Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyescsoportos oviban megtehe...

Vegyescsoportos oviban megtehetik, hogy a gyerekem egyedül kezdjen a korosztályában?

Figyelt kérdés

180 fős ovi. 8 csoport van. Van olyan csoport ahol 10 gyerek kezd. Minket meg beraktak egy olyanba, ahol ő lesz az egyetlen kicsi.

Lehet ilyenkor reklamálni? Nem kicsit kezd hátránnyal. Tiszta ideg vagyok, pedig még el sem kezdtük.


2016. máj. 17. 22:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy megtehetik. annyit "pótolnak" amennyi elmegy. nyilván a nagycsoportosok közül sokan maradnak évet ismételni, így úszott el a dolog. helyhiány van, ezért muszáj betölteni azt az egy helyet is, de gondolom ovin belül nagyot már nem akarnak áttenni, nyilván az is jogos, meg ez is vacak.

panaszt tehetsz és én tennék is, hátha megoldják máshogy.

egyébként enyém is járt fél évet így, 3 évesen 5 éves barátai voltak, mert nem volt más, akkor még 5 éves kortól volt kötelező az ovi, nem is vettek fel 5 év alattit, csak az enyémet, mert ott dolgoztam. végül átvittük egy korcsoportos oviba :) szóval átéltük mi is, nem a legjobb de tény, hogy abban a fél évben hatalmas fejlődésen ment át, ugrásszerűen fejlődött a nagyoknak köszönhetően

2016. máj. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos mi sem jártunk jól. Aprilisban ment új oviba. Elvileg vegyescsoportos, gyakorlatilag nagycsoport. Minden gyerrk elmúlt 6 de sokan már 7 évesek is, a fiam most lett 5. Nem fogadják be és az óvónők sem.
2016. máj. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
szerintem reklamálj.
2016. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mégis mire hivatkozzak? Ha lenne másik ovi átvinném, de nincs.

Ha elvileg meg is tehetik, nem tudom hogy gondolják, mennyire komoly ilyen esetben pl egy nagycsoportos iskolai felkészítése?

2016. máj. 18. 07:36
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik, persze. Lányom is egyedül volt a korosztályában, most meg már öten ballagnak egyszerre. 1. vannak odaköltötő gyerekek 2. nem mindenki hatévesen kezdi az iskolát, így "összecsúsznak" a korosztályok.
2016. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Persze lehet reklamálni. Beszélj az igazgatónővel hogy szeretnéd ha olyan csoportban kezdene a gyerek ahol nem ő lesz egyedül új és pici. Ha normális akkor eleget tesz a kérésednek.
2016. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
megkérdezhetem,hogy mitől izgulsz?nekem csak jó tapaszataltom van vegyes csoportról-hosszú évekig dolgoztam ilyenben
2016. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az a probléma,hogy lennie kell kortársainak is.Nálunk is az van,hogy a főként a kicsik a kicsikkel a középsősök a középsősökkel a nagyok a nagyokkal barátkoznak.A lányom középsős most már van 2 kislány akik nagyok és rendszeresek játszanak,tavaly még elutasították,hogy kicsi! szerintem ezért lenne fontos,hogy legyen az ő korosztálya is a vegyes csoporton belül.
2016. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
most egy egyszerű kérdés miért van lepontozva?
2016. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, de leírtam mi a probléma. Nem a vegyescsoporttal van bajom, hanem azzal hogy CSAK 5-6 évesek lesznek mellette. Hogyan tudna így kialakulni igazi barátság. Mennyi figyelem jut rá ha egyedül van? Biztosan nem a kicsiknek való programokat részesítik előnyben ilyen helyzetben.
2016. máj. 19. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!