Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyereked mennyit jár...

Kamasz gyereked mennyit jár el a barátaival?

Figyelt kérdés

Nemrég mesélte a nagybátyám, hogy a 17 éves unokatestvérem soha nem jár sehová, hanem az egész napját otthon tölti, és a számítógépen beszélget a barátaival. Ő ezt örömmel mondta, azt mondja, még mindig jobb, mintha bulizna.

Ez mennyire általános? Valóban nem járnak a mai fiatalok fizikailag össze a barátaikkal, nem fociznak, nem buliznak, hanem mindenki a saját szobájában ül? Vagy az ő esete inkább kirívó?


2018. ápr. 30. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Az én 15 éves unokahugom pontosan ugyanezt csinálja. Otthon ül és kockul, nem találkozik a barátaival sulin kívül, nem jár ki a környékbeli barátaival sem biciklizni vagy ilyesmi csak nagyon ritkán. Semmit nem csinál és nem is lehet rávenni hogy megmozduljon. Egy nagyon szép, a divatra egyébként elvakultan adó lányról beszélek nem egy mocsári trollról akinek nincsenek barátai. Egyszerűen nem értem de komolyan de hiába próbálja az egész család rávenni hogy húzzon ki legalább a kertbe vagy menjen el fagyizni a barátaival vagy csináljon bármit házon kívül csak megvonja a vállát hogy hagyjuk már és elvonul a szobájába. Bezzeg ha el kell menni ruhát venni vagy kencéket a plázába na arra azonnal rá lehet venni és semmi másra. Emellett amúgy 24/7 megy a dumcsi a csajokkal valamelyik alkalmazás keretein belül. -.-
2018. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én el szoktam menni hétvégén haveromhoz ott alszok vagy haverom alszik nálunk.Reggelig játszunk ps4-en :D máshová nem nagyon szoktam menni 13f
2018. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért tegyük hozzá, hogy a legtöbb szülő erősen húzza a száját, ha a gyerek hétközben el akar menni valahova. Legalábbis pár éve még az volt az általános, hogy vagy a szülő cirkuszolt, hogy nem kell elmászkálni, vagy mindenkinek délután iskolán kívüli elfoglaltsága volt, és este pláne legyen otthon a gyerek. Aztán csodálkoznak a szülők, hogy nem megy senki sehova.
2018. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éves vagyok, annyira nem járok el, mert nem sok barátom van sajnos. Bulizni nem bulizom én sem, házibulikba sem megyek, mondjuk nem is hívnak, de nem baj, nem az én világom.

Elég gyakori szerintem ez az eljárogatós, bulizós kamasz is és az otthonülős is.

Osztálytársaim fele mindig megy valahova iskola után, mozi, kaja, esetleg ritkán valami koncert, na meg persze a buli meg az ivászat. Át is szoktak menni egymáshoz néha.

2018. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én suli után nem megyek haza egyből, mindig elmegyünk a barátaimmal ebédelni meg beszélgetni egy kicsit. Ilyen jó időben meg pláne tovább kint vagyunk egy parkban, meg esténként eljárunk kutyát sétáltatni egy barátnőmmel aki közel lakik. Amúgy elég sok különórám van, ott is kialakult egy kisebb baráti társaság és velük is óra előtt/után beszélgetünk meg hülyéskedünk. Bulizni ritkán járok, inkább csak péntek vagy szombat esténként eljárunk iszogatni (kultúrált kereteken belül) barátokkal. Hétvégén ha nincs sok tanulnivaló akkor vásárlás, mozi, színház, kiállítás, városnézés meg ilyesmi (barátokkal vagy családdal). És emellett én is nagyon sokat beszélek neten a barátaimmal, de amikor épp élőben beszélgetek valakivel akkor nem használom a telefonomat hanem ott vagyok vele teljes lélekkel.

17/l

2018. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam, csak néha-néha, meg hozzám szokott jönni egy sráchaverom, régen hetente, most, hogy külön suliba járunk kb 1-3 havonta, mikor hogy.:D

Bulizni csak családdal megyek házibuliba(ott szülői felügyelettel alkoholizálok:D), de ilyen klubokba meg kocsmákba nem járok el, meg nem szoktam így a városba gangelni.:D

16/l

2018. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Öcsém már 10 évesen is igazi csavargyáros volt, állandóan a barátainál lebzselt, én inkább otthon ülős voltam.
2018. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!