Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet tenni ilyen gyerek...

Mit lehet tenni ilyen gyerek ellen?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben nagyképű lett, önimádó, flegma, visszabeszél, az öccsét folyton szekálja egyszerűen egy undorító stílust vett fel, mindenkit lenéz. A családi összejövetelekben nem vesz részt, alig van itthon. Egyszer felpofoztam már mert annyira kiborított de egyszerűen kiröhögött és elment. Tudom nagyon elkényeztettük, de sok munka miatt nem tudtunk vele soha annyit foglalkozni. 17 éves fiú.

2018. szept. 2. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Én kb gyereked lehetnék, de úgy gondolom, ha nem kap meg semmit, amit eddig alátettetek, akkor teljesen magára lesz szorulva.

Márpedig ha hirtelen megvágtok tőle mindent, az azért kisebb pofon biztos lesz neki.

Rendes vagy éppen olyan amilyet szeretnél, szerintem már nem lesz, de annak jobb, mint amilyen most, igen.

Én ezt tudnám tanácsolni. A bántalmazás szerintem semmiképpen mem megoldás, sem a kiabálás vagy hasonlók.

2018. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

#1 vagyok

Annál*

2018. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Hát ezt elcsesztétek.Ja persze, a munka miatt :DD
2018. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Amikor a fiam elkezdte az iskolai haverjaitól átvenni és hazahozni a paraszt stílust, először szoltam neki. Aztán ugrott a wifi, az okostelefon, az előfizetés, a költőpénz, a laptop stb. Egy nap a vasárnapi ebédnél mondta, hogy kellene neki 10.000ft valami polóra. Odaadtam neki ott a család szeme láttára. Majd előtúrtam a közműszámlákat és közöltem vele, hogy ez a ráeső rész, úgyhogy adjon még ide 530ft-ot és visszahúztam a tizest. Hagytam gondolkodni egy pár pár percet és kimentem a garázsba. Behoztam az egyik tiszta munkás pólómat és odadobtam neki, úgy hogy a fél póló a levesében landolt. Mondtam neki, hogy adja meg az 530ft tartozását és húzzon el az asztaltól és mossa ki a pólómat, mert csak kölcsön kapja meg és egy óra múlva tisztán akrom látni. A nagyfiú sírva állt fel az asztaltól...


Egy hét múlva bocsánatot kért mindenkitől, azóta rendben van minden. Megbeszéltünk mindent és belátta, hogy úgy bánnak vele, ahogy ő bánik másokkal. Ügy lezárva.


(Azért senki ne gondolja, hogy nekem nem fájt a szivem, amikor ezeket a lépéseket megtettem, de nem volt más eszköz a kezünkben)

2018. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a probléma van nem kevés saját pénze, próbáltuk apjával megvonni tőle nem adtunk neki, de ugyanúgy költött saját pénzéből így ezzel kétlem bármire is mennénk.
2018. szept. 2. 14:28
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

#1 vagyok

Ha semmivel nem tudjatok megfogni, akkor nincs ötletem mivel lehetne megfogni.

Ne fuvarozzatok el sehova, ha ti vettetek neki telefont, mondjatok le sz előfizetést, vagy kerjetek vissza tőle.

Vegyetek el a lakás kulcsát vagy bármit ami úgy érzitek hiányozna neki.

Olyan nincs, hogy semmije nincs amit elvehetnétek nevelés céljából.

2018. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nade kedves kérdező, egy 17 éves fiúnak honnan van saját pénze? (Kivéve ha diákmunkás, akkor a következő mondat persze tárgytalan.) Meg kell vonni a zsebpénzt. Van még neki félre téve? Sebaj, hidd el el fog fogyni, és utána hozzátok fog fordulni pénzért. És majd akkor kell azt csinálnotok, amit az előttem szóló csinált. Az én öcsém is ilyen volt, 16-17 évesen kezdte el, sajnos ő nem lett megregulázva, eltelt 5-6 év és egy igazi sggfej lett belőle, nekem annyi előnyöm származott ebből, hogy ha rá nézek tudom hogyan NE neveljem a gyerekemet ha már nagyobb lesz.
2018. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt nemtudjuk honnan van neki pénze, nem diákmunkás. Azt mondta barátjával dolgozik együtt.
2018. szept. 2. 14:52
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Ha van saját pénze, akkor valószínűleg illegális dolgokból származhat, ha nem diákmunka.
2018. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
0%
a nevelö fiad?
2018. szept. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!