Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki ért velem egyet? A tiniknek...

Ki ért velem egyet? A tiniknek nem lehet problémájuk?

Figyelt kérdés
Azt mondják, ha egy gyerek szomorú, az azért van, mert nem kapott új Iphone-telefont. Vagy nem megy a kedvenc meséje. Ez hatalmas botrány, hogy az emberek így vélekednek a fiatalabb korosztályról. Mi van, ha az adott tinink, azért szomorú, mert otthon bántalmazzák, vagy fenyegetik az iskolában? aki képes felvállalni azt, hogy magányos, vagy depressziós-de fiatal-akkor már fel van lázadva a nép, hogy -Ez lehetetlen, mert te gyerek vagy- de senki sem tudja a háttért. Ebből van nekem elegem, hogy az emberek képtelenek megérteni a másikat, bezzeg ők maguk kikövetelik maguknak azt, hogy ne nézzék le. Ez mi? borzalom...

2018. jún. 18. 11:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%
Kamaszkoromban engem is piszkáltak a suliban, tesóimmal sem jöttem ki. Mindent és mindenkit ellenségnek láttam, folyton depis voltam és rosszkedvű. Akkor én is úgy éreztem, hogy a világ fájdalmát cipelem és senki nem érti meg a problémámat vagy elbagatellizálja. Aztán felnőttem és rájöttem, hogy a problémáim nagy részét én generáltam, és azért nem szerettek sokan mert elviselhetetlen személyiségem volt. Ennyi, beláttam, változtattam, boldog vagyok, visszanézve hülye kamasz hiszti volt. Te is így fogod majd látni.
2018. jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek veled teljesen.


Egyrészt, tényleg van, akinek tizenévesen pocsék családi háttere van, illetve lehet egy tininek is mentális betegsége. Gyógyszert ugyan nem nagyon kap rá, meg nem feltétlenül veszik komolyan, de attól még igenis van rá példa.


Másrészt meg, ebben az időszakban pár havonta változik az ember identitása (lásd: "én emós vagyok!!!" három hónap múlva: "én rapper vagyok!" --> és ez egy lightosabb példa), hangulatingadozása van, pubertás javában zajlik, nagyon keresi az ember, kicsoda is ő maga, mért lenne ez mindenkinek egy boldog, felhőtlen életszakasz? Én most 18 éves vagy, 13 és 16 éves korom között az életem pokoli volt, mert annyira nem lehettem az, aki akarok lenni. 17éves koromra kb. sikerült. Akkoriban már a szociális életem nem egy romhalmaz volt. Akkor éreztem azt, hogy igen, nekem jogom van döntéseket hozni, akkor is, ha a szüleim nem így akarják.

2018. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Én is válaszolok. Fiatal nő vagyok, számtalan sokkal nagyobb probléma ért már, mint tinikoromban, mégis jobban szeretek felnőtt lenni. Tinikoromban bár felnagyítottam a problémáimat, de nagyon rosszul éreztem magamat a bőrömben. Hiába voltak rendesek a szüleim, de nem értettek meg, ők is csak legyintettek minden bajomra. Utáltam így élni, szinte végig szomorú voltam. Most mégis egészséges felnőtt nő vagyok, soha többet nem lennék tini. Lehet, hogy így utólag ezek apró problémák, de akkor százszor rosszabbul éltem meg. És ezt teljesen megértem és elfogadom másnál is.

25N

2018. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 bálintbogi6 válasza:
68%
Végre valaki aki megért ❤️
2018. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk gyerekkoromban remek volt a családi viszony, én mindig remekül kijöttem a szüleimmel,mindenért hálás voltam (volt is rá okom). De a húgom pl elég hálátlan fajta volt, sose volt neki elég semmi, mindig áldozatot játszott, úgy tett, mintha szörnyű lenne az élete, pedig amit csak meg tudtak neki adni a szüleim megadták. Tehát az ő problémáit soha nem vették olyan komolyan mint az enyémeket. Szóval szerintem ettől is nagyon függ.
2018. jún. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűbb sommásan mondani valamit, vagy oltogatni, mint a valódi problémát megtudni, segíteni. Szerencsére nem csak bunkók írnak ide, de van belőlük bőven.
2018. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!