Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetne rávenni 13 11...

Hogy lehetne rávenni 13 11 éves kamasz gyerekeiteket a tanulásra?

Figyelt kérdés

Sport és tanulás nem megy együtt. Sajnos az apja kmnyomására pici koruktól járnak hokizni a gyerekek. Rengeteg edzésük van, sport tagozatosak de már nem tanulnak. Úgy beszélnek velünk mint a kutyával, a tanárokkal is. A hoki, drága ruhák, netes játék világában élnek. Drasztikus lépést tettem ma, elvettem a számítógépeket, telefonokat, tévét. Idáig is nehéz volt velük, mióta iskolasak ez megy. Belefáradtam ha nem keltem őket suliba nem mennek. Tanulás is ilyen, melléjük kell ülni, együtt is olvasni írni egyedül csak kínlódnak.

Az edzőjük új, rettenetesen káromkodik, szombaton és vasárnap is volt edzés. Minden hétköznap is, 17:00-19:30 21 után esnek haza akkor már esznek fürdenek és alvás.

A héten az imádott jéghokit befejezik ha nem változnak, ezt elmondtuk. Erre a nagyobbik szétverte a szobabútort és az apját ütötte. Nem tudom mi segítene.


2018. nov. 11. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Szavatoknak álljatok, akkor lesz változás.
2018. nov. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha egy 11 éves tiszteletlenül beszél a felnőttekkel és rongál meg verekszik, ha épp nem az van, amit ő akar, az már majdnem biztos, hogy nevelésileg bukta. Normálisan nevelt gyerek eleve nem jut el erre a szintre. Most már csak a vasszigor és a következetesség segít. És persze neked is olyan áldozatokat kell hozni, amiket eddig nem biztos, hogy hoztál. Foglalkozni kell velük. Ha le kell velük ülni tanulni, akkor leülsz velük, ha kell, kikérdezed a leckét, ha kelteni kell őket suliba menni, akkor kelted őket, elviszed őket. Nyilván ez neked fáradság, gondolom, eddig is azért hanyagoltad el a nevelésüket, mert plusz munkát jelentett neked, de a gyerekvállalás ezzel jár.
2018. nov. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ha kezet merne emelni ram vagy az apjára, akkora pofont kapna, hogy a fal adná a másikat. Onnantól azt is elfelejtheti, hogy valaha hokizni járt, az biztos. A szétvert bútor helyett nem kap másikat és minden extra azonnal beszüntetve, megat se tv, se telefon, se számítógép, se barátokkal lógunk, semmi. Megy iskolába és jön haza, tanulni, ennyi.
2018. nov. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ezt tényleg nem ebben a korban kell elkezdeni.

Nekem elég, ha szólok, vagy felemelem a hangom. A legdurvább eszköz, ha lenyomom a wifit, illetve törlöm a jelszót, mert azt nem tudják a gyerekek.

A fiam 15 éves, és egy jó fejjel magasabb. Csúnya lenne, ha rugdosni merne.


Ez az az eset, amikor be kell làtni, hogy nektek ez egyedül nem megy, és be kell vonni szakembert. Nevelési tanácsadó, családterápia, pszichológus, edző, osztályfőnök.

A férjem régóta tanít küzdősportot. Sok esetben azt látom, hogy az a kamasz is haptákba vágja magát, aki a szüleit nem veszi komolyan. Ha ő azt mondja, hogy addig nem mehet edzésre vagy övvizsgára, amíg nincs meg a 3-as átlag, akkor meg lesz ott 3,5 is.

De ez az edzés! Otthon én vagyok a szigorúbb, ő engedékenyebb.

Ebből kiindulva, beszéljetek az edzővel. Ha a fiúk tehetségesek, és kell neki a csapatba, akkor odateszi magát.


Az nem a gyerek hibája, ha a drága ruha és a netes játék tölti ki az életét.

Kezdetnek jó, hogy most nincs net, de csak akkor, ha következetesek vagytok.

Nálunk egyértelmű szabályok vannak, tudják, mikor mi a büntetés. Azt is, hogy mit kell tenni, hogy visszaadjam a netet.

De nem erről szól az élet!

Közös programok, közös házimunka, saját feladatok, idő a barátokkal, stb.

Ki kell a gyerekeket rángatni a monitor elől.

2018. nov. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, de ha ennyire megterhelő és ilyen rossz hátassal van rájuk, akkor miért erőltetitek egyáltalán a hokit?
2018. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
A sportnak ehhez semmi köze. Az én gyerekeim is sportolnak (NB1-es játékos az egyik, a többi is versenyez), mégis tanulnak. Ülj le velük tanulni. Ilyen egyszerű.
2018. nov. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azt kellene megértetni velük, hogy a sportoló lét nem tart örökké. Na adj isten érheti őket olyan sérülés, ami miatt a sportot is abba kell hagyniuk és akkor ott állnak 8 osztály nélkül. Valóban az edzővel kellene beszélni hátha neki nagyobb a tekintélye előttük.
2018. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Huuu....en fiam 11 eves. Minden este 8kor er haza edzesrol. Reggel 6- ra is megy edzeni. Alig tanulassal is jo tanulo. Annyi , hogy rondan ir. Most ezzel szivatom kicsit, nem hagyom ra, hogy ocsmany legyen a munkaja. Viszont egyszer volt velem full szemtelen. Nem vittem el aznap edzesre. Gyalog messze. Ennyi. Mondtam velem nem szemtelenkedsz. Kivolt akadva mert epp orszagos bajnoksagra keszultek. En megmondtam, lehetsz akarmilyen jo, most nem az elso a sport. Es ha a tsnulasban csunya hanyatlast latok, ugyanugy nem viszlek. Ha kezet emelne ram a hazbol is kiraknam. Eletemet adom erte, de neki is tudni kell a helyét. Szigoru vagyok. Halisten mindenhol imadjak.
2018. nov. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%
Ja es en leulok vele tanulni ha sok van, ő az a fajta aki igenyli. Kva nehez mert 3 gyerekem van. Egesz nap edzesekre sukiba rohangalok veluk. A harmadik kjcsi raadasul. De leülök, mert neki igy konnyebb, onigazolas talan. En is szerettem anxumnak felmondani a lecket. Kozepso fiam sokkal.onalobb pl. Nem egyformak.
2018. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon egyszerű a helyzet, miért van ez: kamaszodik, próbálják átvenni a rangsorba a helyeteket. Eddig valószínűleg "lócitrom" büntetést kapnak, emiatt nem is félnek a büntetéstől.

Nem csak fenyegetni kell, hanem be is tartani a büntetűseket, nincs jéghoki, nincs új bútor, nincs számítógép, se semmi.

Sok ismerős családnál is voltak hasonlók, ott ahol elkezdtek végre keményebben fogni a gyeplőt és tényleges büntetéseket kiadni, nem csak annak tűnnő valamiket egyből javult a helyzet.

A szobabútort is azért verte szét meg a párodnak is azért ment neki, mert kutyába se néz titeket, tudja úgyis megúszná komolyabban.

Jégkorong edzés kilőve nekik, majd ha drasztikus javulást láttok, akkor kezdjétek csak el hordani megint őket.

2018. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!