Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engedjem a lányomnak?

Engedjem a lányomnak?

Figyelt kérdés

A 16 éves lányom a barátjánál szeretne aludni. A sráccal 7-8hónapja járogatnak, ismerem a fiú szüleit akik teljesen normálisak és én is jól kijövök a lányom barátjával. De nagyon féltem a lányomat, hogy esetleg olyan is történik amit később esetleg megbánna. Tudom, hogy van eszük és ha már úgy is döntenek akkor védekezni fognak. Viszont nagyon féltem a lányomat és félek attól, hogy esetleg ezen múlna a lányom ártatlansága. Szerintetek emgedjem, hogy a barátjával aludjon?

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. dec. 27. 16:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%

17 eves vagyok.

7-8honap utan mar valoszinu lefekudtek, ha nem is, azon kivul mar "ismerkedhettek egymassal".

De ezzel nincs is gond, ha normal korulmenyek kozott tortenik. Az egyuttalvas is ilyen dolog, amire mindenki vagyik mar hosszabb kapcsolat alatt.

Harom dolgot viszont fontos lenne tudni az itteni "szigoru szuloknek" ( nem feltetlenul a kerdezore gondolok, jol all hozza csak felti a lanyat).

Az elso: szexelni ugyanugy lehet reggel, delben, delutan, este, es ejszaka is. Az elso szex nem fugg ossze az elso egyutt alvassal( van aki mar elotte is csinalja, van aki utanna). Az elso egyuttalvas valoban arrol szol, hogy egy par meg szeretne ismerni, milyen erzes, amellett elaludni es amellett felkelni aki a szerelme ( ha komoly kapcsolat van koztuk es nem 14evesek. Az mas)

A masodik: ha tiltja semmit nem er el vele. Ahogyan barmikor lehet csinalni, ugy barhol is. Sajnos ezt sok tini tudja/ tapasztalta/ "ra kenyszerult"

Es a harmadik: az egyuttalvas nem a felnott kapcdolatok resze es a gyerekemnek tiltani kell dolog. Az osszekoltozes, a kozos haztartas az. De az, hogy neha egyutt alszik a szerelmevel nem akkora ugy. Csak mindenki nyugodtabb tole. A szulo is, mert tudja hol a lanya es a szerelmesek is, mert nem kell esetlegesen a szulok elott titkolozni, hogy xy-nal alszik.

Es ha engeded, a lanyod is jobban fog bizni benned. Tudni fogja, te nem csak a magadet hajtod, hanem ot is megerted.

2017. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg hamarosan meg fog történni, ha még nem történt meg. Nincs ezzel gond, csak védekezzenek.
2017. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%

Szexhez nem kell együttaludni. Elég egy szabad fél óra kettesben valahol.

Csak a szex miatt tiltani butaság.

2017. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%
nyugi már rég nem szűz a lányod. azért remélem felírattál neki fogamzásgátlót. a tinik szinte sose használnak gumit.
2017. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj, ha esetleg most veszíti el az "ártatlanságát" egy olyan fiúval, akit szeret, te is kedveled, és nyugodt körülmények között tudnak kettesben lenni este? Valószínűleg nem fognak semmi hülyeséget csinálni. Szerintem bíznod kéne benne, beszélni vele felnőtt módjára, és akkor ő is jobban megnyílna neked.


De amúgy megnyugtatlak, nagy valószínűséggel nem ezen fog múlni a dolog. Ha le akarnak feküdni egymással, akkor bármikor meg tudják tenni, nem kell hozzá együtt alduni. Nem olyan régen voltam még tini, engem sosem engedtek együtt aludni a barátommal, de a legkevésbé sem voltam "ártatlan". Engedd el.

2017. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha már 16 éves és 7-8 hónapja együtt vannak, akkor szerintem engedd.

Biztos, hogy a lányod is jobban meg fog bízni benned és így nem fog hazudozni, hogy pl. egy barátnőjéhez megy, amikor a barátjánál alszik.

Már nem 13 évesek... Szerintem azzal sincs gond, ha elveszti a szüzességét (bár lehet, hogy nem fog történni semmi), mert már jó ideje együtt van a fiúval, szeretik egymást és a leírásból az jön le, hogy egy normális fiú és a lányod is már 16 éves. (szerintem ez az alsó korhatár, mármint tudom, hogy nincs ilyen, de szerintem 14-15 évesen még ne szexeljenek)

Nekem van egy osztálytársam, aki alig 15 évesen összejött egy fiúval és kb 1 hét járás után már együtt is aludtak. De még általánosban is volt, hogy 14-15 évesen rendszeresen együtt aludtak. Na ezeket én sem engedném, de a lányod esetében már igen.

2017. dec. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Engedd. Vagy először aludjon inkább nálatok a fiú.

De ha megtiltod még jobban fogja majd akarni.

És ennyi idő után már nagyon valószínű hogy nem artatlan.

Inkább beszélgess vele a védekezésről.

És szintén igaz amit már leírtak ,hogy ha szexelni akarnak ahhoz nem kell ott aludni ,csinálják délután ,egyéb helyeken úgyhogy nem ezen fog múlni.

2017. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%
simán, már valakinek 7., 8. osztályos korában engedik az ismerőseim közül. akik akarnak, bármikor tudnak sexelni
2017. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyet értek azzal, hogy valószínűleg már szeretkeztek a párjával. Amivel szerintem nincs is semmi baj, ha azt úgy tették, hogy mind a ketten akarták, illetve megfelelően védekeztek.

Ha ismered és kedveled is a fiút és annak a szüleit, akkor szerintem elengedheted. Vagy jöjjön a fiú hozzátok.

Nagyon felgyorsult a világ manapság.

Mindenképp beszélgess el vele a szexről, a védekezésről, és ne csak a terhességet hozd szóba, hanem a nemibetegségeket is (nem kell a nagyon durvákst, de gombát vagy herpeszt simán elkaphat)

Szerintem se tiltsd, azzal csak azt éred el hogy nem fog benned bízni és nem fog a fontos dolgokba bevezetni.

Soksikert! Írd meg, hogy hogyan döntöttél.

2017. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
10%
OFF: Ja, a világ annyira "felgyorsult manapság", hogy a nagymamám ebben a korban már férjnél volt.
2017. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!