Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akar sok család még...

Miért akar sok család még ezek után is Németországba költözni?

Figyelt kérdés

Botrány, ami az utóbbi időben itt folyik, mégis látom, hallom, hogy rengetegen jönnének. Minek?

Ha nem lenne rendezett életem itt, külföldi párom, már biztos összecsomagoltam volna, és hazamegyek.

Állandó terror fenyegetettség, az ünnepek alatt napi 3 bejelentés bombákról, merénylőkről, miegymásról.

Horrorisztikus lakás árak, és még drágább egészségügy. Amikor mi jöttünk (nem tegnap volt az sem már), még nem volt ennyire nehéz az élet, ha most kéne kijönnöm, tuti a seggemen maradnék odahaza.


Miért akarnak mégis annyian?


2016. jan. 4. 15:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
Jajj istenem, nem unalmas még ez a bobásterroristás duma? Több esélyed van rá, hogy elcsap a busz, minthogy terrortámadás áldozata legyél... És most kapaszkodj meg, buszok itthon is járnak. Lehet úgy élni az életet, hogy végig rettegi az ember, csak sok értelme nincs.
2016. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Nem vagyok abból a szempontból illetékes, hogy Magyarországon lakom, és jó előre itt is tervezek maradni. Viszont jópár ismerősöm ment ki, pont Németországba, és habár zömüktől hallom, hogy milyen terrorfenyegetettség van-van, aki kórházban dolgozik, látott is el menekültet, szóval tudja, miről beszél-mégis, jobban megélnek, vagy épp, hogy megélnek normálisan, itthon meg esetleg munkanélküliként tengődnének a szüleik lakásában...

Még mindig sokan látnak külföldben perspektívát.

2016. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Egyébként attól is függ, hogy hol laksz Németországon belül...a legtobb ismerősöm kisvárosban, ott azért annyira nincs meg a terrorfenyegetettség.
2016. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
A Fidesz fizetett politikai hirdetését látta a nyájas olvasó.
2016. jan. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Mert menekülnek az anyósuk elől minél messzebbre... :)
2016. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én Párizsban élek, naponta megkapom ismerősöktől, családtagoktól, hogy "és nem féééélsz?", elég fárasztó.


Nem, nem félek. Féltem a családomat és szeretném őket biztonságban tudni, de egy terrortámadásban meghalni sokkal valószínűtlenebb, mint például autóbalesetben.


Egy ilyen szörnyűség ráadásul bárhol megtörténhet, nincs védett hely.


És azért mennek Németországba annyian, mert bár nem egyszerű ott sem az élet, és nincs kolbászból a kerítés, egy szorgalmas, dolgozó embernek még mindig több lehetőséget tartogat, mint Magyarország. Magyarországon is drága az albérlet és a gyógyszerek, ha a magyar átlagfizetésből kell kigazdálkodni.

2016. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én Németországban( München) élek és semmi esetre sem akarnék ehelyett Magyarországon élni.


A terrorfenyegetettség nem igazán reális - eddig egyetlen terrortámadás sem volt, "riadók" meg már legalább 15-20 éve elöjönnek idönként, föként ha a politikában valami negatív döntés elött állnak.


A lakásárak ugyan magasak, de itt azért bérlöként VANNAK jogaid, és a lakások élhetöek. MO-on az olcsóbb árak mellett a lakás romos, elavult, és a fizetésekhez képesn nem sokkal kerülnek kevesebbe.


Az egészségügy ugyan hivatalosan drágább, de MO-on TB alapon rád sem néznek, csak ha minden egyes alkalommal igen szép "hálapénzt" adsz. Emellett MO-on még aprivát ellátás is sokkal alacsonyabb szintü, mint a német alapellátás.


SZóval ne akarj hangulatot kelteni, mert nincs alapja.

2016. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok én senkit provokálni, én csak meg szeretném érteni, hogy aki így dönt, az miért dönt így.

Nyilván úgy, hogy évek óta itt élek, jobban belelátok, mint aki még csak most jönne ki.

Nem provokáció, szimpla kíváncsiság

2016. jan. 4. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez a gond, hogy te évek óta Németországban élsz és nem Magyarországon.

Próbálj meg te is megélni egy olyan országban, ahol a munkahelyekre pályakezdőket várnak 5-10 év munkatapasztalattal. Igen, Magyarország olyan irreális ország, ahol külön kiemelem PÁLYAKEZDŐKET várnak több éves gyakorlattal.

Nincs gyakorlatod, akkor mehetsz minimálbéres melókra. Ebből viszont soha az életben nem fog megélni az ember, nyugdíjról meg ne is álmodjon.

Egyetemet meg nem mindenki végezhet, nem mindenki tudja az albérletet és egyebeket fizetni. Meg diplomával se olyan könnyű már elhelyezkedni normális fizetésért (nem a büfé szakokra gondolok).

Még, ha Németországban is a két családfő minimálbért kapja, sokszor még akkor is jobban megélnek, mint itthon. Arról nem is beszélve, hogy kint az embernek van esélye legalább tovább lépni. Itthon meg inkább visszalépni tud.

Lehet megpróbálnál itthon megélni abból, amilyen munkákat kap az átlagember bőgve rohannál vissza Németországba kérdező.

2016. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az elözö válaszoló vagyok, 25 éve élet Németországban. szóval nem az "éppen csak kijött" kategóriába tartozom - és amit írtál, azt igen erös túlzásnak tartom.


A másik meg, hoyg neked láthatólag fogalmad sincs a jelenlegi magyaroországi helyzetröl.

2016. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!