Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen még tényleg gyerek...

17 évesen még tényleg gyerek vagyok? Mit tehetnék, hogy érettebbnek higgyenek?

Figyelt kérdés

Az anyukámmal veszekedtünk ma délután azon, hogy 17 évesen még gyerek vagyok-e.. Miután meg mertem említeni, hogy talán ennyi idősen már el tudom dönteni, hogy fázom-e és hogy szeretnék-e még egy réteg ruhát felvenni, ő erre azt reagálta, hogy "egy ennyi idős gyereknek még meg kell mondani, mit vegyen fel". Én csak néztem, szerintem ez egyáltalán nem így van, főleg, hogy jelentősen később kezdek el fázni, mint ő (vagy mint bárki más, akit ismerek.. egyszerűen általában nem fázom és kész) A másik, ami zavar, hogy szerinte egy 17 éves még gyerek. Ehhez hozzá tartozik, hogy évekig nekem kellett ellátnom a háztartást (vásárolni, főzni, ha enni akartam, mosni ha tiszta ruhát szerettem volna és takarítani, ha rendet akartam, mindezt kb 14 éves koromtól fogva) mert ő a saját hibájából erre képtelen volt és nem is dolgozott, csak otthon fetrengett..

Egyszerűen csak idegesít, hogy számos huszonévesnél többet kellett felnőttként viselkednem, mégis őket mindenki felnőttnek tartja, engem meg legyerekeznek. Nem azt mondom, hogy felnőtt vagyok, de nem is vagyok gyerek. A legfájóbb az, hogy az emberek többsége kiáll az anyám mellett, mert fogalmuk sincs arról, min mentem keresztül mellette.. Szerintetek mit tehetnék, hogy ne kezeljenek gyerekként? Az agyamra megy már..

17/L


2010. jún. 23. 00:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
01:47: Nem írtam egy szóval se, hogy érettebb lennék, mint bármilyen másik tizenéves. Azt se, hogy 18 éves koromra egy varázsütésre felnőtt leszek, és nem gondolom magam nagylánynak a személyimtől. Fogalmad sincs miről beszélsz, a szavaidból süt a nagyképűség és a lenézés.. Ha már arról oktatsz ki, hogy mennyire gyerek vagyok legalább viselkednél felnőttként.
2010. jún. 23. 01:55
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

"Egyébként a barátaim körül sokan egészen kicsi koruk óta sokat vannak otthon egyedül (akár heteket is) Szerintem ez is sokat számít érettség terén:)" - Az érettség terén semmit se számít. Kevered az önállósággal.


"Nem mellesleg rettentő bánto egy tizenévesnek, hogy legyerekezik; ennyi jóérzés a felnőttekben is lehetne..." Fontos, hogy amikor majd odakerülsz, hogy gyereked lesz, ezeket ne felejtsd el. Én is emlékszem, kisgyerekként mindennél jobban vágytam arra, hog anyu jétsszon velem, de ő az érettségijét csinálta a gyes latt, nem ért rá. Most, hogy megszületett a fiam, nem szabad elfelejtenem, hogy a háztartás csak a máspdik, ő az első, és sokat kell majd vele játszanom. :-)


"Viszont ha az a felnőtt, aki felelősséget tud vállalni a tetteiért, akkor az anyám sem felnőtt? "Vannak emberek, akik jogilag felelősségre vonhatók a tetteikért, a gyakorlatban azonban felelőtlenebbek sok gyereknél. sajnos ez van. Sajnálom, hogy ilyen az anyád.

2010. jún. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
59%

mosogass,takarits,segits sokat anyukádnak (én is egyfeszt ezt csinálom sajnos)...-_-

17L

2010. jún. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
01:47 óh igazán nincs mit, alap.... :)
2010. jún. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan már, mindenki annyira felnőtt, amilyennek nevelik! Biztos mindenki látott már 35 éves anyámasszonykatonáját is! Arról bezzeg senki nem feltételezi, hogy gyerek még! Amikor 15-16 évesen alap volt a házasság és a gyerekszülés (nem az etnikumnál, mint ma!), akkor miért értek hamarabb a gyerekek? Nevelés és szoktatás kérdése az egész! Ma a 17 évesek 95%-a borzasztóan gyerek még, de ne csináljunk úgy, mint ha ez genetikailag így lenne programozva!
2010. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Én teljesen megértelek! 34 vagyok, és így utólag visszagondolva is úgy érzem, 17 évesen is elég komoly és érett voltam. Nem mindenki egyforma. Valaki ennyi idősen még tényleg gyerekesen tud viselkedni és gondolkozni, valaki meg nem. Mit nem lehet ezen megérteni? Csodálkozom az eddigi válaszok többségén is, mert itt aztán mindenki nagyon-nagyon felnőtt!
2010. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Van aki még 40 évesen is gyerek, de van olyan is, aki már 14-15 évesen felnőtt.

Én egyik pillanatról a másikra váltam felnőtté. 11 évesen meghalt a bátyám és engem az tett felnőtté (nem én állítom, hanem azok, akik ismernek). Bárcsak még ma is gyerek lennék, de élne.

Ezzel azt akarom mondani, hogy vannak esetek, amikor tényleg hirtelen felnőtt lesz vki. Az, hogy anyukád nem törődik veled, az is lehet egy ilyen eset.

2010. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17/L előző vagyok
2010. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Anyukád szemében 40 évesen is gyerek leszel.Valahol érthető is.
2010. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!