Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Itt a nyár, a bulik. Igazából...

Itt a nyár, a bulik. Igazából még sosem mentem el éjszakára, nem éreztem szükségét, de idén, már az első nap megjött a kedvem. Miért (lenne) baj ez nekik?

Figyelt kérdés
Igazából nem is baj meg semmi, de én úgy érzem. 15 éves lány vagyok, jó tanuló, soha nem jártam el. Mára viszont buliba hívtak, amin nagyon jól éreztem magam. Anya persze már negyed 10kor hívott (7től volt a dolog), hogy hát ideje hazamenni. Mondom nem, még nem, nem ezt beszéltük meg, hanem 11et. Kicsit húzta a száját meg minden, de elfogadta. Percre pontosan hazaértem, bár ezt úgysem tudja meg senki, már mindketten mélyen aludtak.Holnapra ismét megbeszéltünk egy bulit, ami ráadásul ottalvós. Ennyire fel is hívtam, még a szórakozóhelyről, én jókislány ugye... hogy előre tudja. Azt mondta, ok, holnap megbeszéljük, utána jár. Tudom, nincs mit panaszkodnom, de két nap pihi után ismét lenne egy összeröffenés, szombaton, s utána is 3-4 naponta szeretnének ilyet a haverok. Félek. Nem akarok túl sokat egyszerre? Tulajdonképp már a mai előtt, a holnapi közlése után úgy éreztem, hogy tele van a tökük már most, mintha én olyan nagy bulizós lennék. És nem akarok feszkót. De itthon ülni sem. Miért ne engednének el? Nem hiszem, hogy megérdemelném. Tényleg nem csináltam idáig sem semmi rosszat, de mégis félek. hogy adagoljam be? Könyörgöm, 16 éves vagyok és nyár van! Szerintem ez természetes. Nem? Köszi előre is!
2010. jún. 16. 01:07
 1/5 A kérdező kommentje:
látom, először 15öt írtam, aztán 16ot. nos ez azért van, mert kb 2 hét úmlva töltöm :)
2010. jún. 16. 01:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlreagálod. Még nem is mondták, hogy nem vagy, hogy sok lesz de te már előre ezen kattogsz, hogy úristen mi lesz ha.. Nem lesz semmi, el fognak engedni mert már benne vagy abban a korban, hogy néha eljárkálj éjjel is, főleg nyáron.

Amúgy a végére úgy belejöttél az írásba, hogy öregedtél egy évet vagy mi..?:D

2010. jún. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

már leírtam a kor eltérést :)

szerintem nem reagálom túl. vagyis.. látom amit látok. nem örülnek neki, nyilván. és én nem akarom ez miatt rosszul érezni magam. ma is, vagyis tegnap, mielőtt eljöttem itthonról egész nap nyaliztam, mindent megcsináltam... mert éreztem, hogy rohadtul nem örülnek neki. és ez így legalább kicsit oldotta a dolgot. de tudják azért remélem, hogy ennyi idősen már nem foghatnak itthon.

2010. jún. 16. 01:18
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem is túlreagálod. ne remegj. én 14-15éves korom óta nyáron alig vagyok otthon volt pl, hogy hajnalban megjöttem buliból, aztán épphogy lezuhanyoztam, jöttek a haverok, hogy megyünk pecázni, onnan hazajöttem átöltözni, és mentünk strandra, este meg megin buli.

eleinte engem se akartak estére elengedni, de elmagyaráztam, hogy tudok magamra vigyázni, mert a környéken akiktől félni kellene, azokat mind ismerem :D


és inkább jöjjön haza a gyerek másnap világosban, mint aznap éjszaka sötétben nem?


http://www.youtube.com/watch?v=wavpWRK6IX8

2010. jún. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én megértelek, hogy kicsit úgy érzed, feszíted a húrt így hirtelen. Lehet, hogy picit gyors lesz így a szüleidnek, hogy egyik napról a másikra a nulla buliból szinte mindennapos lesz, de szerintem hozzá tudnak majd szokni. Biztos féltenek is, mert lehetsz 15 vagy 16 vagy akár 26 is, akkor is jobb lenne nekik, ha maguk mellett tudnának biztonságban, pláne, hogy lány vagy, de biztos belátják, hogy nyári szünet van, jól nevelt vagy, beavatod őket a terveidbe, és így 16 felé közeledve egyre több időt szeretnél a korosztályoddal tölteni szabadidődben. Valahogy még adagold be nekik azt az ottalvós bulit, és utána hagyj ki egy pár nap szünetet, amikor mondjuk anyuddal csináltok valamit közösen, így helyreáll az ő lelkükben is a béke, és szép lassan hozzászoknak.:) A lényeg, hogy ne ess át a ló túlsó oldalára, ami a bulizós szokásaidat illeti, és akkor minden a legnagyobb rendben lesz!:)
2010. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!