Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha kutya sétáltatás...

Mit tegyek ha kutya sétáltatás közben kóbor kutyával találkozunk?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban lakok ahol vannak olyan időszakok amikor sok a kóbor kutya de annyira hogy ha az 5 percnyire lévő boltba elmegyek 100% hogy legalább 1 kóbor kutyával találkozok.... Évente legalább 2-3 ilyen időszak van de nem tudom mit tegyek abban az esetben ha kutya sétáltatás közben találkozok pl egy erős akár harci kóbor kutyával :/ Légyszi segítsetek nem tudom mit tegyek :/

2017. dec. 25. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha felsz, vegyel kutyariaszto sprayt, vagy sipot. A konnygazt sem szeretik.
2017. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És milyen sprayt?
2017. dec. 25. 19:36
 3/9 anonim válasza:
100%
Nekem is ez a problémám. Nem is szeretem elvinni szegénykémet. Van gáz spraym de ettől még félek. Én pl csak akkor viszem el ha jön velem valaki mert ha pl fújni kell akkor csak a másik kutyát akarom lefúj a sajátomat nem. Én azzal szoktam bíztatni magam h ha erősnek és dominánsnak mutatom magam és torkom szakadtából rákiáltok akkor hátha megijjed. Egyszer volt hasonló. El is iszkolt de az nem erős kutya volt hanem egy picike.
2017. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Paprikaspray a legjobb . Közelít a másik és ha rákiabálásra sem tágít, hanem támad,megy neked vagy a kutyádnak ,akkor le kell fújni. Ha már egymásnak estek akkor a tied is kapni fog a gázból,bár az is ezerszer jobb mintha megfojtja a kutyád vagy súlyosan megsebesíti.


Sajnos errefelé is sok a kobór kutya és nagyon vadak. Nem is igazi kóborok ezek hanem valaki eteti őket csak ba*ik elzárni megkötni és ezért kint támadják az utcán az arra járó kutyákat, embereket,mert védik az etetőhelyet vagy nem tudom. De ilyen nagyméretű farkaskutya kuvasz kinézetű dögök ezek szóval nem játék a dolog.

2017. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén falun lakok, szintén ismerem ezt a problémát. Egy ideig nem vettem komolyan, de miután 2-3 alkalommal is neki mentek az én kutyámnak az ilyen ebek, most már nem kockáztatok ezzel. Ha látok önsétáltató kutyát, az enyéimet berendelem magam mögé és elzavarom amazt úgy, hogy legalább egy 100 m-re elrohanjom tőlünk. Minden ilyen kutyában van egy jó adag bizonytalanság, így egész könnyen el lehet őket zavarni minden spray és eszköz nélkül.
2017. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Csak ha nagyon muszáj akkor fogok sprayt használni.
2017. dec. 25. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul. Van aki botot vissz magával steffi kutyája van. Van aki kutya riasztót kistestű kutyája van. Én mindig visszem a játék kötelét a kutyusomnak elég nagyot oda lehet vágni de minket ritkábban probálnak támadni mer 50 kilos a kutyám és megtorpannak előtte bár multkor a hasonló termetű kutyát ketten kaptuk el mikor nekünk ugrott. Kiabálhatam én neki nekem fordult aztán mázlim volt hogy a kutyulim közénk ugrott. Az enény bele vágta az árokba én meg rávágtam a kötéllel akkor futamodott meg. Szerencsére egyiknek sem lett baja beszéltem utána a másik kutya tulajjal.
2017. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen szerencséd volt :/ Sajnos vannak ilyen települések amiket sokszor eláraszt a kóbor kutya és SENKI nem csinál SEMMIT.
2017. dec. 26. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha parkba elengeded a kutyád hogy a másikkal a közvetlen közeledbe játszon és senkire még csak rá se néz tuti beszólnak valamit.
2017. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!