Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is rossz így...

Szerintetek is rossz így "küzdeni a cigi ellen"?

Figyelt kérdés

17 éves fiam van, lassan 18.

Kiderült, hogy dohányzik. Nem sokat, napi 2-3 szálat (dehát a legtöbb dohányos így kezdni, nem?). Eddig kapott szünetben 2500 forintot hetente, iskolaidőben 5000-et (de ebédet és reggelit is ebből vett).

Mikor kibukott, hogy dohányzik, akkor mndtam neki, hogy én nem fogom megtiltani, hiszen nem is tudom, ha akar dohányozni fog. De tőlem nem kap egy forintot sem többet. Itthon lesz kaja nyáron, ha akar enni, ehet, Ha elmegy valahova kirándulni (szerencsére sokat járnak barátokkal), akkor csomagolok neki - nasit is veszek (ropi, chips, stb), de pénzt nem kap.

Bulikra nem kap pénzt, ha házibuliba megy, akkor én megveszem az üveg innivalót, amit visz.

Az iskolába csomagolok neki majd szintén. Ha valami kell neki (tusfürdő, ruha, borotva stb) én megveszem.


Szerintetek is értelmetlen ez? Mit kéne csinálnom? Nem fogom hagyni, hogy a pénzünket dohányra költse. Felőle dohányozzon, ha ennyire ez a heppje (bár nem értem, hogy mi tetszik neki benne), de finanszírozza akkor magának. (A mukával keresett pénzét ~ heti 1000 ft átlagosan, van amikor egy hét alatt 5000, van amikor 3 hétig semmi. Ezt a pénzt félreteszi mindig, nem akarom, hogy ehhez nyúljon, mert jó lesz majd később... Tanácstalan vagyok.)


Remélem érthető, amit írtam.


2016. júl. 1. 14:18
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
91%
Szerintem hagyd. Ne adj neki több pénzt, mint eddig, majd megoldja, ha cigit akar venni. Egy idő után vagy leszokik róla, mert sajnálja rá a pénzt, vagy nem, de mint mondtad, abba nem szólhatsz bele. Volt ismerősöm, aki úgy szokott le, hogy abból a pénzből kellett volna megoldania, ami volt neki, de nem volt rá elég.
2016. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Az a baj, hogy akkor majd kér a haveroktól cigit, 2-3 szálat egész biztosan kap is.


A helyedben letöltenék neki valami szimpatikus kis dohányzásellenes filmet - no nem az enyhébb fajtákból, hanem olyat, ahol tényleg részletesen,tudományosan, tényekkel alátámasztva elmagyarázzák mi a gond a dohánnyal, és egy-két elrettentő képet is mutatnak mellé. Szóval nem egyszerűen propganda, hanem inkább dokumentumfilmet. Aztán leültetném elé, és addig fel nem állhat amíg meg nem nézte.

2016. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%

Bàr nekem még kicsik a gyerekeim de mindig azt mondtam ha egyszer kiderül hogy cigiznek addig szívatom velük amíg el nem hànyjàk magukat, aztàn kezdeném elölről...

De làssuk be ez nem lenne túl egészséges, úgyhogy szerintem nàlunk is pénzmegvonás lenne...

2016. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Az a gond, hogy a fiad lassan 18 lesz, nem korlátozhatod be így. Ez az ő döntése és nem akadályozhatod meg benne. Minden, amit tehetsz, hogy nem engeded, hogy otthon rágyújtson, még a teraszon sem és nem veszel neki cigarettát. Sajnos ez van. Az én párom 10 év dohányzás után szokott le, pedig nála simán elfogyott a napi egy doboz. Úgyhogy nem kell még elkönyvelni a fiadat sem. Nekem is volt cigizős korszakom, néhány évig napi pár szál. 2 és fél éve egyáltalán nem gyújtottam rá én sem és a párom sem, pedig mindketten egyetemisták vagyunk és sokan dohányoznak a baráti társaságban.
2016. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4 én úgy gonolom, hogy attól még mert 18 éves, lekorlátozhatom abban, hogy nem kap tőlem pénzt.
2016. júl. 1. 14:47
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek a kérdezővel! Semmi nem kötelezi rá hogy pénzt adjon a gyereknek legyen akàrhàny éves is! (#3)
2016. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Hát nyílván ne adj neki pénzt! Úgy értettem, hogy egyebekben sajnos nem tudod korlátozni.
2016. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Kinek nem tetszik az ötlet (a fiadon kívül) hogy így teszed fel a kérdést?


Abszolút korrekt megoldásnak tartom. Viszont ha elveszed a zsebpénzt, azt nem várhatod, hogy nem fog a munkával keresettjéhez nyúlni. De pont ez használhat. Keresse meg rá, hamarabb rájön, mekkora baromság.

Egyébként a barátoktól nem fog tudni tartósan tarhálni, nem szokták ezt tolerálni.

2016. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A nagyszülőknek nem tetszik. Az egyik oldal teljesen eltiltaná mindentől, de szerintem ennek nincs értelme, a másik oldal meg ráhagyná.. De azt sem tartom annyira jónak.


A saját keresetéből fogja venni, ezt tudom, csak rossz nézni, hogy ilyen hülyeségekre szórja el a megkeresett pénzt :/

2016. júl. 1. 16:28
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

19 éves dohányzó lányként azt mondom, hogy mint ahogy te is beláttad már, a saját keresetéből fogja így venni. Eleinte még biztosan finanszíroznák a barátai neki a napi 2-3 szál cigit, de rendszeresen nem, max. egy hét, és ráunnának a kuncsorgásra.

Egyébként szerintem helyesen csinálod én, de úgy gondolom, hogy erre te is rá fogsz unni, és nem fogod sokáig tartani ezt a "nem adok pénzt a kezébe" dolgot.

2016. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!