Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedi anyám, hogy...

Miért nem engedi anyám, hogy kávét igyak? Ti engednétek a 15 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Anyukám valahogy nagyon ellenzi a kávét, ő maga sem kávézik és nem is kávézott soha. Azt mondja azért, mert káros és nem akarja, hogy rászokjak. Azt meg furcsállja, hogy az én koromban már sokan kávéznak. Pedig az osztálytársaimnál is sokszor látok kávét és a barátnőm is szokott inni.

Nekem viszont tetszik a kávé íze és illata, leginkább ezért szeretném inni, nem azért, hogy felébresszen, bár az sem ártana, mert hiába fekszem le időben, elég nehezen kelek ki az ágyból.

Nem ilyen erős kávéra gondoltam és nem minden nap ötször, hanem tejeskávéra vagy láttam a nespresso oldalán ilyen karamellás kávét, az is jónak tűnik, bár olyat még nem ittam. Napi egyszer szeretnék inni egyet reggelente, mielőtt suliba megyek.

Nem értem anya mit pattog ezen, hiszen jó gyerek vagyok, nem dohányzom, nem iszom alkoholt, nem úgy, mint sok osztálytársam. Energiaitalt sem ittam még soha (és szerintem az sokkal károsabb), kólából is csak pár kortyot.

Nem cigizni akarok vagy drogozni, hanem csak egy lágyabb kávét inni.

És a kávé mértékkel, kisebb mennyiségben nem káros, hanem még hasznos is lehet. De anya nem hiszi el, csak azt mondja rá, hogy “persze”.


2017. nov. 28. 21:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Meg se kérdeztem. Neha kaveztam suli utan vagy kapuccsinoztam.
2017. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Amúgymeg valóban nem egészséges , ebben igaza van. Én orulok h kb 1 évig volt mániám.. a szép.fogaim akkor besárgultak
2017. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én is tudnék venni a kisboltban tejeskávét, de jobb lenne, ha nem kéne mindig titkolni.

Egyébként már vettem egyszer titokban, amikor jöttem haza valahonnan, de nem volt valami jó, hogy dugdosni kellett, meg kellett innom mire hazajön meg ilyenek.

2017. nov. 28. 21:17
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

A kávé finom. De..


Ha valami nem egészséges (már pedig kis mértékben sem az - vízhajtó, hashajtó, gyorsan emeli a vérnyomást... stb.), nem tudod meggyőzni az ellenkezőjéről.

Azzal meg pláne nem, hogy van ennél károsabb is. Van, tény. De nem érv az inkább kávézz, mint drogozz, ha azt is választhatja, hogy egyiket se csináld.


Egyébként én engedném, mértékkel, ahogy az alkoholt is bizonyos kor fölött, szintén mértékkel, de nem én vagyok az anyád.

2017. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor nem is innék minden nap, csak néha, hetente 3x mondjuk... Úgy kevésbé lenne káros.
2017. nov. 28. 21:32
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
A kávé nem káros, nyilván nem a napi 4, de a a reggeli tejeskávénak semmi káros hatása nincs! Sőt, a kávénak rengeteg pozitív élettani hatása van, guglizz rá és mutasd meg az anyukádnak, nehogy tévhitben éljen tovább.
2017. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Koffeinmentes kávé?
2017. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld Rábeszélni a dobozos lattéra, capuccinora. Azokban harmatnyi koffein van, én ennyi idősen azt ittam anyukámmal együtt. Azóta is szeretem.
2017. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Koffeinmentes. Ízre ugyanolyan és illatra is.
2017. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Ennyi idősen én sem kávéztam :) de anyu nem tiltotta volna meg.

Amúgy koffeinmentes kávét vegyél.omnianak van,én nagyon sokáig azt ittam(Köztük a terhesség -szoptatás alatt is) és nagyon szerettem :)

2017. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!