Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Szerintetek hány éves...

Szülők! Szerintetek hány éves korban lesz egy kamasz elég érett a szexhez? 20/F

Figyelt kérdés

2018. szept. 16. 15:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

18-20 között. Előtte nem igazán valószínű.


A szexualitásra érettet és a már szexelőt ne keverjük össze.


Az én szememben érett a szexhez ha:

-nem ugrik bele az első pasi ágyába aki odacsábítgatja


-tisztában van a teherbeesés lehetőségével


-ismeri a védekezési módokat, biztonságosan alkalmazza is a neki legmegfelelőbbet, és nem hisz a pasinak mikor azt mondja hogy ha csak egy pillanatra teszi be gumi nélkül nem lehet baj. És nem hagyja lebeszélni magát a védekezésről, semmilyen körülmények között!!


-ha baj van(kiszakadt gumi, nem bevett tabletta) van annyi felelősségtudata hogy időben szóljon, vagy tegye meg a szükséges lépéseket(esemény utáni kiváltása)


-legyen stabil párkapcsolata

2018. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%
Változó, egyénfüggő.
2018. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
16+
2018. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Véleményem szerint minimum 16 alatt biztos nem, de van az több is, olyan 18 körül. Pontosan nem lehet megmondani, de amit az előttem válaszolók leírtak, igazak, ha valaki azokat nem tudja, biztos nem érett még a szexhez.

Bocsi, hogy nem szülőként válaszolok, de egyébként anyukám szerint is 16+, ezt mondta, amikor beszélgettünk erről.

Én csak 16 vagyok, sok mindenben érettebb vagyok a korosztályom többségénél (nem dicsekedésből és nem csak én tartom így), testileg is érett vagyok már egy ideje, megvan az eszem, szóval tudom a védekezés fontosságát, a szex veszélyeit, elég felvilágosultnak mondanám magam e témában, de arra még nem érzem érettnek magam, hogy szexuális életet éljek, szerintem lesz az még egy bő 2 év körülbelül.

2018. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Én 17 évesen éreztem magam késznek. Viszont a saját tapasztalataim alapján hozzátenném, hogy az is az érettséghez tartozhat, hogy ismeri a párja testét is, a kapcsolatban fokozatosan jutnak el idáig, kölcsönösen ki tudják elégíteni a másikat máshogyan is, nincs feszélyezettség a meztelenség, vagy különböző állapotok miatt (megvan, épp nem jutott idő borotválkozni, de így lát a másik, estleg betegség van, stb.). Nekem így minden 17 évesen állt össze, de ha nem lett volna fél éve barátom, akivel végigjártuk ezt az utat, akkor később jött volna el.
2018. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Egyénfüggő, nem korfüggő.

Nyilván fontos a családi és szociális háttér, ahonnan jött, valamint a társaság, egyéb tényezők, amik építőleg hatottak nevelődésére, személyiségére. Van olyan harmincéves, aki felnőttként sem elég érett hozzá, de van olyan tizenhárom-tizennégyéves is manapság, akik mentálisan elég érettek már hozzá, képesek érett, felelősségteljes döntéseket hozni, és a szerelmi életük megkezdéséhez is megvan az önbizalmuk. Én inkább ez utóbbira mondanám, hogy kellően érett, mert ez azért nem első sorban szervi kérdés, inkább mentális.

2018. szept. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kérdést teszel fel akkor még te sem vagy érett,nemhogy a barátnőd.
2018. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor már tud nemet is mondani és várni a szexel-szel kapcsolatban és nem anyuci kisgyereke,tehát nem a szülőknek kell mindent megcsinálni helyette,mert a szendvicskét elkészíteni is olyan nehéz szegénykének,meg nem anyuci fuvarozza a háziorvoshoz.Nagyon elkényeztettek és lusták a mai tinik.Ha a szexhez felnőttnek érzi magát,akkor máshoz is legyen már felnőtt,ne a szülőknek kelljen mindent megcsinálni helyettük.


De 16 éves kor alatt korainak találom a szexet.

2018. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

#16 Egy 13-14 éves érett a szexhez? Hol? Max. a mesékben.


#17 Ok.


A többieknek köszönöm!

2018. szept. 21. 22:27
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos nem, kedves kérdező. Az hogy te nem találkoztál még ilyen gyerekkel, vagy csak nem hiszed még nem azt jelenti, hogy nem is létezik. Sokösszetevős ez az egyenlet, és nem hitkérdés. Találkoztam a korához képest sokkal érettebb tinédzserrel, aki 13 éves korában veszítette el, és nem "csak" "jó mókának" tűnt, igaz ott és akkor az egyszeri eset volt annál a kölyöknél, akiről beszélek. De az USÁ-ban is volt jó példa hogy egy 13/f teherbe ejtett egy 19/N-t ráadásul természetes ikerterhesség alakult ki, így dupla örömök elé néztek, mivel megtartották és felnevelték a gyermekeket, igaz a szüleik segítségével. :)


Amúgy meg nem kell messze menni, a régi szép időkben a gyerek 14 évesen már felnőttnek számított, és nemcsak Romeó és Júlia történetéről beszélek, hanem a régi valóságról. Afrikában pedig a törzsek egy részében ilyenkor válik férfivá a fiú, nővé a lány, amit különféle rituális sajátosságokkal, tánccal, mulatozásokkal ünnepelnek, néhol a fiúk ebben az életkorban körülmetélkednek, és elkezdik nemi életüket is.


Idehaza azonban amennyire elrontják a mai szülők többsége majomszeretetével a saját csemetéjüket (tisztelet a kivételnek, természetesen), a mentális felnőtté válás életkorhatára sajnos egyre kíjebb tolódik, nem egyszer harminc-negyvenév fölé!

Szóval nem mese, akkor sem, ha nem tetszik az igazság, kedves Kérdező! Ha nem hiszed, nézz bátran utána! :)

2018. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!