Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves fiú nem akar a szüleiv...

16 éves fiú nem akar a szüleivel kiköltözni Németországba. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves lányunk, és egy 16 éves fiunk.

Hónap végén költözünk németországba. A lányunk azonnal beleegyezett, de a fiunk nem akar jönni.

Jelenleg az én szüleimmel élünk egy emeletes családi házban, hely bőven van mindenkinek, de munkavállalás céljából költözünk ki.

A fiunk egyszerűen nem akar velünk jönni. Azt mondta ha kényszerrel kivisszük úgyis szándékosan megbukik az ikolában, be sem fog járni, vagy elszökik. Itt vannak a barátai, osztálytársai, unokatestvérei. Ő itthon akar maradni a nagyszüleivel. A nagyszülők presze azonnal beleegyeznének hogy itt maradjon velük, ők sem szeretnének egyedül maradni egy nagy házban.

Mi a teendő ilyenkor? Ti hogy győznétek meg a gyereketeket, hogy kint jobb lenne neki is?



2018. ápr. 21. 15:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi előtt két évvel már nem bolygatnám. Elég idős, hogy eldöntse mit akar, ha Érettségizen le , addigra ti is megteremtitek a feltételeket kint, és mehet utánatok ha akar. Írom ezt úgy, hogy én is külföldön élek a gyerekemmel.
2018. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
58%

Pont 16 voltam amikor kimentunk Nemetbe. Nekem ocsem van egyebkent.

En nagyon nem akartam menni, elotte par honapja lett baratom epp hogy elkezdtem a kozepsulit szinte ahol baratokat talaltam. Teljesen kivorultam. De ki kellett menni. Az elso ev horror volt. Depresszios lettem. Mivel anyamekkal amugyse volt soha a jo a kapcsolat ez az idoszak csak meg sokkal rosszabb lett. Igy elkuldtek kovetkezo evbe par szaz kmre Bajororszagba kollegiumba. Ott magyarok is voltak az jo volt es jott a drog majd azon a nyaron mikor hazajottunk elszoktem. 1 evet kulon voltam itthon az akkori baratommal. Massziv drogozas borzalmas parkapcsolat, egy ev mulva haza koltoztem addigra mar ok is haza jottek.

Azota nem drogozom, foiskolara jartam es szeretnek ujra, van sajat csaladom. Vegre boldog vagyok.

A lenyeg nekem amugyis rossz a szuleimmel a kapcsolat ma mar nem beszelunk egyaltalan. Nem emiatt hanem mas dolgok miatt.

Ez egy olyan idoszak ami nagyon kenyes. Epp elkezd kamaszodni, kialakultak a baratai, esetleg baratno ha van tehat epp kezd kinyilni a vilag neki es elviszik egy total idegen helyre ahol lehet a nyelvet se erti, nincs senkije. Ha kiviszitek akkor oriasi odafigyelest, torodest es megertest igenyel majd. Nehez ez mindenkinek.

2018. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%
Mellesleg a szüleid szempontjából is sokkal jobb, hogy legalább 1 családtag velük marad, és nem hagyjátok őket totál magukra.
2018. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%
Én hagynám, hadd maradjon. Már szinte felnőtt. Nem várhatod el tőle, hogy itt hagyja az életét a ti döntésetek miatt. Teljesen más lenne, ha kisebb lenne és nem lennének barátai, családja itt. Ez a ti döntésetek, nem az övé. Ne kényszerítsétek rá.
2018. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%
Maradjon ha akar. Úgyis utánatok fog menni
2018. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
7%

sosem kötöttem ki neki, hogy meddig lehet vagy mikorra jöjjön haza.


konkrétan gondolom semmi korlát nem volt neki. Eért is közli most, hogy sz. rátok, őt nem érdekli, ti mit csináltok, ő marad... Normális család, normálisan nevelt gyerekkel nem így működik.

2018. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
98%
16-os, neked az a normális család, hogy te átgázolsz a másik szándékain, érzésein és köteles a te utasításodnak katona módjára engedelmeskedni? Na aztán ne csodálkozz, ha egyszercsak úgy otthagy a gyereked, hogy még a temetésedről se fog tudni!
2018. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Én is ebben a helyzetben vagyok, hogy költözni fogunk külföldre és megértem, hogy a fiad nem akarja. Én is nagyon kiborultam, amikor megtudtam, pedig még olyan igazi barátságaim sincsenek itt, de mégsem szeretnék kimenni. Az a különbség, hogy én nem tudnék a nagyszüleimmel maradni, mert öregek már hozzám minden nap, nem is Budapesten élnek, ahová iskolába járok, meg nem is ezek a mintanagyszülők.

16 évesen nagy a fiad, tényleg mindjárt elvégzi a középiskolát is, had maradjon a nagyszülőkkel. Ez tényleg a legrosszabb kor a külföldre költözéshez, ezért is nagyon “örültem” annak, hogy nekünk is most kell.

Majd ha akar, megy utánatok.

2018. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%
Milyen iskolába járna Németországban? Nem hinném, hogy 16 évesen anyanyelvi szinten beszélne németül és tudna tanulni más tantárgyakat idegen nyelven. Ha úgy szeretné, hogy itthon maradjon akkor maradjon, nem kell erőltetni ha nem akarja.
2018. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Megértem, de mivel én vagyok a gondviselője, és én felelek érte még két évig nincs olyan, hogy nem jön.


Vagy akkor kérvényezem, hogy a felügyeleti jogot a nagyszülei kapják meg.


Az nem úgy működik, hogy akkor marad, mert bármi gebasz van, utazgathatsz haza, valami jószomszéd beköp titeket, akkor még rátok száll a gyámügy is - nem, nem viccelek.

2018. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!