Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedi anyám, hogy...

Miért nem engedi anyám, hogy kávét igyak? Ti engednétek a 15 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

Anyukám valahogy nagyon ellenzi a kávét, ő maga sem kávézik és nem is kávézott soha. Azt mondja azért, mert káros és nem akarja, hogy rászokjak. Azt meg furcsállja, hogy az én koromban már sokan kávéznak. Pedig az osztálytársaimnál is sokszor látok kávét és a barátnőm is szokott inni.

Nekem viszont tetszik a kávé íze és illata, leginkább ezért szeretném inni, nem azért, hogy felébresszen, bár az sem ártana, mert hiába fekszem le időben, elég nehezen kelek ki az ágyból.

Nem ilyen erős kávéra gondoltam és nem minden nap ötször, hanem tejeskávéra vagy láttam a nespresso oldalán ilyen karamellás kávét, az is jónak tűnik, bár olyat még nem ittam. Napi egyszer szeretnék inni egyet reggelente, mielőtt suliba megyek.

Nem értem anya mit pattog ezen, hiszen jó gyerek vagyok, nem dohányzom, nem iszom alkoholt, nem úgy, mint sok osztálytársam. Energiaitalt sem ittam még soha (és szerintem az sokkal károsabb), kólából is csak pár kortyot.

Nem cigizni akarok vagy drogozni, hanem csak egy lágyabb kávét inni.

És a kávé mértékkel, kisebb mennyiségben nem káros, hanem még hasznos is lehet. De anya nem hiszi el, csak azt mondja rá, hogy “persze”.


2017. nov. 28. 21:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%
Ha tényleg csak az íze miatt, akkor vegyél koffeinmentest. Én 70 kiló vagyok, de a délelőtti kávétól nekem olykor koffeintúladagolásom van, ezért nem is szoktam inni. És ez eléggé rossz lenne neked pl a suliban, úgyh vagy nagyon lightos, vagy tényleg a mentes lenne jó. Kitapasztalod otthon hogyan finom, mennyi tejjel stb, de starbucksba és társaiba menni minden nap kész anyagi csőd.
2017. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

a Kávé kis mértékben igenis egészséges

napi 1-2 pohártól semmi bajod nem lesz.

2017. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen már ihattam tejes kávét (nagyon kevés kávé, rengeteg tej). Azóta naponta kávézom. Én megengedném.
2017. nov. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

én meg sem kérdezném... de amúgy ja, vegyél a boltban dobozos kávét, azok egész finomak és nem erősek.


viszont vitatkoznék, hogy a kávé egészségtelen... nekem minden bajom van, ha nem iszom, ugyanis kb átlagosan 90/50-es vérnyomásom van, pulzusom reggelente 40-50 körül mozog és ha nem viszek be elég koffeint állandóan szédülök... van hogy napi 5 kávét megiszom ha nagyon álmos vagyok

2017. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Mert Nem neked való a koffein.

Így értelemszerűen a kávé és az energiaital sem.

Én 18 évesen ihattam előszőr kávét amikor készültem az érettségire.

23N

2017. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hát, ha tartod a mértéket, akkor egyáltalán nem káros a kávé sem. Én már jó ideje iszom kávét, feketén, vagy tejjel keverve is :D Az iskolában meg a tanáraimmal együtt szoktam kávézni. Szerintem nincsen ezzel semmi baj, évek óta iszom, energiaitallal és néha egy kis alkohollal kiegészítve. Nem azért iszom, mert fel szeretnék vele vágni, vagy mert élvezem a hatásukat. Csak néha jól esik, és kész :D Bár nálam a család egyiket se tiltja, néha meg is kínálnak. Ha tiltják, akkor csak még rosszabb lenne, mert benne van az emberbe a "csakazértis" érzés :) Ha nagyon szeretnél kávézni, akkor vegyél iskola előtt a boltban, és idd meg a suliban, vagy előtte. Anyuddal nyilván nem tudsz dűlőre jutni, elég kevés az esélye hogy beadja a derekát. Tehát szerintem marad az, hogy rejtegetned kell :/
2017. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Szia, én tapasztalom néha a kávé káros, vagy legalábbis nem túl előnyös tulajdonságait is, ugyanis rendszeres kávéfogyasztó vagyok 18 évesen, és annyit tanulok, hogy néha többet iszok egy nap a kelleténél.


DE! Összességében a kávé egy nagyszerű dolog, és kis mennyiségben fogyaszta egészséges! Pl. megelőzi az Alzheimer-kórt, illetve a kávéfogyasztók általában magasabb pontszámú IQ-tesztet írnak. Ha minőségi kávét iszol egy kis tejecskével, az eléggé lightos, és élvezheted a megannyi pozitív hatását is.


Nálunk otthon a kávénak komoly kultúrája van, és naponta általában 3 kávét iszok, rosszabb napjaimon többet is... :"D De még mielőtt bárki félreértene, nem ez a sors vár rád, ha 15 évesen valami kis kellemeset szeretnél inni, mert finom. Én 15 évesen már meghaltam reggelente kávé nélkül :D


Szóval egy kis kávécska az jól jön, a testnek és a léleknek is :)

2017. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem értem miért terjedt el ez a hülyeség, hogy a kávé káros.

Ha nem iszol meg belőle meg napi 1 litert, akkor kutyabajod sem lesz tőle. Napi 2 kávé simán belefér még az egészségesség határába.

Anyukád gondolom valami csodálatos női magazin(ok)ból szedte ezt az infót, hasonlóan, mint a többi fantasztikus agymosott szuperanyu.

Nem hinném, hogy ép ésszel meg tudnád győzni az igazadról, úgyhogy szerintem ha kávézni akarsz, nem marad más, mint az, hogy titokban csinálod. Ha meg elmész egyetemre, majd az csinálsz amit akarsz.

Egyébként nekem már sokkal korábban is megengedték a szüleim, hogy tejeskávét igyak, talán még tízéves sem voltam (csak időnként persze), és abszolút nem lettem egy nagy kávés, pedig azóta már egyetemre járok, de még most is csak kb. háromnaponta iszom meg egy kávét, van, hogy még ennél is ritkábban. (na jó, olyan is van, hogy egy nap hármat megiszom, ha brutál sokat kell tanulnom, de ez elég ritka) Ergo nem lettem kávéfüggő, a fogaim sem sárgák, és még a vérnyomásom is nemhogy magas, de kifejezetten alacsony.

2017. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 SIDLER22 ***** válasza:
Engem 17 éves korom óta kínálgatnak kávéval. Eddig az volt, hogy nem kínáltak és a kértem akkor a szájukat húzva egy nagyon-nagyon keveset adtak sok tejjel. Szóval 17 éves korom óta rendes felnőtt adaggal kínálgatnak. De nem mindig fogadom el :P
2017. dec. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!