Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak nekem fura hogy 12 éves...

Csak nekem fura hogy 12 éves gyerekeknek állandó zsebpénzt adnak a szülei?

Figyelt kérdés
olvastam itt pár kérdést, és választ, hogy mennyi zsebpénz jár a 11-12-13 éves fiataloknak, és furcsának tartom, válaszoltam is. azért nem értem a kérdést, mert én általános iskolás koromban nem kaptam állandó zsebpénzt, nyilván ha szükségem volt rá, mert például elmentünk fagyizni, akkor kértem, és kaptam is, de nem úgy ahogy itt olvasom a válaszolók között, hogy hetente, vagy havonta, valahány ezer forint. amikor középiskolás lettem, akkor se volt állandó zsebpénztem, (aki kolis azt értem hogy kap) hanem amikor kértem valamire, akkor adtak,pl buliba, pizzázni, vagy moziba, vagy ha busszal mentem valahova.plusz egy ötszázas mindig volt nálam, hogy taxival haza tudjak menni netán bármi van. De ahogy visszaemlékszem, nekem még úgymond nem volt érték ha kaptam egy kétezrest, amikor 12 éves voltam, mert elraktam a szobámba valahova, nem vettem magamnak semmit, nem vágytam semmire. vásárolni mindig az anyukámmal vagy a nővéremmel mentem. szerintem spórolni úgy nem lehet megtanulni ha mindig kap valamennyit a semmire is. gimis koromban is úgy spóroltam hogy amikor alkalom volt, és kaptam pénzt akkor azt próbáltam nem elkölteni, így mindig volt tartalék, akkor vettem magamnak egy fülbevalót, vagy valami apróságot. és nem anyagi okok miatt nem kaptam zsebpénzt. csak nekem fura, vagy ennyire más világ van?

2014. nov. 27. 17:27
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jó dolog:)

Rászoktatják őket a gyűjtögetésre, a pénz beosztására

2014. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Ugyanez volt nálam is, mint nálad, én iscsak akkor kaptam pénzt, ha valamire konkrétan kellett, nem volt fix heti/havi zsebpénzem sem nekem, sem a húgomnak. A férjemnél máshogy volt, ő minden hónapban kapott, és meg is tanulta kezelni. Nyilván nem kapott sokat, de így megtanulta, hogy félretegyen valamire, és megtanult várni. Így most csak azt veszi meg, amit tényleg már egy ideje szeretne, és nem hirtelen fellángolásból vásárol. Na ez a tudás nekem is jól jött volna.


Mivel felnőttként is havi szinten kapod a kereseted általában, nem pedig alkalmanként (feltéve, hogy pl. nem vállalkozó vagy), ezért szerintem nagyon hasznos, hogy erre is felkészítenek a szülők már gyerekkorban. Nekem a férjemtől kellett ezt megtanulni, és bár jobban megy, mint régen, azért még mindig van hova fejlődnöm. Pedig amikor dolgozni kezdtem, én is eltettem a pénzt arra, amire kellett, de hosszabb távon jóval többet költöttem, mint ami ténylegesen szükséges lett volna.


Ha gyerekem lesz, én is havonta fogok adni neki pénzt, persze arányaiban csak keveset, de szerintem nagyon hasznos, ha megtanulja felismerni, hogy mi az, amire vágyik, és mi az, amire ténylegesen szüksége van, ezt pedig segíti, ha nem rögtön kapja meg, ami kell neki, hanem ő maga félretehet rá.

2014. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim válasza:
81%
Nézd én 16 vagyok és én nem kapok havi zsebpénzt hanem ha kérek akkor kapok .
2014. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a 12 és 14 éves fiam kap zsebpénzt. Vessetek meg, a jó jegyekért fizetek, a rosszakért meg ők fizetnek, így gazdálkodnak, gyűjtenek. Szerencsére a rossz jegy nagyon ritka.
2014. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
88%

A 6 éves gyerekem is kap zsebpénzt, hetente 1x, mert egy hónapot még nem lát be teljesen.

Így már megérti, miért nem futja heti többször fociskártyára, és nem megy el az iskolabüfébe, mint a többiek, mert gyűjti. Minden héten tesz félre belőle, és az összegyűjtött pénzével saját maga rendelkezik.

2014. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
91%

3,5 éves is kap már pénzt, bár csak aprót. De már most tnaulja, hogy vigyázni kell rá.

10-12 évesen teljesen normális, hogy rendszeresen kap a gyerek pénzt.

2014. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
85%
szerintem jo ha kap zsebpenzt, mert arra koltheti amire akarja ugyanakkor megtanulja mi van akkor ha kifogy a penzbol. nekem se volt 11 evesen, az osszes osztalytarsam sutizett a bufebe nekem meg nem volt ra penzem...anyam nem adott ilyesmire. ha elmentunk egyutt vasarolni mindig kaptam vmi edesseget de az nem ugyanolyan mint mikor a suliba a.baratokkal kifosztod a bufet....nem is az a lenyeg sztem hogy mennyit kapsz. hanem hogy dontened kell mire koltod. te hatarozhatod meg. ezert jo a zsebpenz. megtanit ra mire erdemes aldozni. akar ennyi idosen is...nem jo ha ebben a kerdesben a szulo dont mindig, ezert kerdezo, nem ertek egyet veled.
2014. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
87%
Most mi a baj azzal, aki kap zsebpénzt, az miért van lepontozva? Én nem kaptam, mégsem gondolom, hogy rossz, ha valaki ad a gyerekének. Legalább megtanulja kezelni, mire felnő.
2014. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
84%

En kaptam zsebpenzt gyerekkoromban, es a lanyom is kap iskolas kora ota. Heti rendszeresseggel.


Pont igy lehet megtanulni a penz erteket, a sporolast, es azt hogy hogyan lehet nagyobb celokat elerni.

2014. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
10%
Akiket én ismerek hetente kapnak x összeget és drogra költik...ha diákmunkán kéne összeszedni mint nekem akkor nem költenének ilyen baromságokra csak max ritkán. Szerintem nem ettől fogja megtanulni a spórolást hanem épp ellenkezőleg elveri bulira meg fűre és mindig számíthat a szülői támogatásra. Amióta dolgozom rájöttem hogy bent vagyok 8 órát és bármit fizetek tudom mit tettem azért a pénzért. ergo ha pénz kell mennyen dolgozni. (én is suli mellett dolgozom ki lehet bírni nem szakad bele senki és megtanulja értékelni a pénzt) 18/F
2014. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!