Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hajfestés ártalmas lehet a...

Hajfestés ártalmas lehet a kamasz lányok egészségére?

Figyelt kérdés
15-16 éves lányok, sajnos megengedtem nekik a szőkítést, mert azt hittem múló hóbort és nem fog nekik tetszeni, de már egy éve festik a hajukat. Nem tudom mit tegyek, állandóan nyúzom őket, hogy mennyire nem helyeslem, anyagilag sem jó ötlet, és fáj, hogy ilyen makacsak. Ha megtiltanám nekik, utálnának érte:( Olyan helyesek, miért rontják el magukat így?! Fáj..
2008. okt. 30. 16:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
én egy 14 éves lány vagyok és most fogom a hajam befesteni feketére és anyukám beleegyezett de nem tudja hogy miért akarom de azt mondta hogy inkább megengedni aztán ugyis majd elhagyom meg ha megtiltaná annál jobban csinálnám szóval szerintem hagyni kéne nekik hagy szőkítsék és utána ők is szerintem el fogják hagyni.
2008. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
68%
Az ilyen korú lányok nagyon makacsok tudnak lenni.Hogyha nem tudod őket kezelni hagyd, hagy tanuljanak a saját hibáikból.Előbb utóbb ők is rájönnek , hogy ez nem biztos , hogy jót tesz a hajának.
2008. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

én 13 éves vagyok és fél éve festem a hajam (eddig 4szer volt befestve.) nekem anya megengedi és azt mondja neki nagyon tetszik... mert amugy vörösre festem (piros)

nekem ugy vannak vele a szüleim hogy felölük én azt csinálok amit akarok amig az nem nagyon káros. pl piercinget is megengednék, igaz magukra sosem raknának de tudják hogy ha megunom csak kiveszem és kész. (de nicns mert nem akarok..)

na szal én fél éve festem és már ígyis kicsit fáj a szivem a hajamért, de csak mert nyáron olyan szépen kivilágosodik a barna hajam ilyen karamellre, az nagyon tetszik. szerintm ök is hamar megfogják unni a dolgot.. egy barátnőm is szőkíti de fél-egy év után már nagyon panaszkodik hogy ujra barnát akar, csak a haja "ledobja".

2009. márc. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én amiatt (is) kezdtem el festeni a hajam, mert többen mondták mikor még nem festettem,hogy ne fessem mert nagyon szép a hajam. Gondoltam, ha ennyire eszükbe jut a festés lehetősége, akkor nem is látják szépnek csak nem szeretik a festett hajat.


Én is festem kb 16 éves korom óta, most veszettül el kezdett hullani, de van egy komolyabb gyulladásom, lehet azért.

2009. jún. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Miért szavaztátok le aki igazat írt, hogy sok méreganyag jut így a szervezetbe a fejbőrön keresztül? Igazat irt, én festem a hajam, és tudom, hogy ez van, de nem érdekel.

Vegyész hallgató vagyok, mielőtt bele szeretnétek kötni abba amit írtam. Tehát az tény, hogy méreganyag jut így a szervezetbe, van amelyik karcinogén is.

2009. jún. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%
A HAJFESTÉK MINDENKI SZÁMÁRA EGÉSZSÉGTELEN. HISZ OLYAN VEGYSZEREKET TARTALMAZ, AMITŐL KÉSŐBB ELÉG KÍNOS PROBLÉMÁK JELENTKEZHETNEK ( NEM TUDJA VISSZA TARTANI A VIZELETÉT MAGYARUL BEPISIL)...
2009. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Húgyhólyag rák is kialakulhat tőle, de én ettől még festem.
2009. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tíz éves korom óta 4 havonta melíroztatom a hajam szőkére, (sűrűn, sok, vékony tincset) most 13 éves vagyok, és semmi baja a hajamnak, emiatt ne aggódj. Viszont az otthoni festést el lehet szúrni, szerintem keress egy jó fodrászt, ne maguk csinálják.
2009. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!