudja vonni a gyerek figyelmét kb mindenről, még levegőt is elfelejtenek venni ha nagyon telefonoznak. Erre jó megoldás a mobilnet kikapcsolása, meg otthon a wifi is csak megszabott ideig vagy időben legyen bekapcsolva. Mondjuk ezt is próbáld megmagyarázni egy olyan szülőnek aki feszt a gép előtt ül, vagy a telefonját nyomkodja, a mosás meg a gyerekkel foglalkozás meg várhat..
2017. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 Linaa22 válasza:
12%
Én 14 (nemsokára 15) éves vagyok,8.-os. Anyunak a körömfestéssel semmi gondja, nincs, ameddig nem valami nagyon sötét/virító színre festem. Smink a sulinkban nem megengedett,de amúgy ha máshova megyek szempillaspirált megengedi. Mivel nekem egyáltalán nincsenek pattanásaim semmi szükségem nincs alapozóra vagy korrektorra esetleg. De szerintem ha pattanásos egy lány bőre,ilyen korban már valószínűleg zavarja,de ezesetben el lehet menni kozmetikushoz,s egy kis korrektorra sem halnak bele szerintem:). A "pasizást" meg attól függ,hogy mire értjük,mert normális,hogy ilyen korban nem normális ha valaki elveszíti a szüzességét. De azt,hogy mondjuk legyen egy barátja(nem kifejezetten szeretem a pasi szót) semmi gond nincs,viszont az fontos,hogy a szülők közül legalább az egyik "ismerje" a szóban forgó fiút. Mutassa be esetleg a szüleinek esteleg,ha kezd úgymond "komolyabbra" fordulni a dolog. Szerintem a párkapcsolatot hiába tiltják meg a szülők,a gyerek úgyis megcsinálja. Minél jobban tiltsák el valamitől,annál inkább hajlik arra,hogy megtegye. A telefon és a net pedig alap dolog a mai világban,S ezek nélkül egy fiatal gyerek(akár fiú, akár lány) nehezen képzeli el a mindennapjait. Nincs értelme ezeket megtiltani,maximum korlátozni picit,hogy a net mellett mondjuk a leckéje is legyen kész,és suli közben ne éjjel 1-2 óra körül feküdjön le aludni. Nekem a szüleim könnyen veszik ezeket a dolgokat,én úgy érzem ,hogy bármiről legyen szó is,én meg tudom velük beszélni. Ha megtetszett egy fiú,és elmentünk sétálni vagy hasonló, először látni akarták a srácot(főleg apu) de nem fújták fel a dolgot,aminek örülök. Egy anyuka válaszát láttam,miszerint ellenőrzi,hogy a gyereke kivel chatel meg hasonlók. Mivel elterjedt volt ez a Kék bálna hülyeség is,nem árt ha néha ellenőrizzük a gyerekeket szerintem. De nem szabad túlzásba esni,anyu egyszer elvette a telefonomat és elkezdte olvasgatni,hogy miket beszéltem a barátaimmal. Zavart,és nem azért mert valamit eltitkoltam előle,csak pusztán nem éreztem helyénvalónak,mert bárhogyis az anyukám kell valami privát szféra nekem is,mint minden kamaszodó gyereknek. A folytonos ellenőrzés helyett szerintem inkább a bizalmat kelleni növelni a gyerekkel szemben. El kell magyarázni,hogy mi helyes és mi nem,és meg kell próbálni bízni bennük. Elvégre,hogyan máshogy várjuk el,hogy ők megbízzanak a szülőkben és elmondják ha valamiféle gondjuk van,ha szülő sem bízik meg a gyerekben? Véleményem szerint a bizalomtól függ minden na meg az őszinteségtől a gyerek részéről,de ezek kellő odafigyeléssel és megértéssel hamar ki tudnak alakulni egy szerető családban:)).
2017. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
71%

#23, én vagyok suta, mikor te írsz ilyeneket hogy nem felnőtt az anyám? Két gyerek felnevelése után áruld már el nekem kérem szépen, hogy hogy a jó istenbe nem felnőtt valaki?

A másik amit nem értek: a dolgok, amik nekem meg vannak engedve teljesen természetesek a mai világban. 2017 van, nem 2002. Sokadszorra írom le: nonszensz egy ennyi idős gyerektől megvonni a netet, HA NEM nála tizen x évvel idősebbekkel flörtölget a neten. De ahol ilyen előfordul, ott komoly gondol vannak. Ha hiszitek, ha nem, egy átlagos 14 éves nem felnőtt férfiakat hülyít a neten. Ez csak egy szélsőséges kategória, amikor azt hiszi a sok tinipcsa, hogy ők már felnőttek, nekik mindent szabad mert érettek.

#12 voltam.

2017. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
0%
Lehet valaki nem felnőtt úgyis, hogy 50 éves és már unokája van. Ha ezt nem érted, nyilván gyerek vagy még. Gyereket meg illik korlátozni, erről szól a gyereknevelés.
2017. nov. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
69%

Jó, de szerinted az normális, hogy körömfestéstől vagy telefontól tiltod?...esetleg a fiúktól?

Egy 14 éves 8.os vagy 9.es már nem kisgyerek. Egy 14 éves már bőven kamaszkorban lehet.

Nem az lenne a gyereknevelés legjobb eredménye, ha nem kéne tiltanod a lányod a pasiktól, mert megbízol benne, hogy nem nyitja szét a lábát minden jöttmentnek, és elhiszed, hogy Pistikével csak moziba mentek, esetleg csókolóztak?


Net nálkül meg próbálj meg élni 2017ben. Lehet, hogy te basztad el ha a gyereked zombiként függ a neten. De lehetetlen nélküle akár tanulni is. Igen valóban, te 20 éve biztos nagyon jól megvoltál nálküle, de csak azért mert neked akkor szar volt, most legyen a gyerekednek is?

2017. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
73%
Emberek, haladni kell a korral!
2017. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
62%

Van két pont hasonló korú gyermekem (fiú, lány). Úgy nevelem őket, hogy ne kelljen megtiltanom semmit, hanem gondolkodjanak felelősen , vagy ha megakadnak, akkor merjék kikérni a véleményem. Alapvetően a mai világhoz képest konzervatív vagyok, de eszembe sem junta a fentiek közül (sem) tiltani semmit.

Voltam gyerek, emlékszem, hogy csak azokat a dolgokat csináltam szívesen és gyakran, amit tiltottak. Hülye lennék így belevinni a gyerekeimet a marhaságokba.

Viszont azt mindig megkövetelem, hogy mindent csak mértékkel (és ez megintcsak igaz a kérdésben feltett esetekre is).

2017. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!