Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Megtehetik azt, hogy nem...

Megtehetik azt, hogy nem veszik be a gyereket oviba, amíg nem ágytiszta?

Figyelt kérdés

Szóval a történek, hogy a fiam most júliusban tölti a 3-at. Bölcsis 2 éves kora óta.


Na, most volt ovis szülői, ahol közölték, hogy nemhogy szobatisztának kell lennie a gyereknek (oké, ezt teljesen érthető, tudom), DE... ágytisztának is! És közölték, hogy aki nem, azt nem veszik be!


Ezt elmondtam a bölcsis dadáknak, és kismillió más anyukának akik más-más oviba viszik/járatják a gyereket és mind csak nézet rám, hogy biztos viccelek, mivel ha betölti a gyerek a 3. életévét, akkor kötelező bevennie, ha tetszik, ha nem, mert ez törvényben van leírva.


A bölcsis dadusunk mondta, hogy habár náluk már sok gyerek szobatiszta, de ha arra várnának, hogy ágytiszták legyenek, akkor ősszel egyik se menne oviba, még a 3,5 éves sem, mivel alváshoz még mindig kapnak pelust. Ráadásul ez hormonális dolog. A szobatisztaságra lehet szoktatni, de az ágytisztaságra nem, mert arra vagy megérik az idegrendszere vagy nem, azt nem lehet úgy elősegíteni, mint a szobatisztaságot.


Míg volt olyan anyuka, mesélte, hogy az ovijukban a nem ágytiszta gyerekekhez kértek gumilepedőt (így hívják?), ami felfogja a pisit, és ha nap közben egyszer-egyszer becsurrant, akkor átöltöztetik, szóval egy halom ruhát vittek az első 1-2 hónapban.


A mi bölcsinkben kerek-perec kijelentették, hogy nem... nem hoztak fel más lehetőséget.


Azt szeretném kérdezni, hogy most kinek van igaza? Ha be kell venniük, és mégsem akarják és kitalálnak mindenfélét, akkor hova mehetek? Jegyzőhöz? És ő mit tud csinálni? Vagy van lehetősége az oviknak felülírni a törvényt, hogy nem veszik be? (Habár ezt nem hiszem, de ebben az országban minden előfordulhat.)


A másik, hogy nem szept. 3-tól szokik be a gyerek, hanem 17-től, mivel 3-asával szoktatják be, és hiába mondtam, hogy nekem dolgoznom kell és nincs hova tenni a gyereket és a beszoktatásra is egy hetem lesz szabi, és még most jön az egy hónapos bölcsiszünet (amit felesbe megoldunk a férjemmel), de így pápá sok-sok szabinap, életszerűtlen, hogy szeptember 3-31-ig szabin legyek, csak mert... Erre ők azt mondták, hogy hát oldjam meg. Erre én, hogy ha 3-ára nem lesz ágytiszta, akkor 17-ére sem lesz az! Erre nem mondtak semmit. Most mondjak fel, mert adott esetben nem veszik be a gyerek? Ezt megtehetik?



2018. jún. 26. 09:19
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam a végén a dátumot: szeptember 3-21-ig...
2018. jún. 26. 09:22
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
Nálunkse kellett ágytisztának kenni.
2018. jún. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Megint egy elírás, pedig átolvastam 1000-szer:


A mi ovinkban kerek-perec kijelentették, hogy nem... nem hoztak fel más lehetőséget.


Amúgy nem opció másik ovi, mivel vidéken lakunk, ott egy van. Nem akarom berángatni Bp-re, mert most a bölcsibe is Bp-re hozom, és kb. 1,5-1,5 órát utazunk (séta, máv, troli, séta). Én most 6 órában vagyok, de a 3. életévét betöltően visszaraknak 8 órába, esélytelen, nem fogom a gyereket hajnal 5-kor felkelteni, hogy 6-os vonattal bejöjjünk, hogy beérjek 7:30-ra dolgozni.

2018. jún. 26. 09:32
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt két fontos kérdés van: az ágytisztaság és a beszoktatás.

A beszoktatás szerintem egyszerűbb téma: igen, neked/nektek a férjeddel kell megoldanotok a gyereketek felügyeletét, amíg sorra nem kerül a beszoktatásban. Ha ez csak szeptember 3. hetében lesz aktuális, akkor addig kell megszerveznetek a dolgot.

Én két gyereket szoktattam be 3 éve, a fiamat az oviba, a lányomat a bölcsibe. A fiam beszoktatását nem húzták el, viszont az első két hétben ebéd után haza kellett hoznom. A kislányom viszont csak szeptember 12-én kezdhetett, és onnantól indult a kéthetes beszoktatás. Ergo, egy teljes hónapig tartott a két gyerek beszoktatása. Én úgy mentem vissza gyedről dolgozni, hogy kiszámoltam, szeptemberben mennyi szabira lesz szükségem, és csak a maradékot vettem ki előre. Ha te most dolgozol, azaz nincs az évek alatt felgyülemlett szabid, akkor is meg kell oldanod, bizony tartalékolni kell, ha pedig a nyári szünetre már ellövöd a szabijaidat, akkor segítséget kell kérni. Én anyukámat kértem meg, amikor már túl kevés volt a szabim. Más fizetett segítséget kér. Az a helyzet, hogy minden ovi, bölcsi maga dönti el, mi a beszoktatás menete náluk. Egyet tehetsz, ha ez a rendszer nem jó a számotokra, keresel olyan ovit, ahol két nap alatt letudják. Olyan is van. De azért még az ovik többségében is a fokozatos beszoktatást követik, tehát 1-2 hetet mindenképp rá kell szánni, hogyha szükséges, ebéd után hazahozd a gyermeket.


A másik kérdés az ágytisztaság: a kislányom most kezdi az ovit, múlt héten volt a szülői. Nálunk már nem téma, mert szobatiszta-ágytiszta a lányom, viszont ahol még nem alakult ki az ágytisztaság, azoknak a gyerekeknek gumis lepedőt kell bevinni, egy váltás gumis lepedővel és rengeteg váltóruhával. Nem utasítják el ezért a gyermeket.

2018. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
17%
Másik óvoda!
2018. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
5-ös, fentebb írtam, másik ovi nem játszik, mert az maximális gyerekszívatás lenne.
2018. jún. 26. 09:36
 7/40 anonim ***** válasza:
82%
Panaszt kell tenni. Nem követelhetnek szobatisztaságot sem.
2018. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

4-es vagyok. Hamarabb küldtem el a kommentemet, mint ahogy a te válaszod olvastam volna.

Szval, az ágytisztaság megkövetelése miatt bizony tehetsz panaszt. Ez egyértelmű.

A beszoktatást vagy megoldjátok, vagy megkéred a korábban beszokó gyerekek szüleit, hogy cseréljetek időpontot. Hátha, annak az anyukának nem olyan sürgős a beszoktatás, te pedig előrébb lennél 1-2 héttel.

2018. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. jún. 26. 09:58
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

A szobatiszta gyerek kibírja az 1 órás délutáni alvást, pint ugyanúgy ahogy ébren is kibír 1 órát.


Az ágytisztaság szót csakis az éjjeli ágytisztaságra szokás használni, ott lép működésbe a hormonális szabályozás a pisi besűrítésével. Azt felesleges elvárniuk, mert nappali ellátásról van szó.

2018. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!