Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ha a lányom...

Mit csináljak ha a lányom minden kóbor macskát hazacipelget?

Figyelt kérdés
A lányom egy nagyon okos, kedves lány,14 éves.5 perce van a lakásunktól az iskola, délután órák után egyedül jön haza.Nagyon rajong az állatokért, főleg a macskákért és minden kóbor macskát megsimogat, játszik velük.Sajnos mivel panelba lakunk, és a kisebbik fiam allergiás a kutya és macskaszőtre ezért nem tarthatunk macskát.Viszont ezt a lányom nem érti meg és szó szerint minden kuka mellől macskákat cipel fel a lakásba.Persze a fiam ilyenkor tüsszög, köhög.Egyébként mindenben szófogadó a lányom csak imádja a macskákat és félti őket az utcán ezért hozza őket haza.
2018. febr. 1. 20:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam/vagyok, mint a lányod. Én is a menhelyes megoldásra szavazok. Már akár facebook-on is fel lehet venni velük a kapcsolatot.


Vagy esetleg, ha lenne egy hely, ahova kiteheti a napi maradékot vagy macskakaját, hogy a kóbor cicák ehessenek, amég helyet nem találnak nekik.


Mi most tettünk ki (igaz, mi nem panelban lakunk) egy ilyen kis kuckót, mert van itt mostanság egy cica, akit nem tudom, hogy gazdis e, de bezárni a lakásunkba nem szeretném, mert nekünk is vannak sajátok és nem tudhatom, hogy nem e bolhás vagy valami, de azt se akartam, hogy fázzon. Ilyet is csinálhat és kiteheti (mi régi pólóból csináltunk, ha ellopják az se baj). Nem kerül semmibe.


Vagy feltehetne netre róluk hirdetést és kereshetne nekik gazdit. (Addig meg egy barátnője vagy rokon vagy valaki ideiglenesen befogadhatná a cicákat.) Nálunk van most egy talált kiscica. Nehezen, de találtunk neki gazdit, hamarosan hozzá is kerül. Valaki kidobhatta és nekem sem volt szívem kinthagyni a hidegbe.


Az én családom teljesen az ellentétem. Annyi idős voltam, mint a lányod, mikor hazavittem egy kidobott kiskutyát. Közölték, hogy vigyem vissza oda, ahol találtam vagy agyonütik. Sok ilyen eset volt, hogy a kezeim közt haltak meg állatok, mert a szüleim egyszerűen nem hagyták, hogy segítsek rajtuk. Ha te nem is díjazod ezt a nagy állatbarát viselkedést, kérlek ne légy olyan, mint a szüleim. Próbáljatok együtt valami megoldást találni.

2018. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11. vagyok. Most látom, hogy lakótelepen is talál. Mi is lakótelepen lakunk és a mi cicáink is kijárnak néha. Lehet, hogy azoknak is van gazdája, szóval erre figyelni kell, nehogy gond legyen, hogy véletlenül ellopja. (Még, ha jót is akar.) Csináljatok nekik kuckót, tegyetek ki nekik enni, és ha biztos, hogy kóbor cicáról van szó, akkor menhelytől segítséget kérni.
2018. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
"Vegyetek neki egyet" látom megláttátok a probléma lényegét. Egyébként nincs hipoallergén macska meg kutya. Én is allergiás vagyok. A hipoallergénre is.Mert nem a szőr allergizál a legtöbb esetben hanem az állat bőre. Majd vesztek egyet és attól is trüsszög a gyerek akkor kiteszitek azt is a kuka mellé? Szerintem ugyan úgy haza fogja vinni a macskákat ha lesz otthon is egy, mert sajnálja őket. Valami macskamentő társasággal kéne felvenni a kapcsolatot. A neten van ilyen több is. Nézz utána.
2018. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%
Sós ami sül itt
2018. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekrm is az a két dolog jutott eszembe amit itt is írnak sokan: menjen önkénteskedni menhelyre, mindig szükség van segítőkre. Ha szetetne saját cicát, valóban vannak hipoallergén fajták. A 13-as baromságot ír, nekem is durva macskaszőr allergiám van (már attól bedurran a szemem, meg tüsszögök, ha macskát tartó ember közelében vagyok hosszabb ideig) de van nem is egy ismerősóm, aki hipoallergén cicát tart, azt akár nyalogathatnám is, noncs tőlük semmi bajom.
2018. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez fura. Vegyél neki plüssmacskát XD. Vagy menjetek el kisállatboltba kb. hetente.
2018. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Első oldalon már válaszoltam.


De utolsó, neked most ezt muszáj volt kiírni másfél hónap után? Se füle, se farka, se haszna...

2018. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!