Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hajfestés ártalmas lehet a...

Hajfestés ártalmas lehet a kamasz lányok egészségére?

Figyelt kérdés
15-16 éves lányok, sajnos megengedtem nekik a szőkítést, mert azt hittem múló hóbort és nem fog nekik tetszeni, de már egy éve festik a hajukat. Nem tudom mit tegyek, állandóan nyúzom őket, hogy mennyire nem helyeslem, anyagilag sem jó ötlet, és fáj, hogy ilyen makacsak. Ha megtiltanám nekik, utálnának érte:( Olyan helyesek, miért rontják el magukat így?! Fáj..
2008. okt. 30. 16:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert fiatalok,és szeretnének mindent kipróbálni,emlékszem én is mindig szőke,göndör fürtöket akartam a barna,sima helyett.Amúgy a sok szőkítés miatt később vagy akár most is hullhat a hajuk,sprőd lehet,persze nem egy egészséges dolog,az lenne a lényeg,hogy ne túl gyakran tegyék.Persze tudom ha lenő zavarja őket.
2008. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

egyszer egyszer nem art, de rendszeresen nagyon leamortizalja a hajat :(

bar igazabol nekem se lenne szivem megtiltani a lanyomnak, mondjuk azert valami komprumisszumot kotnek vele.

2008. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
30 éves vagyok és 14 éves korom óta festem a hajamat kisebb hosszabb megszakitásokkal, szőkére. Igen árt a hajnak, de a hajunk folyamatosan nől. Ha én úgy láttam hogy száraz sprőd volt a hajam levágattam és hagytam egy évig vagy kettöig pihenni. ők is olyanok mint a legtöbb fiatal szeretik a változást. Lehet hogy egy év és megunják.
2008. okt. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
De hát úgyis lenő a hajuk, nem? Maradandó károsodást nem okoznak vele. Nekem is volt sokszor szőke a hajam, de én elég drasztikus dolgokat is csináltam vele. 15 évesen először feketére festettem, akkor sokáig olyan volt (alapból barna hajam van), aztán elkezdtem vörösre festeni, majd jött egy lázadó korszakom, akkor volt pink, kék, zöld, mindenféle, aztán sokáig szőke. Szerintem majd ha lestrapálja a hajukat a sok szőkítés, akkor majd pihentetik. Bajuk nem lesz tőle, aztán majd ha megunják, akkor abbahagyják. De ha nekik szőkén tetszik, nincs azzal semmi baj. Persze nem túl olcsó mulatság, talán fizessék ők a zsebpénzükből. Mondjuk mi anno egymásnak festettünk hajat mindig, én nem jártam fordászhoz ilyenekért. Azóta már én fodrászhoz járok, mert nem sok barátnőmre bíznám rá a hajam, akire meg igen az sose ér rá, de a többiek mind hozzám járnak hajat festetni meg vágatni.
2008. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
40%
A hajfestés mindenkinek ártalmas. Az egyik legártalmasabb szépészeti művelet, mert a vékony fejbőrön keresztül rengeteg festékanyagot juttat a szervezetbe. Nem a hajat teszi tehát tönkre elsősorban (az tényleg nem lenne annyira nagy baj, mert a haj folyamatosan nő), hanem mérgező anyagok tömkelege jut vele a szervezetbe, ami kamasz lányoknál többek között azért fokozottan veszélyes, mert ha már kamasz korukban rászoknak a hajfestésre, aztán életük végéig festik, akkor 80-100 év alatt annyi mérget vesz fel a szervezetük, hogy az akár daganatos megbetegedéshez is vezethet.
2008. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2008. nov. 2. 17:05
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Na,amit az utolsó válaszoló írt, az a legszebb népriogatások egyike. Ez olyan mint amikor nálunk az iskolában azt mondták a fiúk, hogy a mentolos cigitől impotensek lesznek (értitek, a mentol miatt), apukámnak meg azt, hogy a szódától lesznek impotensek a férfiak.

A mai modern hajfestékek - a szőkítőket is beleértve - nem tartalmaznak maradandó egészségkárosodást okozó anyagot. A hidrogén-peroxid valóban roncsolja a hajszálat, és sajnos a fejbőrt is, gyakori használata okozhatja a haj "halálát", illetve korpásodást is (mivel a fejbőrt nagyon kiszáríthatja, így az védtelen marad), de ha valaki ésszel szőkít, nem hetente, hanem mondjuk havi egyszer, annak semmi baja nem lesz.

Üdv

egy fodrász

2008. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Az előttem szólónak:

a festékekben fémek vannak, amelyek lerakódnak a szervezetben, nem a szőkítőkre gondolnak ilyenkor. Ezek a nehézfémek valóban mérgezőek, terhes anyáknak már elég sokszor szólnak is, hogy a magzatra kifejezetten ártalmas. Persze ezt sokan nem hiszik el, de érdemes biológus, kémikus, orvos ismerőstől utánakérdezni.

2008. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
De itt most a szőkítésről volt szó. És mellesleg ma már a legtöbb hajfesték fémmentes. Én festettem terhesen is a hajamat, direkt megkérdeztem az orvostól, hogy lehet-e, mert mindent én se tudhatok, és azt mondta, hogy nyugodtan. Sőt, én dolgoztam is terhesen, festettem úgy is sok hajat, hát a világon semmi baj nem lett belőle. Igaz, amikor hajat kellett festeni azt maszkban csináltam, de ennyi. A hajból semmi nem megy "visszafelé" a szervezetbe, a bőrrel pedig nem érintkezik olyan sokáig, hogy ettől valami baja legyen bárkinek, akár az anyának, akár a babájának, vagy akár egy kamasz gyereknek.
2008. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Én is 15 éves lány vagyok, tavaly kezdtem el festeni a hajam, én is szőkíteniakaratm az eredeti barna helyett. Igazából az én "hibám" miatt döntöttem ugy, hogybefejezem a festést, amikor sikerült citromsárgára befesteni a hajam, és ott az annyira de rosszul nézett ki, hogy rögtön futottam a boltba barna festéket venni, és smot már végleg barna marad, hagyom lenöni és többet nem festem. Szóval 1 másfél éve kezdtem el festeni de be is fejeztem, hála magamnak.

Esetleg ha a lányaidnak is "elrontanád" és oylan jönne ki belöle ami nem tetszik nekeik, akkor visszaváltanának eredetire. Vagy ha ez sem, akkor idő kérdése és kinövik.

2008. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!