Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves fiú nem akar a szüleiv...

16 éves fiú nem akar a szüleivel kiköltözni Németországba. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves lányunk, és egy 16 éves fiunk.

Hónap végén költözünk németországba. A lányunk azonnal beleegyezett, de a fiunk nem akar jönni.

Jelenleg az én szüleimmel élünk egy emeletes családi házban, hely bőven van mindenkinek, de munkavállalás céljából költözünk ki.

A fiunk egyszerűen nem akar velünk jönni. Azt mondta ha kényszerrel kivisszük úgyis szándékosan megbukik az ikolában, be sem fog járni, vagy elszökik. Itt vannak a barátai, osztálytársai, unokatestvérei. Ő itthon akar maradni a nagyszüleivel. A nagyszülők presze azonnal beleegyeznének hogy itt maradjon velük, ők sem szeretnének egyedül maradni egy nagy házban.

Mi a teendő ilyenkor? Ti hogy győznétek meg a gyereketeket, hogy kint jobb lenne neki is?



2018. ápr. 21. 15:45
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Hiába próbálom vele megértetni, hogy ott jobb lenne neki, meg én vagyok a törvényes képviselője, akkor is azt mondta hogy ő soha nem fog kiköltözni utánunk, meg hogy nekem miért lenne az jó, ha ott kint bukdácsolna végig az iskolákon. Ismét kijelentette azt is, hogy ha kirángatjuk ő már csak azért sem fog tanulni, direktből meg fog bukni meg lógni fog.


Mint mondtam a nagyszülők pedig nagyon örülnek, hogy itt akar velük maradni.

Apám négyszemközt mondta nekem, hogy anyagilag azért állnak olyan jól, hogy eltartsanak egy 16 éves gyereket (amúgy sem olyan típus, aki követelőzik hogy neki xbox meg iphone kell...). Van egy szobája, TV-je, telefonja meg gépe, és ő ott elvan egész nap ha úgy van.

Meg arról is szó esett, hogy ha betölti a 18-ik életévét, és netán a nagyszülők meghalnak ő fogja örökölni a házat.


"konkrétan gondolom semmi korlát nem volt neki"

Ilyen dolgokban nem korlátoztam őt. Falun belül mindig elengedtem őt bulizni. Az alkoholt sem tiltottam neki. Egyszer rúgott be úgy, hogy másnap egész nap másnapos volt. Akkor sem kapott semmi büntetést vagy fejmosást, elég volt neki a fejfájás és az egész napos rosszullét arra, hogy azóta sem nézett ki úgy.

2018. ápr. 23. 18:18
 22/31 anonim ***** válasza:
66%
16 éves, nem 6. Nem hülye. Ne akard meggyőzni a magad igazáról, mert közben nem vagy hajlandó őt megérteni láthatóan. Ha nem akar menni, ne erőltesd, ennyi erővel meg verhetné magát a földhöz hogy márpedig ti nem mentek sehová, mert blablabla. Ne csessz ki vele.
2018. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Akkor maradjon. Bármikor utánatok mehet. De akár örökre Magyarországon maradhat. Utólag bánni fogja, ebben szinte biztos vagyok, de ez már az ő baja.


Érettségizzen le, aztán majd meglátjátok.

2018. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
10%

Mindenhol van ilyen gyerek, aki eljátsza ezt a kiköltözés előtt. Hiába hisztizik ne hagyd rá, ha jót akarsz a gyerekednek. Most őszintén milyen jövőt tudsz elképzelni itthon a fiadnak? Az oktatás lókaki, munkahelyek alig, stb.

Olyan meg nincs, hogy nem tudja tartani a kapcsolatot a barátaival utána. Van internet, bárkivel bármikor tud beszélni.

Tetszik, nem tetszik neki ne hagyjátok rá, hogy itthon maradjon, mert magával cseszik ki, saját életét teszi tönkre csak, mivel kint kismillióval több lehetősége lesz, mint itthon lenne a világ legjobban fizető diplomájával is.

2018. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
#24 Hagy fejezze már be a középiskolát itthon. Valószínűleg 10.-es. Az még tehát 2 év. Honnét tudod mennyire tud németül, jó eséllyel elvesztene egy évet. Érettségizzen le, utána még mindig kimehet. Németországban el fogják fogadni a középiskolai végzettségét, tud tanulni németül 1 évet és utána menni felsőoktatásba. Ha akar. Ha egyáltalán akar németül tanulni. Nem hatalmi szóval kell eldönteni egy ennyi idős gyerek életét, hanem értelmes megoldást kell találni ami mindenkinek megfelel.
2018. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4-5 évesen hisztizne a gyerek, akkor megérteném, hogy ennyire biztos vagytok abban, hogy neki ott kinn jobb lesz. De 16 évesen? Nem biztos, hogy neki az, hogy több pénzetek lesz, jobb. 16 évesen, ha nem a saját akaratából csinálja, és nem anyanyelvi szinten beszél németül, nem lesz neki jó. Nem tud senkivel kommunikálni, nincsenek ott a barátai... sztem az a legjobb megoldás, ha otthon marad. Majd vállal diákmunkát, ha a nagyszülők nem tudják eltartani.
2018. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

25: Inkább veszítsen el akkor egy évet akkor is jobbna jár. Igen, kimehet érettségi után még, csak szívna, mint a torkosborz. Minden lehetőség, ami addig ingyenes vagy olcsóbb lenne méregdrága lenne utána. Kint az iskolai rendszeren belül felhozzák a németét annyira, hogy tudjon tanulni, stb. Erre minden iskolában szánnak 1 évet, külön osztály van ezeknek. Nem tanulnak mást, csak németet. Kint leteszi azokat a vizsgákat alapból, amiket külön még le kellene tennie, hogyha bárhova menne tanulni. Meg, ha munkába is áll. Nem, sok szakmánál még külön vizsgát kell tenned. Hiába tudja, simán csak segédmunkásként fogják tudni felvenni, míg le nem teszi a különvizsgákat. Sok magyar is emiatt szív.

Nem, nem attól lesz jobb neki, mert kint többet fog keresni. Itthoni viszonylatban keress kint többet az ember. Kint sokkal több lehetősége van, amivel utána mehet szerte a világban, olyan ösztöndíj lehetőségei, képzési lehetőségei lennének, amiért szószerint a magyar diákok Éhezők viadala versenyeken vennének részt rajta és simán vállalnák azt, hogy 99% az esély a halálukra, csak azért, hogy meglegyen az 1% lehetőségük a megszerzésre.

2018. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Semennyire nem tud németül, még bemutatkozni sem tud, nem tanult németet.

Még egyszer megkérdeztem, hogy biztos nem e akar jönni, azt mond marad.

Már folyamatban van az intézkedés, hogy a nagyszülők lesznek a törvényes képviselői.

2018. ápr. 26. 16:11
 29/31 anonim ***** válasza:
78%

Jol dontottetek!

Irom ezt ugy, hogy 15 eve Angliaban elek.

Fejezze be otthon az iskolat, pont abban a korban van mikor nagyon fontosak a barati kapcsolatok.

Erettsegi utan ez megszunik, szetszelednek, ki ide ki oda, dolgozni, tovabbtanulni, kulfoldre. Valoszinu akkor megy o is utanatok.

Ha nem, akkor megy egyetem utan. A magyar felso oktatas kivalo.

Nekem mar kint szuletett a fiam, de szeretnem ha Magyarorszagon tanulna felsooktatasban majd.

2018. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól döntöttetek. Mi is költözünk külföldre és mit meg nem adnék most ilyen nagyszülőkért, hogy én is itthon maradhassak. Csak az én nagyszüleim nem ott laknak, ahol a suli van, régimódiak, szinte semmihez nem értenek, 1-2 egészségügyi problémájuk is van, nincs internet náluk meg semmi. Mamám mondta, hogy jó, hogy mennek az unokák, de napokig, hetekig már nem tudna rájuk vigyázni.
2018. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!