Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 2-3 hete 18 éves lányom,...

2-3 hete 18 éves lányom, egész délelőtt semmit nem eszik,1-2 körül eszik először. Ti mit tennétek? 43/N

Figyelt kérdés
2018. okt. 3. 17:24
1 2 3
 11/21 Meton ***** válasza:

Mage00, logikus, amit írsz, de nem vagy gyakorlatias. Mégis miből gondolod, hogy ezt a gyomortükrözés dolgot elhiszi? Elég ha körülnéz, és látja, hogy senki sem reggelizik. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a cigitől meghal. Senkit sem érdekel, mert komolytalan. Egy tinivel komolyan kell beszélni, és bizony elég nehéz jó érveket találni, hogy miért reggelizzen, szóval meg se próbálnám. Inkább az ösztöneire hatnék.

Nekem is van 16 éves lányom, a reggeli egyszerűen nem érdekli. De egy kakaóscsigát ha a kezébe nyomok, azt biztosan megeszi, és máris egy csomó kalóriát vitt be a szervezetébe. Addig kell ezt csinálni, amíg a szokás kilakul, mert egy idő után magától is éhes lesz reggelenként.

A szokást kell kialakítani. Ha beszélsz vele, azzal semmire se mész, ha meg hazudsz neki, azzal csak rosszabb lesz.

2018. okt. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 mage00 válasza:

Meton, nyilván nem akarnám gyomortükrözésre vinni, hanem egy beszélgetést akarok kiprovokálni belőle. Az meg, hogy mennyire követi a többi birkát az intelligencia és bölcsesség kérdése. Volt, hogy minden barátom dohányzott aktívan én meg sose gyújtottam rá, mert édesanyám jó példa volt, hogy mennyire függővé lehet válni és én képes voltam ezt felfogni.

Kakaós csigát adsz neki, mert azzal megvan a kalória bevitel? Ezzel csak az a baj, hogy jól megnyomod a vércukrát (ha érzékeny rá inzulinintolerancia alakulhat ki nála, ami a 2 típusú cukorbetegség, rosszabb esetben 1 típusú cukorbetegség aminek végtagvesztés, korai halál lesz a vége) ami miatt ingadozni fog a teljesítőképessége. Nyilván azért nem eszik délelőtt, mert ezt látja a többiektől, aki azért nem esznek, mert elégedetlenek a testükkel. Amire persze nem megoldás a nem evés, de az édesség etetéssel pont az ellenkezőjét fogod kiváltani. Jönnek majd a zsírpárnák amik majd még drasztikusabb "diétához" vezet. Az emberi szervezetnek nem kalóriára van szüksége (csak extrém esetekben nem szokott meglenni, mert amit reggel nem visz be azt majd este bepótoltatja a szervezett), hanem megfelelő arányban fehérjére, zsírsavakra, szénhidrátra (lehetőleg lassan felszívódóra), ásványi anyagokra és vitaminokra amik közül a kakaós csigában és egyéb cukorbombákban/(édesítőszeres változataiban) nincsenek benne.


Egyébként érdekes, hogy én vagyok az egyetlen aki nem egy entitás nélküli ösztönlényként kíván kezelni egy tinédzsert. Egy 3-6 éves gyereket nem cukorral vennék rá, hogy egyen. Sőt még egy kutyánál is az lenne az utolsó.


Továbbra is azt mondom, hogy a mozgás felé kell elvinni az egészet, ha azt látja mindenkitől a családban, hogy sportol, számára is természetes lesz, ha már "ösztönlény". Persze ez sokkal nehezebb egy szülőnek is, mint csokival tömni.

2018. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 mage00 válasza:

Kedves 10-es, majd ha túl vagy a serdülőkoron és rájössz, hogy nem az a lázadás, hogy mindent jobban tudunk mint a felnőttek, hanem mikor a barátainktól eltérő véleményt is meg tudunk fogalmazni és nem megyünk utánuk, mint a birka, akkor majd tudunk érdemben beszélgetni.

Neked biztos nem én vagyok az apád :), de ha annyira nagy a szád ajánlom, hogy ülj le édesapáddal megbeszélni az itt elhangzottakat.

2018. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 mage00 válasza:
Az is külön elgondolkodtató, hogy mindenki valamilyen cukros édességgel akarja elcsábítani a gyereket. Más nem is szerethet az a lány? Biztos van kedvenc gyümölcse vagy nem cukros étele (reggelire is lehet rántott húst enni).
2018. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
10es vagyok, és még mindig nem győztél meg az ellenkezőjéről, de nem baj. (szegény kölköd)
2018. okt. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha amúgy a többi étkezésnél eszik rendesen, akkor nem olyan nagy tragédia szerintem. Erre sajnos nem tér ki a kérdező.

Ha fogyókúrás céllal csinálja, akkor arra nem ez a legjobb módszer, ezt érdemes lenne megbeszélni vele.


Én egyetemista koromban szoktam rá a reggelire, mert akkor vettem észre, hogy ha reggel nem eszek, délre büdös lesz a leheletem. Nem kell sokat enni, egy fél kenyér is elég, csak hogy beinduljon a bélmozgás. Meglepő milyen sokan nem tudják ezt. Ha nem eszel reggelit, bűzlik a szád délre. Ha nem eszel ebédet, bűzlik késő délutánra. Ha nem vacsorázol, büdös lehetettel kelsz.Mindenki azt hiszi, a fogmosás hiányától büdös valaki szája, pedig legtöbbször a pangó gyomorváladék szaga amit érezni.


Azóta volt, hogy összefutottam ismerőssel délután ötkor, és megéreztem, hogy büdös a lehelete. Megkérdeztem, mit szólna egy közös pizzázáshoz, bár vacsorának kicsit korai? A reakciója: "Örömmel! Ma annyi dolgom volt, hogy nem volt időm ebédelni!"

2018. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Meton ***** válasza:

Egy 18 évesnek nem hiszem, hogy a fogyókúra jár az eszében, talán még egy lánynak sem. Szerintem annyit tudhat róla, hogy ha nem eszik, akkor nem hízik. Erről esetleg érdemes beszélgetni vele, de olyat szabad mondani, amit el is hisz, mert különben bolondnak néz.

Reggel pont, hogy a cukor az, ami leesik. ennek az lesz a következménye, hogy idő előtt fejreáll. Mondjuk nem tud figyelni, gondolkodni, teljesíteni. Én vizsga előtt, vagy fiziki felmérés előtt betolok egy csokit, az rendesen megnyomja a cukrom, érezhetően jobban tudok teljesíteni. A fogyókúra egy betegség, mert aki önként sanyargatja magát, az beteg ember. Az egészséges étkezés persze nem fogyókúra, de az ember annyit egyen, hogy ne legyen éhes.

Olvastam, hogy aki nem eszik reggelit, annak bödüs a szája. Semmi köze a reggelinek a szájszaghoz. A gyomor meg a szájban erjedő dolgok okozzák. Ha eszik valamit, akkor persze jobb lesz, de a lényeg, hogy ha nem eszik reggelit, attól még nem büdös a szája. Ha nem mos fogat, a lehelete viszont állott lesz. Mellesleg a szájvíztől is büdös lesz a lehelete, mert alkoholos és kiszárítja.

Még az ösztönlényre reagálnék. Nem tudom, hányan fogyóznak, vagy sportolnak tudatosan, de szerintem ha nem lenne motiváció, akkor nem működne a dolog. Nekem ha valaki azt mondja, hogy fogyóznom kellene, akkor tökéletesen egyetértenék vele, aztán többet nem is érdekelne. Mellesleg leragadtunk a fogyókúránál, pedig egyáltalán nem biztos, hogy fogyózik. Lehet, hogy későn fekszik le, és szeretne tovább aludni, emiatt hagyja ki a reggelit.

2018. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Semmit nem tennék. Sokan vannak, akiknek egyszerűen nem hiányzik a reggeli. Nekem is ilyen volt az egyik gyerekem.
2018. okt. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 14. 08:43
 20/21 anonim válasza:
18 éves vagyok én is, iskolában én sem eszem. Büfé béna, otthonról nem hozok kaját, péksütit meg ilyeneket inkább nem eszek, szóval marad a főtt étel otthon :)
2018. okt. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!