Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit szolnatok, ha a...

Szulok! Mit szolnatok, ha a 15 eves lanyotok bevallja hogy cigizik?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 14:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A lányomnak már most van pasija.

Egy apuka vagyok.

2017. dec. 20. 22:53
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Olvastam hogy páran annyira ostobák hogy verik a gyereket. 1; ha veritek csak megrémül tőletek, nem fog bennetek bízni többet, és rettegni fog tőletek. 2; ha tiltjátok annál jobban fogja csinálni. Engem vertek ha egyest hoztam haza ha nem tudtam az anyagot. Mára már egy idegroncs, önbizalomhiányos, senki lett belőlem. Én 11 évesen kezdtem el. Édesanyám próbált velem beszélni emiatt de semmi nem lett belőle. 9 évig folytattam. Mára már éreztem hogy valami nem okés, kezdett fájni a tüdőm, folyamatosan köhögtem és jött fel a válladék nem beszélve arról hogy a fizetésem fele elment rá. Mostmár kb másfél hónapja nem dohányzok. Ezt a gyereknek önerőből kell letennie. Nem fogod tudni lebeszélni róla. Se kiverni belőle. Ha az én gyerekem dohányozni fog én megengedem neki mert nem tudsz mit csinálni vele, de finanszírozni biztos hogy nem fogom. Szerezze meg úgy ahogy én annó. Megdolgoztam érte. Elmentem dolgozni nyáron és abból cigiztem. Ennyi.
2017. dec. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
Utóbbi vagyok. De ha nagyon nem akarod hogy cigizzen elszívatsz vele egy fél doboz cigit egyhuzamba és utána egyből megitatsz vele egy pohár szódát úgy hogy közben nem vesz levegőt csak nyeli. Lavort készíts!
2017. dec. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, de buszke vagy ra, hogy a cigi mellett pasi is van😜 Nem nagy dicsoseg, nyugodj meg.
2017. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk az osztályban fordult elő, hogy kiderült a táborban, hogy cigiztek 13-14-15 évesek. Az osztályfőnök fogta, és egy teljes órás előadást tartott arról, hogy mit nem szabad. Ezt úgy kell elképzelni, hogy képek, videó részletek az emberi tedten belül mindenféle rákról, azoknak különböző stádiumairól, hogy mikor milyen, amit a cigoretta okozhat. Eléggé elszörnyedtek, hisz láthatták milyen elváltozásokat okoz belül. Ezt tudom tanácsolni. Kis interaktív figyelmeztetés. Szerintem hathat. Amúgy meg, nem értem ezt a cigi-pia-szex mániát a korosztályomban.

15/l

2017. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
0%

Ebben a mai vilagban, korban nincs benne semmi meglepetés.

3 dolgot tennék.

- 1 szál cigit sem vennék neki. Zsebpénze van, vegye meg maga.

- Ha vennék is, akkor a lehető legbüdösebbet, hogy eszébe ne jusson még egyszer megkérni. :)

- Inkább átszoktatnám e-cigire! Magam lassan 3 éve csak ezt használom. (34F)

Páromat is megleptem vele és 2 hét alatt át szokott. Ez után következett a nagyobbik fiam és barátnője. Így megszűnt a családban a büdös,folytogató cigiszag, helyette kellemes, gyümis, desszert illatok keringnek a levegőben. És ami a legjobb, hogy mindenkinek jobb. Kevésbé káros és a házban is lehet " gőzölni ".

Vimeo-n van egy érdekes videö a témában.

" Elektromos cigaretta: segítség vagy veszély? (magyar verzió) "

Érdemes rászánni az időt ha érdekel a téma. De tovább kutatva találni frissebb kutatási eredményeket. Röviden lényegesen kevésbé káros, mint a hagyományos " analóg " cigi... ;)

2017. dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Jaj az e-cigi. Mondjátok itt a magatokét hogy "jaj hát ez csak pára semmi veszélyes dolog nincs benne, sokkal egészségesebb mint a cigi" Aha. Mert te szerinted a pára mi a baltérdemből van? Vízből. Ha letüdőzöd az ilyen fajta párát egy idő után elvizesedik a tüdőd és megfulladsz. :D De csak nyugodtan szívjátok.
2017. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

16,

[link]

2017. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ebben a korban még nem lehet olyan nagy dohányos, ilyenkor nagyon sokan kipróbálják csak úgy vagy buli közben. Én is kocadohányos voltam olyan 16-22 éves korom között, és nagyon ritkán a mai napig jól esik egy szál, de mindig csak táraságban cigiztem, és a leggyakrabban is heti 1-2 alkalommal. Húgom dettó ugyanezt csinálta, csak kicsit ő korábban kezdte.


Azt kéne kideríteni, hogy mennyit cigizik, mert ha a reggelt is azzal indítja, az már komolyabb dolog. Emellett te ismered igazán, hogy tiltással lehet-e bármit elérni nála (azért kamaszoknál nem valószínű) vagy csak olaj a tűzre. Mindenesetre sokkal jobb, hogy bevallotta, mintha titkolná előled, ez a kapcsolatotokról is jót árul el csak. Szerintem az élvezeti cikkekkel (alkohol, édesség, dohány) általában a mértékletes fogyasztást kell megtanítani, azt, hogy ezek a dolgok tényleg jól esnek, és meg is lehet a helye és ideje a fogyasztásuknak, de a rendszeres alkalmazásuktól éppen ez az örömérzet veszik el. És persze iszonyat drága is.


Azért ezeket írom, mert szerintem a tinik többségét nem lehet meghatni az egészségügyi hatásokkal, mutogathatják nekik az elszenesedett tüdőt, de amíg valaki egészséges és fiatal, ez nagyon távolinak tűnik. Ha tévedek, és valakit a fekete tüdő meg a dobozokon lévő képek tántorítottak el tizenévesen, akkor javítsatok ki :D

2017. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

Elmondanám neki, hogy nem zavar, az ő élete, de csak akkor cigizhet, ha a saját pénzéből veszi.

Ez a legjobb megoldás, neked is jó, neki is

Sokkal jobb mint ha megtiltanád neki, és majd lopkodná rá tőled a pénzt, vagy egy sikátorba venne olcsón.


Anyám is így nevelte fel az összes gyerekét, hogy amikor megtudta bármelyikről, hogy cigizik, elmondta neki, hogy ő élete, de a saját pénzéből fog venni.

Ezért neked is ezt tudom javasolni.

2018. febr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!