Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ez a sok tájékozatlan...

Mi ez a sok tájékozatlan ember a védekezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Néha feljövök ide elolvasgatni 1-1 érdekes kérdést, de ebben a kategóriában folyamatosan olyan kérdésekbe botlok, hogy "Lehetek terhes időben kihúzta?" meg "csak 5mp-ig volt bennem". Ezek az emberek miért ennyire tájékozatlanok ebben a világban, mikor bármilyen információ csak egy karnyújtásnyira van. Csak be kell pötyögni, "hogyan kell védekezni, hogy ne legyek terhes", vagy "teherbe eshetek-e az előváladéktól?". Ráadásul úton-útfélen azt súlykolják, hogy védekezzünk. Általános iskolás korom óta a suliban nagyon sokszor elmondták, 6.,8. és 9. osztályban is, pedig nem valami erős, elit suliba jártam. Meg nyilván a legtöbb ember ha hurokról meg hasonlókról nem is, de az óvszerről és a fogamzásgátlóról már hallott, meg a rendeltetéséről is. Akkor miért jó egyeseknek kockáztatni pár másodpercért és itt sírni, hogy de tényleg időben kihúzta? Ráadásul mi még választ sem tudnánk erre adni, nem látunk bele senkibe. Azt meg hogy mennyi az esélye rá elolvashatja a neten, de akkor is beleeshet abba a százalékba, ha az viszonylag kicsi. Szóval nem értem. Nem akarok senkit bántani, sem vitába keveredni, de miért jó egyeseknek a felesleges stressz?
2018. okt. 23. 07:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én szerencsés vagyok ilyen téren - egészségügyi szakiskolába járok, itt a tananyag gyökeres része volt előző évben a szexuális felvilágosítás, védekezési módszerek, betegségek, vagy a testünk működése. Nálunk külön volt felvilágosítás a fiúknak és a lányoknak is, ami azért elég hasznos:)

Én mondjuk nem azt tapasztaltam hogy túl lenne dramatizálva a szexualitás. Nyilván benne van a pakliban a nemi betegségek összeszedése is, de ennek az esélyét is lehet csökkenteni.

A gyerekek többsége felvilágosítás nélkül megy bele a nemi életbe. Tényleges felvilágosítást nem kapnak, csak az internetről szednek össze ezt-azt, ami vagy igaz, vagy nem. Például, a megszakításos módszer erősen nem javasolt kamaszoknak. Az óvszervásárlást meg esetleg cikinek tartják, vagy nem merik elmondani a szüleiknek, hogy szükségük lenne fogamzásgátló tablettákra. Ha meg beüt a baj, akkor marad az esemény utáni, amiben annyi a hormon, hogy a lány hormonháztartását és havi ciklusát hónapokra teljesen felboríthatja. Szerintem erről is feltétlen beszélni kéne a felvilágosító órákon. Érintőlegesen meg lehet említeni a fétiseket, és azt, hogy ezek egyáltalán nem rossz dolgok, nem szabad hogy bűntudatot érezzenek emiatt (amennyiben a partnernek nem okoznak ezzel fájdalmat úgy, hogy esetleg ő nem akarja). Vagy, célszerű lenne a maszturbációról is beszélni, mert emiatt sem kellene bűntudatot érezni, mert egy teljesen természetes dolog, és segít hogy megismerd a tested és hogy szexuálisan egészséges felnőtt legyél.

2018. dec. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!