Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszként mennyire változtath...

Kamaszként mennyire változtatható, alakítható még az ember? Tönkremenne a kapcsolatunk, ha összeköltöznénk?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel végzősök vagyunk, most érettségizünk majd, szeptembertől egyetemre megyünk. Igaz, hogy legjobb barátnőm már vagy 6 éve, viszont nagyon különbözőek vagyunk... Ő az a tipikus bulizós lány, aki a fiúk kedvence. Spontán, mindig pörög, benne van minden őrültségben. Én nem ilyen vagyok. Nem szeretek a középpontban lenni, nehezen ismerkedek, a techno buliktól, nyári fesztiváloktól kivagyok, nekem 1-1 ivászat hajnal 1-2 után már szenvedés, mert fáradt és nyűgös leszek. Tehát eléggé különbözünk.

Viszont ő már biztos, hogy saját lakásba költözik a nyáron, nekem a szüleim ezzel várnak 1 évet, hogy tuti tetszik az iskola majd, bírom-e, maradok-e Pesten. Ezért a legjobb barátnőm felvetette, hogy költözzek hozzá. Első hallásra tetszett az ötlet, csak utána belegondoltam, hogy mi nagyon máshogy képzeljük az egyetemista éveinket, már most teljesen máshogy élünk. Én szeretem tartani a napi rutint, minden teendőről listát írok, szeretem ha rend és csend van körülöttem. Ő már most arról beszél, hogy mennyi bulit fogunk ott tartani, milyen jó lesz, hogy bármikor felvihetünk akármilyen srácot, mert nem kell attól tartani, hogy anyáék beszólnak miatta... Én nem vagyok ez a "buliban kavarós" típus, kb a gimi alatt eddig 3 sráccal kavartam így hétvégente. Nem akarnék egy átjáróházban élni, ahova mindenki inni jár.


Szerintetek így lenne értelme?


2018. dec. 3. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon nem, és összeveszés lesz rövid időn belül sztem ezt Te is érzed. Egy átjáróházban laknál, nulla nyugalom, nulla tanulási lehetőség, És még a hazimunkát is mindig Te csinálhatnád.
2018. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Hát, szerintem lazulhatnál kicsit, ráérsz majd listákat irkálni 30 fölött, te is csak egyszer vagy fiatal, a helyedben én a barátnőhöz költöznék, de persze ha te full csöndben és unalomban akarod tölteni az egyetemista éveidet, akkor vegyél ki saját albérletet.
2018. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez nem jelenti, hogy full csöndben, és unalomban élnék. De nekem nem buli bemindenezve lépegetni egész éjszaka, elkölteni minimum 20 ezret, hogy aztán másnap semmire ne emlékezzek belőle például. Én is szeretem jól érezni magam, csak máshogy.
2018. dec. 3. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Remélem, a barátnőd is látja, hogy neked nem pont arra van igényed, mint neki. Beszélgessetek a dologról, mondd el neki a szempontjaid. Így ki fog derülni, hogy ő hogyan képzeli a dolgokat, és az kompatibilis-e a te elképzeléseddel. Az együttlakásnak mindig vannak nehézségei, de ha legalább külön szobátok van, úgy könnyebb. Nyilván a buli zaját nem fogod tudni kizárni, de ha ez nincs olyan ritkán, és esetleg 10-11-ig te is szívesen maradnál, akkor még jól is kijöhetsz belőle. De nem biztos. Ezért kell beszélni a részletekről.
2018. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem lenne értelme,pont azért amiket te is részletesen kifejtettél, de neked is van egy személyiséged,és a saját utadat járd ne másét
2018. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ne költözz hozzá, a barátságotok érdekében. Nem egy esetről tudok, ahol olyan problémákba ütköztek, hogy arra a barátságuk is ráment. Annyit veszekedtek, mint egy rossz házaspár, és ideiglenesen eleinnte kibékültek, de a tüske mindig ott maradt bennük...A másik, hogy te sokkal érettebbnek tűnsz, jobb, ha nem lesz zavaró tényeződ tanuláskor...engem egy ilyen lakótárs tuti kiidegelt volna stresszesebb időszakban :D
2018. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Jól látod, nem sülne el jól a dolog. Mi is nagyon mások vagyunk a legjobb barátnőmmel, idősebbek vagyunk nálatok már jóval, de a mai napig az van, hogy ha 2-3 napot egyszerre kell vele lennem, már az idegeimre megy, bármennyire is szeretem. Tök más a bioritmusa, a szokásai, egyszerűen zavar. Nekem már családom van, neki nem, de ezelőtt is így volt. Már messze élünk egymástól, így ha jön hozzánk, itt is alszik 1-2 éjszakát. Örülök neki nagyon, amikor jön, de megkönnyebbülök, amikor megy. Kizárt, hogy képes lennék vele együtt lakni.
2018. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb, ha elmondod neki, hogy te nem így képzeled el az összeköltözés utáni éveket. Ha már 6 éve ismered, és jó a kapcsolatotok, akkor nem hiszem hogy haragudna érte. Vagy, beszéld meg vele, hogy lehetőleg hétvégén csináljon bulikat, és lehetőleg egy csendesebb szobát adjon, ha nagy a ház. (ha más-más szobákba lesztek).

Azt mondják, hogy valakit ismerni sok éve, és összeköltözni két külön dolog - ha mondjuk az illető kicsit lustább, akkor a mosás, takarítás, főzés rád fog szakadni.

Én a konfliktuselkerülés híve vagyok, és inkább előre megbeszélném vele, mint vakon odaköltözni. Az lenne a legjobb, ha együtt beszélnétek meg pár dolgot - mondjuk, egy nagyon minimális rutint ő is bevezet a napjaiba, a bulikat meg hétvégére időzíteni. A házimunkát megosztani, stb. Illetve az sem elhanyagolható, hogy mik a céljaitok. Neked a tanulás, neki pedig micsoda (?). Ha mondjuk csak a buli és a szabad élet miatt szeretne elköltözni, akkor húzós a dolog, mert valószínü hogy most fogja kiélni magát. Ha teheted akkor találj ki pár dolgot, ami minkdettőtöknek elfogadható, kössetek kompromisszumokat. Fontos, hogy az összeköltözés egyikőtöknek se legyen szenvedés.

Mielőtt még megtörténne a tényleges költözés hívd el egy kávézóba, vagy akárhova és beszéljétek meg ezeket. Mert lehet hogy fejreesés lesz a vége, így meg el lehet kerülni a későbbi meglepetéseket. Én mindenképp így tennék, és a Te esetedben is ez lenne a legjobb:) Nem jó lenne, ha egy ilyen incidens miatt elvesztenéd a legjobb barátnődet.

Egyébként ez az én véleményem volt, mert nem ismerhetem egyikőtöket se személyesen, így ez sem 100%-os. De legalább mindenképp fair :)

2018. dec. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!