Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tudnék tenni az ellen,...

Mit tudnék tenni az ellen, hogy a húgom észrevegye, rossz úton halad?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy elég befolyásos család vagyunk, kisvárosban élünk. A húgom kamasz, 13 éves, nemsoká 14. Nagyon el van kapatva. Tudja, hogy bármit kér, megkapja és így semmi felelősség tudata nincs, sőt a szüleink felé se mutat túl nagy tiszteletet. Ők nem igazán veszik figyelembe a húgom helyetét, mivel ha felhívom a figyelmet hogy rossz irányba halad, legyintenek, mondván “most ebben a korban van”.

Szórja a pénzt, nem takarékoskodik egyáltalán. Amit kap eseményekre(szülinap, névnap) családtagoktól/ barátoktól ahelyett, hogy félretenné, egyből elkölti, tudván úgyis kap még, ha kér.

Szüleim nem igazán érzik ennek a súlyát, de mivel én, a nővére(aki 6évvel idősebb), szöges ellentétje vagyok, nálam sokszor kiveri a biztosítékot.

Szeretnék változtatni a helyzeten, mivel ennek az egésznek később fogja érzékelni a kárát, mikor majd nem a szülők tartják majd el, hanem saját magára lesz utalva- PL. megkapja a fizetést és mire hazaér, elkőlti- és így nem fog boldogulni.

Nagyon pimasz, visszabeszél állandóan, nem veszi figyelembe a tanácsokat, amiket neki adok.

A szülők sokszor rám hárítják ha pofátlan, hogy miért nem neveltek meg hiszen a nővére vagyok, de mivel sokszor előtte szidtak le, így engem még úgy se tisztel.

Mit tudnék tenni ez ellen az egész ellen, hogy mindenki ráeszméljen a dologra?



2018. máj. 21. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. A nővére vagy, aki az ő szemszögéből csak okoskodsz és neki akarsz rosszat.

Nyilván igazad van, de nem a te felelősséged ezt megértetni vele. Te foglalkozz a saját életeddel, aztán majd ha elkezd dolgozni és elfogy hónap közepére a pénze, megtanul spórolni vagy keres egy jobban fizető állást.

2018. máj. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

,,Szeretnék változtatni a helyzeten, mivel ennek az egésznek később fogja érzékelni a kárát, mikor majd nem a szülők tartják majd el, hanem saját magára lesz utalva- PL. megkapja a fizetést és mire hazaér, elkőlti- és így nem fog boldogulni"


Hát el kell keserítselek, de soha az életben nem lesz vele ilyen. Sajnos tetszik, nem tetszik, de pár év és SugarDaddyje lesz, az fogja eltartani, mert az ilyen soha az életben nem fog elmenni dolgozni. Pont a legrosszabb korban kapatták el. Ilyenkor te már hiába csinálsz bármit, amivel eredményt érhetnél azt a törvény bünteti.

Az ilyenekkel meg, hogy ne adjanak neki pénzt, stb. már csak súlyosbítod a helyzetet. Tudod mi lesz? Nem vár még pár évet, hanem már most keres majd magának egy SugarDaddyt.

Később, ha nem is SugarDaddyt szed fel magának, hanem hasonló korút, mint ő, akkor is direkt pénzeset fog felszedni. Kb. olyan kaliberűként végzi majd, mint a Feleségek Luxuskivitelben.

2018. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
35%
Én a szüleimtől kérnék nagy összegeket, többet mint ő, akkor talán érzik majd, hogy megcsappannak, és visszavesznek. Esetleg tervezgesd a házvételt/kocsivételt, mondd azt neki, hogy már kb megvan rá a pénzed, míg ő mindet elköltötte, neked külön életed lesz, házibulikkal stb. Valamint a sugardaddyt én is valószínűnek tartom, próbáld meg ezt is megbeszélni vele, hogy ne akarjon 60 éves bácsit mert az gusztustalan. Szüleiddel is meg kéne próbálnod beszélni, hogy úgy érzed lesz.rják a gyereküket, pénzzel akarják megvenni a szeretetét stb, hátha hatásos...
2018. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Miért akarsz "az ellen"(!!) tenni, hogy észrevegye?
2018. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy gazdag nem állítja magáról, hogy gazdagok vagyunk.


A kérdésre pedig : te nincsm mit tegyél, nem vagy az anyja.

Ha tényleg annyira gazdagok vagytok, kérj apádtól pártíz millát irány külföld új életet kezdeni.

2020. máj. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!